Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dead & Gone
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012

Go down 
5 posters
AuthorMessage
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012 Empty
PostSubject: Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012   Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012 Icon_minitime1Sat 01 Sep 2012, 18:05

Μετά από δυο χρόνια, μπήκα ξανά σε tour στην kaissa. Έπαιζα ένα περίεργο Deck με Morphtronics, T.G. περίεργα πράγματα. Το αποκαλώ T.G. tronics. Ξεκινάω λοιπόν:

1st Round (vs Tele-DAD Hieratic κάτι τέτοιο)

Γ**ώ τα πάντα. Έλεος δηλαδή, πρώτο γύρο και έπεσα στον ένα από τους 2 καλύτερους της kaissa. Ξεκινάω χωρίς να περιμένω πολλά.
1st Game: Κατεβάζει διάφορα περίεργα πράγματα. Σε κάποια φάση παίζω Iron Chain και κάνω ATK και μιλλάρω DAD. Μετά βλέπω E-Tele και Malicious και κατάλαβα ότι ήταν κάτι σαν Tele-DAD. Τέλος πάντων μου έφαγε τον Iron Chain και κατεβάζει Stardust. Κάνει Direct και κατεβάζω Gorz. Μετά παίζω Cyber Magician και κατεβάζω και Scrap Dragon. Του τρώω τον Stardust και μου κατεβάζει Gorz! Μετά κάνω eff Scrap κλπ. Μετά μου έφαγε τα τέρατα αλλά στον επόμενο γύρο κατέβασα Wyvern και κέρδισα.
2nd Game: Ενώ έχει control field (Scrap Dragon + Bounzer) κάνω topdeck Dark Hole! Μετά ξανακατέβασα Wyvern και πήρα το πάνω χέρι. Από κει και πέρα έχασε σχετικά εύκολα.

1-0

2nd Round (vs Lightsworn)

1st Game: O αντίπαλος μου ειλικρινά γ@****κε. Είχα control field (Stardust, Gorz & Token) και μου κατέβασε 2 JD και 1 BLS. H veiler τον καθυστέρησε λίγο αλλά στον επόμενο γύρο έχασα :/ .
2nd Game: Το ίδιο και εδώ. Είχε Wulf και Ryko, Θυσίασε Ryko, έφερε Celestia, Millare Wulf, κατέβασε BLS pale ... Δεν χρειάζεται να πω άλλα. Το side του Crevice και του Leeching the Light δε βοήθησε.

1-1

3rd Round (vs Hero Beat)

LOL! Από τη Σκύλα στη Χάρυβδη, έπεσα πάνω στον άλλο καλύτερο!
1st Game: Μου έκανε Dominate με Shining, Εxcalibur κλπ. Η Veiler έκοψε τη μανία του Shining για ένα γύρο αλλά δεν άντεξα πολύ.
2nd Game: Μετά από πολλούς γύρους κάνω Puppet Plant σtον Zero, Junk Box στο Radion, Stardust Dragon και T.G. Power Gladiator μου έδωσαν τη νίκη!
3rd Game: Έφερε διάφορα πράγματα όπως Shining κλπ. O Gorz μου έφαγε Warning :/ Έμεινα με λίγα LP και κατέβασα Wurm η οποία έφαγε Solemn. Παρόλα αυτά, όλα τα παιχνίδια ήταν ωραία και κράτησαν πολύ.

1-2

4th Round (vs (more) Lightsworn)

1st Game: Δεν είχα καλό χέρι. Μου κατεβάζει JD αλλά κάνω stall. Τελικά χάνω ενώ είχε μείνει με 1 (!) κάρτα στο Deck :/.
2nd Game:Και ενώ κάνουμε και οι δυο κινήσεις μου κατεβάζει BLS. Στον επόμενο γύρο κατεβάζω Scrap Dragon και σπάω τον BLS. Στον άλλο γύρο παίζει Mind Control, κάνω Bribe. Μετά παίζει Monster Reborn και φέρνει BLS Sad . Από κει και πέρα έχασα εύκολα το παιχνίδι. Και πάλι το side του Crevice και του Leeching the Light δε βοήθησε :/ .

1-3 λοιπόν. Τα Lightsworn ήταν πολύ τυχερά, ειδικά ο πρώτος. Πήρα το tin του Dolkka όπου πήρα Scrap Dragon και άνοιξα Gaia Dragon που μαζί με κάτι Commons πήρα τη Wurm

Νομίζω ότι μετά από καιρό που είχα να μπω σε tour, το γεγονός ότι έπαιξα με τους δυο καλύτερους της kaissa και ότι χρησιμοποιούσα πρωτότυπο deck, νομίζω ότι έπαιξα πολύ καλά. Τι λέτε; Smile


Last edited by -giwrgos- on Mon 03 Sep 2012, 09:53; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
Blessed by Void
Administrator
Administrator
Blessed by Void


Αριθμός μηνυμάτων : 1151
Reputation : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-10-15
Ηλικία : 27
Τόπος : the darkest side of heraklion

Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012 Empty
PostSubject: Re: Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012   Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012 Icon_minitime1Sat 01 Sep 2012, 22:09

ναι καλα επεξες που να βλεπατε και τα duels

για αυτην την report σου δινω 100 rc
Back to top Go down
Kauko
Experienced
Experienced
Kauko


Αριθμός μηνυμάτων : 1233
Reputation : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : στις καρδιές σας

Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012 Empty
PostSubject: Re: Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012   Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012 Icon_minitime1Sat 01 Sep 2012, 23:28

Μπράβο που έπαιξες με πρωτότυπο deck. Πιστεύω ότι το πιο σημαντικό είναι να παίζεις με deck που σου αρέσουν. Τώρα τα αποτελέσματα δεν παίζουν μεγάλο ρόλο, ειδικά αν έιχες και κακή κλήρωση.
Back to top Go down
Πορτοκάλι
The Invincible Superman
The Invincible Superman
Πορτοκάλι


Αριθμός μηνυμάτων : 575
Reputation : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-07

Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012 Empty
PostSubject: Re: Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012   Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012 Icon_minitime1Sun 02 Sep 2012, 01:44

Kauko wrote:
Πιστεύω ότι το πιο σημαντικό είναι να παίζεις με deck που σου αρέσουν. Τώρα τα αποτελέσματα δεν παίζουν μεγάλο ρόλο
Αυτό ακούστηκε ίδιο με το "Η προσπάθεια είναι που μετράει". Και μια καλή κάφρικη απάντηση θα ήταν το "Έτσι λένε οι χαμένοι"! Laughing
Back to top Go down
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012 Empty
PostSubject: Re: Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012   Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012 Icon_minitime1Sun 02 Sep 2012, 13:01

@nightmare: Thnx φίλε Smile .
@ Kauko: Thnx. Όντως πολύ κακή κλήρωση, λίγο fail χέρια, μου έλειπαν κάρτες όπως PoD, Solemn, ένα T.G., Catastor... έτσι το 1-3. Ελπίζω την επόμενη φορά να είμαι πιο τυχερός.
@ Καλή: Ε εντάξει, άσε τον καθένα να λέει ότι θέλει. Ελπίζω στα επόμενα tours να έχω πιο normal αντιπάλους (όσο γίνεται Razz ).
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
Terraplant
Lucifer's Disciple
Lucifer's Disciple
Terraplant


Αριθμός μηνυμάτων : 666
Reputation : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-07
Ηλικία : 29
Τόπος : Hellvault

Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012 Empty
PostSubject: Re: Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012   Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012 Icon_minitime1Mon 03 Sep 2012, 14:08

Πορτοκάλι wrote:
Kauko wrote:
Πιστεύω ότι το πιο σημαντικό είναι να παίζεις με deck που σου αρέσουν. Τώρα τα αποτελέσματα δεν παίζουν μεγάλο ρόλο
Αυτό ακούστηκε ίδιο με το "Η προσπάθεια είναι που μετράει". Και μια καλή κάφρικη απάντηση θα ήταν το "Έτσι λένε οι χαμένοι"! Laughing

ΤΑ ΜΙΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Επίσης θέλω decklist.
Back to top Go down
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012 Empty
PostSubject: Re: Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012   Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012 Icon_minitime1Mon 03 Sep 2012, 21:29

Θα ποστάρω decklist κάποια στιγμή. Θέλω πρώτα να κάνω και μερικές μετατροπές γιατί παρατήρησα ότι τα 6στερα Synchro δεν είναι τόσο καλά πλέον και όταν αντιμετωπίζω beatsticks έχω πρόβλημα Sad .
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
Sponsored content





Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012 Empty
PostSubject: Re: Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012   Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012 Icon_minitime1

Back to top Go down
 
Kaissa Ηρακλείου 1/9/2012
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Kaissa Skra:
» kaissa xalandri 1/10/11
» Kaissa Marousiou 22/9/12
» Kaissa kalamarias pempti 21/7
» Kaissa Glyfadas 23/7/2011

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek Duelists :: Άρθρα :: Tournament Reports-
Jump to: