Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dead & Gone
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Undbiter is back (Ηράκλειο 22/6)

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

Undbiter is back (Ηράκλειο 22/6) Empty
PostSubject: Undbiter is back (Ηράκλειο 22/6)   Undbiter is back (Ηράκλειο 22/6) Icon_minitime1Sat 22 Jun 2013, 17:16

Πήγα σήμερα kaissa μετά από πάαααααρα πολύ καιρό. Αρχικά δεν είχα σκοπό να μπω στο tour καθώς το νέο build δεν το εφτιαξα ακόμα γιατί είχα αρκετές ελλείψεις. Όμως αρκετοι απο την καισσα ειχαν πάει σε YCS ή σε κάποιο αντίστοιχο τουρ. Ετσι έψαχναν ατομα για το τουρ. Ο Μάνος (SonerGmR) μου είπε να μπω στο τουρ αλλά στην αρχή αρνήθηκα. Όταν ομως κανείς άλλος δεν έμπαινε και αφού ο Μανος μου δανεισε Beast/Barkion/Catastor τελικά μπήκα.Ετσι έπαιξα με το καινουριο build των T.G. tronics άλλα μονο με 1 remoten, 1 boarden και γενικοτερα με καπως κουτσό Main και Extra Deck. Και ξεκινάμε:

Πρώτος Γύρος
vs Macro Rabbit (SonerGmR)
Το τουρ ξεκινησε αμέσως μετα που δήλωσα συμμετοχη και δε προλαβα να φτιαξω το Deck. Έτσι περασα τα πρωτα δεκα λεπτα φτιάχνοντας το Deck. Thanks στον Soner που δεν είχε προβλημα να περιμενει λίγο. Και ξεκιναμε:
GAME 1: Rabbit --> Dolkka
Μετα έφερε TGU για Leviair αλλα επαιξα TG1-EM1 στη Dolkka εμποδιζοντας τον να κανει eff. Μετα όμως επαιξε Macro, εφαγε τη Dolkka και πηρε το πάνω χέρι. Μετά απο καμποσους γυρους φερνει Laggia και λιγο μετα τελειώνει.
GAME 2: Τραβάω Imperial Iron Wall και όλα τα καλά απο το side.Μετα απο καμποσους γύρους νικάω με Barkion.
GAME 3: Δε τραβάω Imperial ενώ εχει Rabbit, TGU ενω δε μπορω να κάνω τίποτα. Χάνω εύκολα.

0-1

Δευτερος Γύρος
vs Constellar με Fire Fist engine
GAME 1: Δε περιμενω οτι θα καταγερω πολλά και σε αυτό το ματς. Κανει συνεχώς search with Tenki and ROTa/Constellars. Φέρνει Omega etc μεσα σε μερικους γύρους Καταφερνω να φερω εναν απελπισμένο Stardust και Rhino οι οποίοι πέφτουν σε Paladinamo και Pleiades, αντίστοιχα.
GAME 2: Ενώ φέρνει 4 Xyz (Leviathan, Paladynamo, Omega και ενα 2400 που παιρνει 1000 ΑΤΚ) πέφτουν με CED, Lava Golem και TG1-EM1 στον Paladynamo + Catastor. Στον αλλο γυρο πεφτουν σε Dark Hole. Μετά Creature Swap στην Kaus και στον άλλο γύρο, αφου κάνει CED στην Kaus, μενει με 1100. Μετα την φέρνει μαζι με Instant Fusion για Ojama Knight που ομως πεφτουν σε Torrential. Σε αυτή τη φάση έμεινε με 100 LP ενώ κανεις μας δεν είχε καρτες ούτε χερι ουτε field και είναι ο γύρος μου. Κάνω Remoten topdeck...
GAME 3: Έχω χάλια χερι ενώ swarmarei με Xyzs. Κάνω staplen lock αλλα χαλάει από Pleiades.

0-2

Τρίτος γύρος
vs Bubble Beat
GAME 1: Εχει control field με Xyz αλλά το χανει από Black Rose. Μετά Attacks ξαι νίκησα σχετικά ευκολα καθως δεν τραβουσε καλές κάρτες.
GAME 2: Ο Black Rose πάλι και μια Heavy μαζι με Rhino και Reborned BRD μου δίνουν το game. Ήμουν τυχερός σε συτόν το γύρο.

1-2 λοιπόν. Όχι και άσχημα για μισοτελειωμένο Deck. Σε ολα τα matches καταφερα να κάνω ανατροπές και αυτό με έκανε χαρούμενο. Πηρα και HA07 αλλα δεν ανοιξα τίποτα αλλα πήρα Battlin Boxers και γενικα εκανα καλουτσικα trades.

Ευχαριστώ τον Soner για τις κάρτες που μου δανεισε και το Naturia Beast που μου έδωσε και τον nightmare για το 3ο staplen και τα epic troll friendly duels.
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
sin
Administrator
Administrator
sin


Αριθμός μηνυμάτων : 1244
Reputation : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Τόπος : The Sanctuary in the Sky

Undbiter is back (Ηράκλειο 22/6) Empty
PostSubject: Re: Undbiter is back (Ηράκλειο 22/6)   Undbiter is back (Ηράκλειο 22/6) Icon_minitime1Sat 22 Jun 2013, 19:16

Τα παλιότερα deck τα σκίζεις κομματάκια με τα t.g.tronics. Ειναι φοβερό deck vs destruction decks.
Θυμάμαι ειχες πει οτι το TG1-EM1 δεν ηταν ιδιαίτερα relevant αυτο το format...εισαι σίγουρος;

Τα mainstream constellars τρέχουν 3 tenki 1/2 bear. Μου κάνει εντύπωση που προτίμησε constellars απο Evilswarm, μετα απο τοσο κράξιμο που εχουνε φάει. Έπαιζε 3x Safe Zone; Αμα παίζεις 1ος vs τους τα περνάς με backrow, αλλα αμα παίζουν πρώτα δυσκολεύουν τα πράγματα. Φαντάσου οτι ειναι καλό matchup vs dragon rulers. (και 1turn xyz/synchros)

Οχι και άσχημα; Μια χαρα πήγε για μισοτελειωμένο deck! Eυχαριστώ για το report, κι ευχαροστώ και το soner που σε έπεισε να μπεις στο tour : P
Αμα ψάχνεις κάρτες πες μου, μπορεί να εχω κατι.
Back to top Go down
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

Undbiter is back (Ηράκλειο 22/6) Empty
PostSubject: Re: Undbiter is back (Ηράκλειο 22/6)   Undbiter is back (Ηράκλειο 22/6) Icon_minitime1Sat 22 Jun 2013, 21:09

sin wrote:
Τα παλιότερα deck τα σκίζεις κομματάκια με τα t.g.tronics. Ειναι φοβερό deck vs destruction decks.
Θυμάμαι ειχες πει οτι το TG1-EM1 δεν ηταν ιδιαίτερα relevant αυτο το format...εισαι σίγουρος;

Εξακολουθώ να είμαι αυτής της άποψης. Το Format παραείναι γρήγορο για το TG1-EM1. Παρόλα αυτά, εξακολουθεί να είναι καλή κάρτα αλλά x1. Στο νέο build το Creature Swap είναι περισσότερο versatile.

sin wrote:
Τα mainstream constellars τρέχουν 3 tenki 1/2 bear. Μου κάνει εντύπωση που προτίμησε constellars απο Evilswarm, μετα απο τοσο κράξιμο που εχουνε φάει. Έπαιζε 3x Safe Zone; Αμα παίζεις 1ος vs τους τα περνάς με backrow, αλλα αμα παίζουν πρώτα δυσκολεύουν τα πράγματα. Φαντάσου οτι ειναι καλό matchup vs dragon rulers. (και 1turn xyz/synchros)

Και αυτός κάτι τέτοιο έπαιζε. Το Tenki στην Kaus είναι κάπως cheat move. Safe Zone μπορεί και να έπαιζε αλλά δεν είδα.

sin wrote:
Οχι και άσχημα; Μια χαρα πήγε για μισοτελειωμένο deck! Eυχαριστώ για το report, κι ευχαροστώ και το soner που σε έπεισε να μπεις στο tour : P
Αμα ψάχνεις κάρτες πες μου, μπορεί να εχω κατι.[/quote]

Τις κάρτες όπως το boarden μπορώ να τις βρω από έναν φίλο μου. Αντί για fiendish σκέφτομαι να τις αντικαταστήσω προς το παρόν με Memory Loss. Tα υπόλοιπα Naturia Synchros και ο Burei πονάνε επειδή είναι ακριβά. Η μόνη κάρτα που δεν μπορώ να βρώ είναι τα 2 Remoten. Έχουν καταντήσει να βρίσκονται πιο δύσκολα από Big Eye/ Dracossack Razz.
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
sonergmr
Hieratic Master
Hieratic Master
sonergmr


Αριθμός μηνυμάτων : 48
Reputation : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-11-17
Ηλικία : 25
Τόπος : Olo kai kapou den thame :P

Undbiter is back (Ηράκλειο 22/6) Empty
PostSubject: Re: Undbiter is back (Ηράκλειο 22/6)   Undbiter is back (Ηράκλειο 22/6) Icon_minitime1Sun 23 Jun 2013, 00:01

σημερα μπορω να πω ποσ ηταν αρκετα ωραιο τουρ αν και παιξαμε αναμεσα σε prophecy και evillswarm . Σημερα τα πηγα αρκετα καλα 2-1 και βγηκα τριτος κερδισα  booster και ανοιξα lavalval chain και  ophion  ετσι τελιοσα το evillswarm μου ελπιζω να μην πιγαν αδικα τα λευτα μου Razz
Back to top Go down
https://www.youtube.com/user/SonerGMR
Sponsored content





Undbiter is back (Ηράκλειο 22/6) Empty
PostSubject: Re: Undbiter is back (Ηράκλειο 22/6)   Undbiter is back (Ηράκλειο 22/6) Icon_minitime1

Back to top Go down
 
Undbiter is back (Ηράκλειο 22/6)
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Undbiter Inactive (Περίπου)
» papercut ηρακλειο κρητης
» Vem's back
» Vem'z back
» BACK

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek Duelists :: Άρθρα :: Tournament Reports-
Jump to: