Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dead & Gone
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 ROW ROW FIGHT THE SPAM!

Go down 
+4
Vem
Winduct
House
Terraplant
8 posters
AuthorMessage
Terraplant
Lucifer's Disciple
Lucifer's Disciple
Terraplant


Αριθμός μηνυμάτων : 666
Reputation : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-07
Ηλικία : 28
Τόπος : Hellvault

ROW ROW FIGHT THE SPAM! Empty
PostSubject: ROW ROW FIGHT THE SPAM!   ROW ROW FIGHT THE SPAM! Icon_minitime1Sat 09 Jul 2011, 02:19

Επειδή το Spam έχει παραγίνει έχω να προτείνω μερικές λύσεις.

1. Να απαγορευτούν οι μονολεκτικές απαντήσεις. Το "χαχα" "theiko" κτλ. δέν συνεισφέρουν σε τίποτα.

2. Στα παιχνίδια να πρέπει να περιμένεις να πεί κάτι κάποιος άλλος. Πχ, Κρεμαλα:

Poster 1: Γραμμα
Αυτος που βαζει λεξη: ναι/οχι
Poster 2: Γράμμα
Αυτος που βαζει λεξη: ναι/οχι

αντι για:


Poster 1: Γραμμα
Αυτος που βαζει λεξη: ναι/οχι
Poster 1: Γράμμα
Αυτος που βαζει λεξη: ναι/οχι

3. Να μην γίνονται αυτά που εγιναν στην κρεμάλα. Καλή η πλάκα,αλλά μετά απο ένα σημείο καταντάει ηλίθιο.

4. Να προσπαθούμε όλοι μας να μήν λέμε τα ίδια και τα ίδια και να γίνεται συζήτηση.



Θα το ομολογήσω έχω αμαρτήσει και εγώ,αλλά θέλω να μετανοήσω.
Back to top Go down
House
Amateur
Amateur
House


Αριθμός μηνυμάτων : 167
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-09
Ηλικία : 27
Τόπος : Έδεσσα

ROW ROW FIGHT THE SPAM! Empty
PostSubject: Re: ROW ROW FIGHT THE SPAM!   ROW ROW FIGHT THE SPAM! Icon_minitime1Sat 09 Jul 2011, 02:46

Λοιπόν, είμαστε μια "παρέα" το πολύ 20 ατόμων που μας αρέσει το yugioh και θέλουμε να μιλάμε για αυτό ή και για άλλα περίεργα πράγματα. Κάποιες φορές οι συζητήσεις ξεφεύγουν από το θέμα τότε πρέπει να έρχεται κάποιος αρμόδιος και να το σταματάει. Αυτό το.. -1 επειδή κάνεις spam λίγο childish btw.

Όταν βλέπεις μέλη να λένε "ΑΥΤΟΣ ΚΑΝΕΙ SPAM ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ POSTS ΒΑΛΤΟΥ ΕΝΑ WARNING ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ!!1!!11!!1!" είναι αρκετά childish ή αυτά τα μέλη βλέπουν το forum σαν διαγωνισμό ποιος θα έχει τα περισσότερα posts ή το καλύτερο rank.

Τα rules υπάρχουν για να μην φεύγεις από το θέμα αλλά ως εκεί. Αν είναι να έχω 1000 restrictions για να κάνω post αυτό που αισθάνομαι τότε δεν αξίζει να λέμε πως τα forums είναι για να λέει ο καθένας τη γνώμη του.

Τέλος, αν λες "κάντε λίγο spam βρε παιδιά νεκρό είναι το forum" και μετά από 1 μέρα λες "συγνώμη πρέπει να σου βάλω warning για spam" είναι άκυρο.
Back to top Go down
Terraplant
Lucifer's Disciple
Lucifer's Disciple
Terraplant


Αριθμός μηνυμάτων : 666
Reputation : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-07
Ηλικία : 28
Τόπος : Hellvault

ROW ROW FIGHT THE SPAM! Empty
PostSubject: Re: ROW ROW FIGHT THE SPAM!   ROW ROW FIGHT THE SPAM! Icon_minitime1Sat 09 Jul 2011, 03:03

Quote :
Λοιπόν, είμαστε μια "παρέα" το πολύ 20 ατόμων που μας αρέσει το yugioh και θέλουμε να μιλάμε για αυτό ή και για άλλα περίεργα πράγματα. Κάποιες φορές οι συζητήσεις ξεφεύγουν από το θέμα τότε πρέπει να έρχεται κάποιος αρμόδιος και να το σταματάει. Αυτό το.. -1 επειδή κάνεις spam λίγο childish btw.

No hard feelings. Ξέφυγα αρκετά.


Quote :
Όταν βλέπεις μέλη να λένε "ΑΥΤΟΣ ΚΑΝΕΙ SPAM ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ POSTS ΒΑΛΤΟΥ ΕΝΑ WARNING ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ!!1!!11!!1!" είναι αρκετά childish ή αυτά τα μέλη βλέπουν το forum σαν διαγωνισμό ποιος θα έχει τα περισσότερα posts ή το καλύτερο rank.

Ποτέ δεν ζήτησα Warning για κάποιον,αλλά το έβλεπα κάπως σαν διαγωνισμό. Τώρα που βαρέθηκα και ξεθόλωσε το μυαλό μου παρατήρησα ότι ένα μεγάλο μέρος των ποστ είναι σπάμ (έβαλα και εγώ βέβαια το χεράκι μου.)

Quote :

Τα rules υπάρχουν για να μην φεύγεις από το θέμα αλλά ως εκεί. Αν είναι να έχω 1000 restrictions για να κάνω post αυτό που αισθάνομαι τότε δεν αξίζει να λέμε πως τα forums είναι για να λέει ο καθένας τη γνώμη του.

Δέν είπα κάτι τέτοιο,απλά να αποφεύγονται οι επαναλήψεις.

Quote :

Τέλος, αν λες "κάντε λίγο spam βρε παιδιά νεκρό είναι το forum" και μετά από 1 μέρα λες "συγνώμη πρέπει να σου βάλω warning για spam" είναι άκυρο.

Είπαμε λίγο σπαμ και εμείς το χέσαμε.




Επίσης,ενα μέρος του σπαμ μου ήταν κακίες πρός τον Redgar και θέλω να ζητησω συγγνώμη.
Back to top Go down
House
Amateur
Amateur
House


Αριθμός μηνυμάτων : 167
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-09
Ηλικία : 27
Τόπος : Έδεσσα

ROW ROW FIGHT THE SPAM! Empty
PostSubject: Re: ROW ROW FIGHT THE SPAM!   ROW ROW FIGHT THE SPAM! Icon_minitime1Sat 09 Jul 2011, 09:27

Δεν μίλησα για εσένα και ναι ξέφυγα κάπου. Smile
Back to top Go down
Winduct
Moderator
Moderator
Winduct


Αριθμός μηνυμάτων : 268
Reputation : 14
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Τόπος : Αθηνα

ROW ROW FIGHT THE SPAM! Empty
PostSubject: Re: ROW ROW FIGHT THE SPAM!   ROW ROW FIGHT THE SPAM! Icon_minitime1Sat 09 Jul 2011, 09:55

Nόμιζα οτι όλα αυτά ισχύουν είδη και το ξέρατε.
Back to top Go down
Vem
Veteran
Veteran
Vem


Αριθμός μηνυμάτων : 705
Reputation : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-03
Ηλικία : 26
Τόπος : Look behind you

ROW ROW FIGHT THE SPAM! Empty
PostSubject: Re: ROW ROW FIGHT THE SPAM!   ROW ROW FIGHT THE SPAM! Icon_minitime1Sat 09 Jul 2011, 15:39

Οταν σε ένα forum δεν υπάρχει λίγο spam, είναι σαν να βγαίνεις με μια παρέα για χαβαλέ και να μην λέτε μ******. Οι περισσότεροι είναι στο όριο του spam και όχι μόνο δεν είναι ενοχλητικό αλλα μας κάνει να γελάμε. Τελευταία κάποιοι ξεπερνούν το όριο βέβαια και θα πρέπει να έχουν το νου τους στην καμbana.
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com
Kauko
Experienced
Experienced
Kauko


Αριθμός μηνυμάτων : 1233
Reputation : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : στις καρδιές σας

ROW ROW FIGHT THE SPAM! Empty
PostSubject: Re: ROW ROW FIGHT THE SPAM!   ROW ROW FIGHT THE SPAM! Icon_minitime1Sat 09 Jul 2011, 16:49

ποιους λες? ^^
Back to top Go down
House
Amateur
Amateur
House


Αριθμός μηνυμάτων : 167
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-09
Ηλικία : 27
Τόπος : Έδεσσα

ROW ROW FIGHT THE SPAM! Empty
PostSubject: Re: ROW ROW FIGHT THE SPAM!   ROW ROW FIGHT THE SPAM! Icon_minitime1Sat 09 Jul 2011, 17:45

Εμένα.
Back to top Go down
redgar
Administrator
Administrator
redgar


Αριθμός μηνυμάτων : 1461
Reputation : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθηνα

ROW ROW FIGHT THE SPAM! Empty
PostSubject: Re: ROW ROW FIGHT THE SPAM!   ROW ROW FIGHT THE SPAM! Icon_minitime1Sun 10 Jul 2011, 01:10

Ναι οντως λιγο ξεφυγαμε ειναι αληθεια. Αλλα απ την αλλη απο το να μην ποστερει κανενας και να ειμαστε νεκροι ας υπαρει spam. Βεβαια να ειναι μετρημενο οπως ειπανε οι προλαλησαντες
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com
Kauko
Experienced
Experienced
Kauko


Αριθμός μηνυμάτων : 1233
Reputation : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : στις καρδιές σας

ROW ROW FIGHT THE SPAM! Empty
PostSubject: Re: ROW ROW FIGHT THE SPAM!   ROW ROW FIGHT THE SPAM! Icon_minitime1Sun 10 Jul 2011, 01:11

ναι
Back to top Go down
sin
Administrator
Administrator
sin


Αριθμός μηνυμάτων : 1244
Reputation : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Τόπος : The Sanctuary in the Sky

ROW ROW FIGHT THE SPAM! Empty
PostSubject: Re: ROW ROW FIGHT THE SPAM!   ROW ROW FIGHT THE SPAM! Icon_minitime1Wed 13 Jul 2011, 02:34

Εμένα προσωπικά μου τη δίνει να πάω να διαβάσω ένα θέμα και να βλέπω άπειρα posts εκτώς θέματος.
Υπάρχει και το chat αμα θέλετε να δίνετε μονολεκτικές απαντήσεις ή να εξηγήσετε σε κάποιον γιατί είναι no-lifer στο forum του anime/manga list, καλη ώρα.

Επίσης δε μου αρέσει το μονότονο trolling του στυλ απλώς να πετάς τη ***** και να φεύγεις. Δεν έχω πρόβλημα με τις πλάκες, έλεος, απλα μη κάνετε μόνο χαβαλέ!

Spoiler:
To "-1 επιδή κάνεις spam" το κάνω επιδή με ενοχλεί η απόλυτη ακυροσύνη. -1 = διαφωνώ κάθετα με αυτό που λες.

Έχουμε mod για αυτή τη "δουλειά". Δε χρειάζονται αλλα μέλη να επιπλήτουν τους spammers κλπ, απλα μην κάνετε οι ίδιοι spam. Κάνετε τη "δουλειά" μας πιο εύκολη. Το forum νομίζω πως δεν το βλέπει κανείς απο όσους είμαστε εδώ σαν διαγωνισμό...

Και η κοινωνία που ζούμε κανόνες έχει, είναι εκεί για κάποιο λόγο, δε νομίζεις; Προφανώς το forum δεν είναι η κοινωνία, αλλα μια κοινώτητα και θέλουμε τους κανόνες για το κρατήσουμε συγκροτημένο και μη-κουραστικό για τους αναγνώστες.

Το τελευταίο το κάνει ο vem, με τον οποίο δεν συμβαδίζω ιδιαίτερα στα θέματα spam (εφόσων και ο ίδιος ανα καιρούς spamάρει). No hard feelings.

Αμα με θεωρείτε υπερβολικά αυστηρό, πείτε το μου το. Πείτε μου που κάνω λάθος Razz Εγώ το forum οργανωμένο θέλω να κρατήσω. Δεν είπα οτι δεν είστε ελέυθεροι να πείτε ότι θέλετε, απλά προσέχετε που. Αμα κάθε μέρα όλοι γράφουν "καλημέρα" στο "Aπο που προερχεται το username σας?:" πχ δε θα γίνει μπέρδεμα το topic;

Ευχαριστώ όποιον το διάβασε όλο Razz
Back to top Go down
Kauko
Experienced
Experienced
Kauko


Αριθμός μηνυμάτων : 1233
Reputation : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : στις καρδιές σας

ROW ROW FIGHT THE SPAM! Empty
PostSubject: Re: ROW ROW FIGHT THE SPAM!   ROW ROW FIGHT THE SPAM! Icon_minitime1Wed 13 Jul 2011, 14:29

Sin, δες ποσο inactive ειναι το φορουμ αυτον τον καιρο και σκεψου ποσο θα ηταν χωρις το σπαμ. Μονο αυτο σου λεω. Μη σφιγγετε τους κανονες δεν ειμαστε μεγαλο φορουμ 10 μελη ποσταρουν μονο, αφηστε να γραφουμε οτι θελουμε. Αλλιως θα ερημωθει και θα σταματησουν να μπαινουν και αυτοι που ποσταρουν. Αν ειχαμε πολλα μελη με ορεξη να μιλησουν για yugioh και τους ενοχλουσε το σπαμ, θα συμφωνουσα μαζι σου. Αλλα ετσι πως ειμαστε τωρα το σπαμ πιστευω δεν ενοχλει αυτον που θελει να μιλησει για yugioh και κραταει στο φορουμ αυτονε που του αρεσει η πλακα. Αυτη ειναι η δικη μου αποψη
Back to top Go down
Πορτοκάλι
The Invincible Superman
The Invincible Superman
Πορτοκάλι


Αριθμός μηνυμάτων : 575
Reputation : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-07

ROW ROW FIGHT THE SPAM! Empty
PostSubject: Re: ROW ROW FIGHT THE SPAM!   ROW ROW FIGHT THE SPAM! Icon_minitime1Wed 13 Jul 2011, 20:59

sin wrote:
Εμένα προσωπικά μου τη δίνει να πάω να διαβάσω ένα θέμα και να βλέπω άπειρα posts εκτώς θέματος.
Υπάρχει και το chat αμα θέλετε να δίνετε μονολεκτικές απαντήσεις ή να εξηγήσετε σε κάποιον γιατί είναι no-lifer στο forum του anime/manga list, καλη ώρα.

Επίσης δε μου αρέσει το μονότονο trolling του στυλ απλώς να πετάς τη ***** και να φεύγεις. Δεν έχω πρόβλημα με τις πλάκες, έλεος, απλα μη κάνετε μόνο χαβαλέ!

Spoiler:
To "-1 επιδή κάνεις spam" το κάνω επιδή με ενοχλεί η απόλυτη ακυροσύνη. -1 = διαφωνώ κάθετα με αυτό που λες.

Έχουμε mod για αυτή τη "δουλειά". Δε χρειάζονται αλλα μέλη να επιπλήτουν τους spammers κλπ, απλα μην κάνετε οι ίδιοι spam. Κάνετε τη "δουλειά" μας πιο εύκολη. Το forum νομίζω πως δεν το βλέπει κανείς απο όσους είμαστε εδώ σαν διαγωνισμό...

Και η κοινωνία που ζούμε κανόνες έχει, είναι εκεί για κάποιο λόγο, δε νομίζεις; Προφανώς το forum δεν είναι η κοινωνία, αλλα μια κοινώτητα και θέλουμε τους κανόνες για το κρατήσουμε συγκροτημένο και μη-κουραστικό για τους αναγνώστες.

Το τελευταίο το κάνει ο vem, με τον οποίο δεν συμβαδίζω ιδιαίτερα στα θέματα spam (εφόσων και ο ίδιος ανα καιρούς spamάρει). No hard feelings.

Αμα με θεωρείτε υπερβολικά αυστηρό, πείτε το μου το. Πείτε μου που κάνω λάθος :P Εγώ το forum οργανωμένο θέλω να κρατήσω. Δεν είπα οτι δεν είστε ελέυθεροι να πείτε ότι θέλετε, απλά προσέχετε που. Αμα κάθε μέρα όλοι γράφουν "καλημέρα" στο "Aπο που προερχεται το username σας?:" πχ δε θα γίνει μπέρδεμα το topic;

Ευχαριστώ όποιον το διάβασε όλο :P

~Δεν είμαστε forum σοβαρών συζητήσεων.
~Αποτελούμε μικρό community.
~Τα περισσότερα posts γίνονται στα Off Topic.
~Ο εξ' αρχής κύριος σκοπός δια τον οποίο άνοιξε το forum είναι για να κάνουμε χαβαλέ.(Αν θυμάσαι την συζήτηση μεταξύ εμένα,εσένα, του Σούλη και του Win στην SDA. Το είπε και παραπάνω ο Σούλης, ότι forum χωρίς spam είναι παρέα δίχως άκυρες συζητήσεις και μαλακ*ς.)

Επίσης το παλιό forum των GD ήταν βαθύτερα βουτηγμένο στον ωκεανό του spam(Τι γράφω ο πούστ*****;)


Last edited by Πορτοκάλι on Wed 20 Jul 2011, 17:44; edited 3 times in total
Back to top Go down
Sponsored content





ROW ROW FIGHT THE SPAM! Empty
PostSubject: Re: ROW ROW FIGHT THE SPAM!   ROW ROW FIGHT THE SPAM! Icon_minitime1

Back to top Go down
 
ROW ROW FIGHT THE SPAM!
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» SPAM SPAM KAI ALLO SPAM AMAN PIA !!
» blackwing

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek Duelists :: Καλωσήρθατε :: Συζητήσεις για το Forum-
Jump to: