Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dead & Gone
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 cyber-genex

Go down 
3 posters
AuthorMessage
parhsmaro13
Newbie
Newbie



Αριθμός μηνυμάτων : 4
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 2013-09-05

cyber-genex Empty
PostSubject: cyber-genex   cyber-genex Icon_minitime1Wed 11 Sep 2013, 00:11

παιδια βαζω αυτη την decklist ειναι ενα deck που πρεπει να το εχω μονο εγω σε αυτον τον κοσμο.[You must be registered and logged in to see this image.] οτι εχετε να προτινεται ακουω
Back to top Go down
Kauko
Experienced
Experienced
Kauko


Αριθμός μηνυμάτων : 1233
Reputation : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : στις καρδιές σας

cyber-genex Empty
PostSubject: Re: cyber-genex   cyber-genex Icon_minitime1Wed 11 Sep 2013, 00:34

Έπαιζα παλιότερα ένα παρόμοιο deck στο DN, το οποίο πρωτοέφτιαξα για πλάκα, αλλά έκανα αρκετές νίκες. Το ονόμαζα Machaos (Machina+Chaos) και στόχος του ήταν το millάρισμα των Machina και άλλων Light and Dark Machine τεράτων για να βγάζω DAD, BLS, Sorcerer και να κάνω abuse το effect του Fortress κάνοντας discard από το χέρι. Ριξ' του μια ματιά.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Όσον αφορά το δικό σου build θα σου πρότεινα να δώσεις έμφαση στα Machina και να μην παίζεις μόνο ένα Fortress. Για τα Genex δεν έχω άποψη γιατί η μόνη επαφή που είχα μαζί τους ήταν η χρήση του Undine Genex που έκανα χρήση στους μονάρχες μου την εποχή του Fihsborg.

Tα Machina πάντως αξίζουν σαν Machine Archetype και θα μπορούσες να τα συμπληρώσεις με genex αν σου αρέσουν τόσο.

Αυτά για τώρα...
Back to top Go down
ace94
Underworld Executor
Underworld Executor
ace94


Αριθμός μηνυμάτων : 319
Reputation : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : Glyfada

cyber-genex Empty
PostSubject: Re: cyber-genex   cyber-genex Icon_minitime1Fri 13 Sep 2013, 00:16

Δεν έχω επαφή από τα Genex, ωστόσο έχω να προτείνω 1-2 πραγματάκια

1. Έχεις Cyber Dragon x3. Δοκίμασε Chimeratech Fortress Dragon στο Extra. Συνήθως δεν πολύ-χρησιμέυει αλλά κάποιες άλλες φορές σώζει ζωές.

2. Έχεις 6 Continuous Spell Cards. Αν και είναι κομμάτι του engine, πιστεύω ότι αντέχεις και με 4. Βγάλε 1 από κάθε είδος για 2 Call of The Haunted τα οποία θα σου ανοίξουν πολλά νέα plays.

3. Συμφωνώ με τον Kauko για τα Machina Fortress. Δες αν μπορείς να στριμώξεις άλλο ένα. Κατα τ' άλλα μην δοκιμάσεις άλλα τέτοια γιατί έχεις ήδη ένα πολύ δυνατό engine και ίσως αντιμετωπίσεις consistency issues.

Για όποιες άλλες μικρο-αλλαγές, θα τα πούμε κατόπιν playtest.
Back to top Go down
parhsmaro13
Newbie
Newbie



Αριθμός μηνυμάτων : 4
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 2013-09-05

cyber-genex Empty
PostSubject: Re: cyber-genex   cyber-genex Icon_minitime1Fri 13 Sep 2013, 14:06

δεν εκανα τρομερες αλλαγες αλλα κατι ειναι και αυτο.[You must be registered and logged in to see this image.]
Back to top Go down
Sponsored content





cyber-genex Empty
PostSubject: Re: cyber-genex   cyber-genex Icon_minitime1

Back to top Go down
 
cyber-genex
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Gen x Spell (Spellcaster Genex)
» Genex Ally Birdman
» Genex Ally Crusher
» Inmato/Plant/Genex/Diva/Tengu thing

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek Duelists :: Yu-Gi-Oh! TCG :: Συζητήσεις για Deck-
Jump to: