Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dead & Gone
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Summer Challenge Hobby Games:

Go down 
2 posters
AuthorMessage
redgar
Administrator
Administrator
redgar


Αριθμός μηνυμάτων : 1461
Reputation : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθηνα

Summer Challenge Hobby Games: Empty
PostSubject: Summer Challenge Hobby Games:   Summer Challenge Hobby Games: Icon_minitime1Mon 27 Jun 2011, 02:19

Λοιπον για λογους ταχυτητας(και επειδη καταλαθος το εκανα ηδη 2 φορες delete θα το γραψω στα αγγλικα).


Ok our locals hosted a big tourney at last. There were 6 rounds of Swiss and then top 8. I was using a weird deck abusing LSS Shien along with the Tech Genus monsters. I like to call it TG Junk Sam!!!

Σήμερα το τοπικό κατάστημα μας φιλοξένησε ένα μεγάλο τουρνουά. Υπήρχαν πολλα ατομα. Κάναμε 6 γύρους Swiss και στη συνέχεια, τοπ 8.


Επεζα ενα περιεργο deck που εφτιαξα. Ο σκοπος του ειναι με την χρηση των Tech Genus ταιρατων και του Six Samurai Elder να καλει τον LSS Shien γρηγορα.

ROUND 1 vs Six Samurai

Εχασα το ζαρι και ξεκινησα δευτερος. Εχασα πολυ ευκολα και τα 2 παιχνιδια καθως ξεκηνισε με Shien και 3 πισω και τις 2 φορες(0-2)

0-1

ROUND 2 vs Infernity

Κερδισα το ζαρι και ξεκινησα πρωτος. Μια Thrisula νωρις νωρις εκρινε το παιχνιδι. Στο 2ο και παροτι μου εκανε και ενα Inf Barrier παλι καταφερα να κερδισω(2-0)

1-1

ROUND 3 vs Fairy Agents

Εχασα το ζαρι ξεκινησα δευτερος. Ανοιξα με Effect Veiler εμποδιζωντας στην Venus να κανει εffect. Μετα εκανα Solemn Warning στον Hyperion και καπως ετσι κερδισα το πρωτο παιχνιδι. Στο 2ο μου εκανε Thrisula+Krystia και δεν ειχα απαντηση. Στο τριτο και ενω πεζαμε για πολλη ωρα μια Bottomless(απο το side deck) στην Krstia του, εκρινε το παιχνιδι(2-1)

2-1

ROUND 4 vs Tengu Plants

Το χειρωτερο μου match-up. Παρολα αυτα νηκισα το ζαρι και εκανα Solemn Warning στον Tengu του για να κερδισ το 1ο παιχνιδι. Στο 2ο δεν ημουν τοσο τυχερος και με νηκισε ευκολα με αυτην την broken καρτα που ακουει στο ονομα Reborn Tengu. Στο 3ο εκανα το απολυτο lock. Shien+Opperssion. Εκει απλα παραδωθηκε δεν μπορουσε να κανει τιποτα (2-1)

3-1

ROUND 5 vs Gravekeeper

Καλος αντιπαλος τα gk για εμενα. Εχασα ευκολα το πρωτο παιχνιδι παρολα αυτα καθως ειχε τα παντα. Στο 2ο εκανα Nobleman στον Spy και τα μαζεψε για το 3ο. Εκει ειχε μεινει με 1150 life points και ειχε 2 τερατα set 2 πισω και Necrovalley. Eγω ειχα ΤG Rush Rhino και Giant Trunade χερι. Τρβαω και...Dark Hole Very Happy. Καπως ετσι κερδισα το 3ο παιχνιδι(2-1)

4-1

ROUND 6 vs X-Saber

Αλλο ενα ωραιο match up. Ξεκηνισα πρωτος. Πολυ ευκολο παιχνιδι μερικες επιθεσεις απο τον Rush Rhino και μια Thrisula μου εδωσαν την νικη. Στο 2ο και παροτι πεζαμε πολυ ωρα εχει σε μια φαση 2 τερατα 1 face up 1 face down. Κανω λοιπον summon redgar Junk Synchron φερνω πισω τον Doppel Warrior. Επειτα κανω Puppet Plant για το face up και Mind Control για το face down. 2 synchro attacks kai end phase. Τρβαει και ...Dark Hole... Μετα εκανε τα δικα του και εχασα. 3ο παιχνιδι (και κορυφαιο της ημερας) κανω Shien και πεζω 2 πισω. Παιζει και κανει trunade(Ειχα αλλες 2 χερι). Κανω negate με Shien. Μετα σκαει Dark Hole. Τσουπ να η μια πισω...Solemn Judgment. Ε και η τεκευταια του ηταν Monster Reborn. Τι κανουμε σε τετοιες περιπτωσεις? Oppression φυσικα! Αλλη μια νικη απο το Θεικο combo Shien+Oppresion (2-1).


Με τελικο score 5-1 στο Swiss μπαινω 5os στο τοπ 8

Eκει για κακη μου τυχη αντιμετωπιζω παλι το χειροτερο match up μου που ειναι τα Tengu Plants. Χανω το ζαρι παει πρωτος κατεβαζει Tengu 1 πισω. Παιζω κανω MST, Summon Striker summon Tengy φευγουν ολοι οι Tengu και βαραω με Stiker. 3 πισω και πεζει. Μου κανει φοολιση για Dandy Debris-->Trhisula. Απανταω με warning και καπου εκει τελιωνω το 1ο παιχνδι. Στο 2ο μου ανοιγε με Raioh 4 πισω κανω μια απελπησμενη Wonder Magician αλλα τρωει Warning. Eπειτα επειχηρω Rush Rhino αλλα τρωει Prison. Settaro Mirror Force τρωω Μystical και χανω. Και παμε για το κρισιμο Game 3. ξεκιναω set ενα τερας μια πισω. Κανει Raioh ριχνω το Warning φερνει Cyber Dragon attack σπαει τον TG Warwolf settarei 2 και τελιωνει. Παιρνω Sriker με Warwolf. Κανω MST στην μια απ τις 2 (Call Of The Haunted) και κανω Special Summon Elder. Μου λεει περναει. Σκεφτομαι λιγο και κανω special summon TG Striker για να παω για Shien και να το ληξω(ειχα Oppression,Bottomless χερι) και εκει γινεται το μοιραιο....CHAIN DISSAPEARANCE. Ενταξει απο εκει και περα εχασα αυκολα το παιχνιδι Sad

Aυα λοιπον απο αυτο το τουρνουα. 5-1 και ηττα στο τοπ 8. Καθολοτ ασχημα. Ανοιξα 8 booster ολα common/rare. Ηταν ωραιο tour καλα οργανωμενο αλλα εγινε λιγο βιαστικα το τοπ 8

Εντελει νικητης αποδειχθηκε το παιδι με τα Tengu Plants που με κερδισε στο τοπ 8.

Ελπιζω να μην σας κουρασα με το report μου. Θα ποσταρω το deck που χρησιμοποιησα καποια αλλη φορα.
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com
Blaze
Intermediate
Intermediate



Αριθμός μηνυμάτων : 137
Reputation : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06

Summer Challenge Hobby Games: Empty
PostSubject: Re: Summer Challenge Hobby Games:   Summer Challenge Hobby Games: Icon_minitime1Mon 27 Jun 2011, 02:26

μας τα επριξες με το κολορεπορτ σου απειρα κουραστικο! Razz. πλακα κανω καλα τα πηγες,ευτυχως που υπαρχει και ο ευεργετης σου να σου δανειζει.
Back to top Go down
redgar
Administrator
Administrator
redgar


Αριθμός μηνυμάτων : 1461
Reputation : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθηνα

Summer Challenge Hobby Games: Empty
PostSubject: Re: Summer Challenge Hobby Games:   Summer Challenge Hobby Games: Icon_minitime1Mon 27 Jun 2011, 02:32

Ναι οντως εχεις δικιο! Off the reocord μου δανεισε 1 S Warning,1 Shi-en kai 2 R Tengu! Thnx noob Blaze Smile


Μην ξεχναμε ομως ποιος σου εδωσε Ar,ed Wing και Grand Mole Smile
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com
Blaze
Intermediate
Intermediate



Αριθμός μηνυμάτων : 137
Reputation : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06

Summer Challenge Hobby Games: Empty
PostSubject: Re: Summer Challenge Hobby Games:   Summer Challenge Hobby Games: Icon_minitime1Mon 27 Jun 2011, 02:44

mole και wing ειχα!αλλα ξες ηθελα τα παντα χολο για το τουρ σαν γουρι ενα πραγμα!
btw πηγα και εγω στο τουρ αλλα βαριεμαι να κανω ριπορτ αυτην την στιγμη,ισως αυριο αμα δεν βαρεθω τοσο πολυ και να κανω κανα ριπορτ.
Back to top Go down
Sponsored content





Summer Challenge Hobby Games: Empty
PostSubject: Re: Summer Challenge Hobby Games:   Summer Challenge Hobby Games: Icon_minitime1

Back to top Go down
 
Summer Challenge Hobby Games:
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» games fair
» The 5 songs you head/sang the most this summer:
» The Pyramid Challenge:
» games fair 2012 day 2
» Pyramid Challenge: BEGIN:

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek Duelists :: Άρθρα :: Tournament Reports-
Jump to: