Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dead & Gone
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;

Go down 
+9
Jacknight
tocaras
ace94
redgar
Stiakas
Kostas783
Jimmare
Kauko
sin
13 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
sin
Administrator
Administrator
sin


Αριθμός μηνυμάτων : 1244
Reputation : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Τόπος : The Sanctuary in the Sky

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Tue 04 Oct 2011, 22:28

Βασισμένο στο οτινανιστικό κωμωδιοθρίλλερ του Vem, το εξής νέο topic σκοπό έχει να καθηλώσει τους χρήστες στα γραφεία τους εισάγωντάς τους έναν και μοναδικό σκοπό - το απόλυτο deckbuilding.
Σύντομότερα - απο ο,τι νομίζετε - κοντά σας από τη Trolldeon~



Αμα έχετε στο μυαλό σας ένα deck, ή θέλετε να σχολιάσετε το playability ενός deck/engine, ηδού το κατάλληλο topic!
Back to top Go down
Kauko
Experienced
Experienced
Kauko


Αριθμός μηνυμάτων : 1233
Reputation : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : στις καρδιές σας

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Tue 04 Oct 2011, 23:18

πριν λιγο καιρο ολοκληρωσα τo fabled, το main deck τουλαχιστον και τωρα θελω synchros για extra (Brio, Mist Wurm, Catastor)
αν ειχα χρονο και κυριως χρημα παντως για να φτιαξω ενα ντεκ τωρα, θα ηταν κανενα Hero Beat μαλλον...
Back to top Go down
Jimmare
Intermediate
Intermediate
Jimmare


Αριθμός μηνυμάτων : 432
Reputation : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-15

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Wed 05 Oct 2011, 00:59

Εχω περιορισμενο χρονο,πολυ χρημα,οχι για πεταμα και προσπαθω να ολοκληρωσω main frog monarch! Το synchro deck ειναι πανετοιμο,και ερχεται αυριο ενας battle fader ulti.

Με την ευγενικη χορηγηση του Νικου,θα λειπουν μονο 1-2 raiza ^~^
Back to top Go down
Kostas783
Amateur
Amateur
Kostas783


Αριθμός μηνυμάτων : 151
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-07-05
Ηλικία : 27
Τόπος : Βόλος

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Wed 05 Oct 2011, 14:18

Εγω Φτιάχνω Blackwings εχω τα βασικα Synchro και το μόνο που μου λείπει ειναι PoD και καποιες Traps
Back to top Go down
Stiakas
Intermediate
Intermediate
Stiakas


Αριθμός μηνυμάτων : 366
Reputation : -13
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-09-06
Ηλικία : 25
Τόπος : Irakleio Kritis

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Wed 05 Oct 2011, 14:28

egw eftia3a 1 OTK deck me 4 monsters 3 eatos kai 1 allo einai me poli draw kai equip card
Back to top Go down
sin
Administrator
Administrator
sin


Αριθμός μηνυμάτων : 1244
Reputation : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Τόπος : The Sanctuary in the Sky

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Wed 05 Oct 2011, 23:18

Επιχείρησα να φτιάξω Vennominaga deck αλλα δεν υπάρχουν αρκετές κάρτες για να το κάνω επιθετικό deck και το θεωρώ ανούσιο να παίζω 20 κάρτες για stall οπότε mission aborted.

Τα Steelswarm μου δε δουλεύουν ( Steelswarm
Επιχειρώ να φτιάξω warrior deck - ναι αστεί ακούγεται αλλα έχουν "treeborn" και μου άρεσε ο salvage warrior αρκετά μπορώ να πώ - mission is a go~

Alien τα παράτησα μετά το κράξιμο απο τον Witch King :/ Θα ήθελα να δουλέψω το Control build αλλα δεν έχει όση πλάκα είχε τη formula synchron era.

Batteryman πρέπει να κάνω άπειρα test, θέλω πιο σοβαρό build γιατί μας δίνει (και στον ace =.=) dead hands τελευταία...

Αυτά για τώρα. Ψάχνω deck που να με τραβάει σαν gamestyle και δεν βρίσκω. Επιστρέφω σε Malefic να δώ τι θα κάνω σε αυτό το format!
Back to top Go down
redgar
Administrator
Administrator
redgar


Αριθμός μηνυμάτων : 1461
Reputation : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθηνα

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Wed 05 Oct 2011, 23:34

Εγω με 2 archtype ασχολουμαι πολυ τελευταια. Scrap και TG. Προσπαθω να βρω τους καλυτερους πιθανους συνδυασμους αυτων των 2 και μαλλον ειμαι σε καλο δρομο
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com
ace94
Underworld Executor
Underworld Executor
ace94


Αριθμός μηνυμάτων : 319
Reputation : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : Glyfada

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Fri 07 Oct 2011, 20:24

Egw douleuw ws gnwston panw to Batteryman deck mou na dw mhpws exei peri8wria beltiwshs...

Parallhla asxoloumai me Meklord/Scrap builds kai Yubels ka8ws endexetai na pai3w IRL ena apo ta duo suntoma.

Still working on Gusto alla mou exei spasei ta neura h KONAMI... As ta kukloforhsei epitelous!!!
Back to top Go down
tocaras
Amateur
Amateur
tocaras


Αριθμός μηνυμάτων : 27
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-08
Ηλικία : 26
Τόπος : salonika

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Mon 10 Oct 2011, 12:53

Nea sxoliki xronai me boliki ore3i gia YU-GI-OH.. superman
1)Teleiwnw ta dragunities mou pou ousiastika mexri twra itan favourites alla mallon 8a pane stin akri....
2)Miso3ekinisa jurracs pou me tin evolkaiser lagia KATI kanoun...
3)Me tin eisodo tou wind-up zenmaines 3ekinaw wind-ups ka8ws latreuw to mikro xaritwmeno magician What a Face pou exei diavolikes pro8eseis... Suspect
Opws katalavate akoma ola se peiratasmous einai opote as paw na meletisw ligo DN akoma.. study
Back to top Go down
Jacknight
Amateur
Amateur



Αριθμός μηνυμάτων : 67
Reputation : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-10-04

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Mon 10 Oct 2011, 14:25

macro eatos
kai kanw kai wind up
Back to top Go down
Jimmare
Intermediate
Intermediate
Jimmare


Αριθμός μηνυμάτων : 432
Reputation : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-15

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Mon 10 Oct 2011, 14:30

ace94 wrote:
Egw douleuw ws gnwston panw to Batteryman deck mou na dw mhpws exei peri8wria beltiwshs...

Parallhla asxoloumai me Meklord/Scrap builds kai Yubels ka8ws endexetai na pai3w IRL ena apo ta duo suntoma.

Still working on Gusto alla mou exei spasei ta neura h KONAMI... As ta kukloforhsei epitelous!!!

Εχω bureido αν θες Ο_Ο

~Τελειωνω τα monarch,θα χωσω μεσα 6 plant ( 3 naturia cherries,lonefire,dandy,spore) και αμα βγει common bulb,θα το βαλω. =)


Ψαχνω επειγοντως black rose.
Back to top Go down
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Thu 27 Sep 2012, 19:02

Εγώ όπως πάντα ασχολούμαι με τα Morphtronics και τις διάφορες παραλλαγές που έχω φτιάξει.

Επίσης ασχολούμαι με:

Scraps: Μου αρέσουν πολύ τα Combo με τη Chimera και προσπαθώ να φτιάξω όσο πιο σταθερό γίνεται build.

Aliens: Μ' αρέσει πολύ ο Ammonite που κάνει εύκολα 5άρια Synchros και ο Telepath που κάνει Spell/Trap destruction. Ο Quasar είναι το κερασάκι στη τούρτα.

Assault Mode: Stardust βασικά γιατί είναι σαν πιο τούμπανο LaDD αλλά προσπαθώ να φτιάξω όσο πιο σταθερό build γίνεται.

Αυτά προς το παρόν.
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
Kauko
Experienced
Experienced
Kauko


Αριθμός μηνυμάτων : 1233
Reputation : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : στις καρδιές σας

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Thu 27 Sep 2012, 22:07

Έχω έτοιμο το main deck για bubble beat, αλλά μου λείπουν E.Hero Shinings και Blade Armor Ninjas. Με αυτό ασχολούμαι αυτό το διάστημα...
Back to top Go down
Blessed by Void
Administrator
Administrator
Blessed by Void


Αριθμός μηνυμάτων : 1151
Reputation : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-10-15
Ηλικία : 27
Τόπος : the darkest side of heraklion

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Fri 28 Sep 2012, 20:36

αυτο το διαστημα βλεπω τα νεα fire dance αρχ στο ΔΝ οποτε ξερει κανεις πως παιζουν ?
υπαρχει καμια λιστα να δω??
Back to top Go down
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Fri 05 Oct 2012, 22:54

Φτιάχνω διάφορα Quasar Variants. Δοκίμασα διάφορες εκδόσεις αλλά μια με Fabled και κάτι άλλα μου φαίνεται πιο σταθερή καθώς ή Alien και μια με την Diva είναι λίγο δύσκολο να τον κατεβάσουν. Το combo με τη Diva βασικά γιατί στο alien μπορεί να στηθεί σε έναν γύρο και κάπως πιο εύκολα.

Επίσης σκέφτηκα διάφορα tech σχετικά με το Gallis FTK και σκέφτηκα μια Fabled Approach. Αφού τα Gallis παίζουν Quickdraw, Tricky κλπ σκέφτηκα ότι θα κατεβάζω εύκολα Synchro/Xyz ενώ παράλληλα κάνω Deck Thinning για να παίρνω τις κάρτες για το FTK χέρι. Δυστυχώς δεν είχα χρόνο να το testάρω οπότε next time.

Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Sat 22 Dec 2012, 02:00

Αυτή τη περίοδο ασχολιόμουν με:

Faultroll FTK/OTK με effect damage
Ninjas με άλλα περίεργα tech.
Περίεργα δεινοσαυράκια που δίνουν λίγο draw power.

Τώρα τελευταία ασχολούμαι μόνο με Harpies, αφού ανανέωσα το παλιό μου build Smile.

Εσείς Smile.
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
Kauko
Experienced
Experienced
Kauko


Αριθμός μηνυμάτων : 1233
Reputation : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : στις καρδιές σας

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Sat 22 Dec 2012, 02:06

Machina Gadgets--> Κάνω Αλλαγές κάθε φορά που το πιάνω στα χέρια μου
Heroes--> με εναν shining ενα papllloperative κι εναν maestroke στο extra φυσάνε.
Αυτά
Και μαζεύω κάρτες του Kaiba για συλλογή!
Back to top Go down
Chaos714
Kefka's Minion
Kefka's Minion
Chaos714


Αριθμός μηνυμάτων : 539
Reputation : 12
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 29
Τόπος : Πίσω σας :)

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Sat 22 Dec 2012, 12:42

Στο DN: Heraldics
I.R.L: Ninja Rabbit, Mermails & Atlanteans
Back to top Go down
https://www.youtube.com/user/Arxidia36?feature=mhum
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Mon 25 Mar 2013, 18:08

Testάρω κάτι elemental dragons με δικά μου tech.

Ψάχνω και τρόπους να αναβαθμίσω τα T.G. Tronics...
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
sin
Administrator
Administrator
sin


Αριθμός μηνυμάτων : 1244
Reputation : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Τόπος : The Sanctuary in the Sky

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Tue 02 Apr 2013, 08:50

Wall'o'text incoming!

Περισσότερο fun decks-

Level 7 Rituals με Neos και DM (o dm δε δουλεύει καλα, πρέπει να δοκιμάσω κατι αλλο!)

δοκιμάζω builds στα Agents - εχω ακομα μια ιδέα για να ψευτοπαίζουν εναντίων macro

Αliens αλλα δε δουλεύει τίποτα, εχω 2-10 w-l ratio =.= (δε μετράω noobs)

Beast mash ( Beast Striker, drop Chain Dog, ss Moja, ss 1-2 Chain Dog xyz Diawolf etc με Scraps, Gallis, Baboons, Moja, T.G. και LS για engines - έβγαλα τα Aesir, πολυ situational plays)

Constellar για να κάνω κι εγω λιγο faceroll

Empty Jar FTK/OTK

Gallaxy-Eyes deck (θέλει δουλειά αλλα ο Galaxy-Eyes εχει περισσότερη πλάκα απ'οσο φαίνεται με την πρώτη ματιά) επίσης, δεν εχω υπολογίσει την πιθανότητα να τον καλέσω 1ο γύρο, αλλα συμβαίνει συνέχεια και με ενα lance απο πίσω πάει πακέτο.

Gem-knights (δοκίμαζα δικά μου build αλλα οι λαγοί ειναι πιο consistent =.= )

Plants. Ηταν απο τα τελευταία deck που ήθελα να δοκιμάσω γιατι Synchro era που την έσπαγε απίστευτα η field αλλα μετα που έφαγα 15.000.000.000 big eye ενω είχα backrow ΚΑΙ Cactus Bouncer ΚΑΙ field convinced me otherwise. Πλάκα έχουν, κάνουν παπάδες!

SKY FIRE machina gadget for teh lolz. Απλα αλλάζω 1 ή 2 Machina Cannon με τον SKY FIRE, προσθέτω και μερικά DARK tuner (αυτη τη στιγμή μονο ένα Unknown Synchron) και ενα Dark Flattop στο extra και απλά κλαίω απο τα γέλια όποτε συμβαίνει
(Fortress+Unknown Synchron=Flattop, Flattop ss SKY FIRE, effects, keep ή xyz)

Spirits με Creature Swap, Mystic Box, Legacy of Yata, κλπ. Eπιδή εχει τους faders και καθόλου field presence δεν το πολυπειράζει κανένα deck πέρα απο τα dw. Με τα swaps, κανένα rank 4 xyz (με Photon Thrasher) και τον Mole πέρνω πολλα + αλλα καθυστερεί με το damage.

Thunder Family - η engine παραέχει σταθερό σκελετό οπότε δε πρέπει να πέρνει πολλές αλλαγές, αλλα εχει πλάκα να μπορείς να swarmάρεις ο,τι έχεις χέρι, να εχεις πολλα + με τα battery ή το seahorse και να έχεις την επιλογή να κάνεις synchro με το Vylon Prism που δίνει και +1000 ATK στο τέρας και μια επιπλέον κάρτα για τον scrapdragon andwatnot.

Armory Arm saves the day!:
Back to top Go down
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Fri 05 Apr 2013, 23:58

Όταν διάβασα το Beast Mash θυμήθηκα το Chain Dog OTK που είχα φτιάξει (άκυρο).

Συγχρονίζω τα ojama τα οποία λειτουργούν αρκετά καλά και θέλω να ολοκληρώσω το RL build μου αλλά δεν μπορώ να τα βρω... Ίδια ιστορία με τα Morphtronics.

Έχω φτιάξει μια νέα version των T.G. tronics που κάνει (μέσω του Libra) μπόλικα Synchro Summons + draw power αλλά πρέπει να το τεστάρω καλά.

Νομίζω ότι πρέπει τα συγχρονίσω και τα "αρχαία" μου decks για αυτό το format.
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
Blessed by Void
Administrator
Administrator
Blessed by Void


Αριθμός μηνυμάτων : 1151
Reputation : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-10-15
Ηλικία : 27
Τόπος : the darkest side of heraklion

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Sat 06 Apr 2013, 16:28

σκεφτομαι να κανω καποιες αλαγες στο εχτρα του yubel
Back to top Go down
ace94
Underworld Executor
Underworld Executor
ace94


Αριθμός μηνυμάτων : 319
Reputation : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : Glyfada

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Sat 06 Apr 2013, 18:46

Με το που επιστρέψω σκοπεύω να τελειοποιήσω τα Gusto μου. Δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι competitive αυτό το format αλλά έχει μερικά καλά techniques και εκνευριστικά πολλά floaters. Αξίζει μια προσπάθεια...

*Edit* 1ο ποστ μετά από σχεδόν 1 χρόνο. OP!
Back to top Go down
Kauko
Experienced
Experienced
Kauko


Αριθμός μηνυμάτων : 1233
Reputation : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : στις καρδιές σας

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Sat 06 Apr 2013, 23:10

Welcome back Ace. Χαιρόμαστε που σε ξαναέχουμε!

Όσο για μένα, αφού βρήκα ό,τι κάρτα ήθελα για το Ηero Beat μου, δεν υπάρχει κάποιο deck που να έχω αφήσει σε εκκρεμότητα. Αυτό που ίσως κάνω είναι να ζητησω τα BW ενός φίλου μου και να προσπαθήσω να παίξω με αυτά. Τους λείπουν πολλές κάρτες οπότε θα έχει δουλίτσα.
Back to top Go down
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1Sat 27 Apr 2013, 17:19

DN Decks: Έφτιαξα ένα Jinzo Machina Geargia deck. Δουλεύει αλλά δεν κατεβαίνει εύκολα ο Jinzo, ακόμα και με τον Jinzo - Returner. O JR δυστυχώς χάνει το timing άρα πέρα από το Foolish και το Recycler δεν έχω τρόπους να εκμεταλλευτώ το effect του.

Τεστάρω μια νέα έκδοση των T.G. tronics (τα αγαπώ πάρα πολύ και θέλω να τα κάνω πιο competitive) με τα Naturia Synchros. Για να είναι όμως πιο σίγουρα τα αποτελέσματα μείωσα τον αριθμό των T.G. και αύξησα των αριθμό των Morphtronics συμπεριλαμβάνοντας και έναν παραμελημένο παλιό φίλο, το Celfon ενώ πρόσθεσα και quillbolt καθώς και διάφορες άλλες κάρτες. Κατεβαίνουν πολύ εύκολα τα Beast/Barkion. Τώρα πια το Remoten είναι η καρδιά των tuners του deck. Κατάφερα να φέρω στο πρώτο μου γύρο σε ένα Duel Barkion, Gaia Knight KAI Zenmaines. Όσον αφορά το interaction με τα άλλα decks δουλεύει αρκετά καλά αλλά χρειάζεται περισσότερο testing για να δω όλες τις περιπτώσεις. Επίσης ο Barkion δεν είναι ιδιαίτερα καλός στο early game εκτός αν έχεις παίξει ένα σωρό Spells/Traps.

RL Decks: Φτιάχνω τα Ojama. Έχω μόνο μια συμπληρωμένη τριάδα ενώ χρειάζομαι και κάποιες άλλες κάρτες που δεν είναι εύκολο να βρω. Μπορεί να τις αντικαταστήσω βέβαια με άλλες.

Για τα T.G. tronics μου θέλω μόνο Catastor αλλά αν πάει καλά το DN build μπορεί να το αλλάξω.

Φτιάχνω και VWXYZ deck. Έχω δυο copies από τα X, Y και Ζ αλλά μου λείπουν διάφορες άλλες κάρτες.

Αυτά από μένα. Εσείς;
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
Sponsored content





Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Empty
PostSubject: Re: Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;   Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα; Icon_minitime1

Back to top Go down
 
Tί deck φτιάχνετε (ή σκέφτεστε να φτιάξετε) τώρα;
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» My deck
» Nordic Deck or Agent-Fairy Deck?
» Τι κάνετε τώρα ;
» esper deck
» blackwing deck

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek Duelists :: Yu-Gi-Oh! TCG :: Συζητήσεις για Deck-
Jump to: