Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dead & Gone
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Where is everybody?!

Go down 
+5
Chaos714
Undbiter96
Πορτοκάλι
Terraplant
sin
9 posters
AuthorMessage
sin
Administrator
Administrator
sin


Αριθμός μηνυμάτων : 1244
Reputation : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Τόπος : The Sanctuary in the Sky

Where is everybody?! Empty
PostSubject: Where is everybody?!   Where is everybody?! Icon_minitime1Thu 10 May 2012, 22:20

Τι έγινε, πού χαθήκατε όλοι; Τί κάνετε; Αφήσατε το ygo και ξεκινήσατε αλλα παιχνίδια; Πώς τα πάτε; Razz
Back to top Go down
Terraplant
Lucifer's Disciple
Lucifer's Disciple
Terraplant


Αριθμός μηνυμάτων : 666
Reputation : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-07
Ηλικία : 28
Τόπος : Hellvault

Where is everybody?! Empty
PostSubject: Re: Where is everybody?!   Where is everybody?! Icon_minitime1Thu 10 May 2012, 22:46

Εγώ άρχισα M:TG (εσύ το ξέρεις) και βλέπω ερήμωσε το forum και το άφησα και εγώ.
Back to top Go down
Πορτοκάλι
The Invincible Superman
The Invincible Superman
Πορτοκάλι


Αριθμός μηνυμάτων : 575
Reputation : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-07

Where is everybody?! Empty
PostSubject: Re: Where is everybody?!   Where is everybody?! Icon_minitime1Fri 11 May 2012, 00:09

Μέχρι και στο L2 ξανακύλισα από την βαρεμάρα μου.
Back to top Go down
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

Where is everybody?! Empty
PostSubject: Re: Where is everybody?!   Where is everybody?! Icon_minitime1Fri 11 May 2012, 21:10

Από το καλοκαίρι ΙΣΩΣ να ξαναγίνει active το forum αλλά καθώς περνάει ο καιρός μου δημιουργούνται περισσότερες αμφιβολίες για το αν θα ξανανοίξει (ουσιαστικά σαν να 'χει κλείσει είναι). Βέβαια λογικό μου φαίνεται εδώ ούτε η SDA δεν έχει (πολλά) ενεργά μέλη.

Αν συνεχίσει έτσι για πολύ το forum και το ygo μάλλον θα τα παρατήσω και θα αρχίζω κάνα άλλο CG.
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
sin
Administrator
Administrator
sin


Αριθμός μηνυμάτων : 1244
Reputation : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Τόπος : The Sanctuary in the Sky

Where is everybody?! Empty
PostSubject: Re: Where is everybody?!   Where is everybody?! Icon_minitime1Sat 12 May 2012, 15:16

Όλοι αρχίσαμε αλλα παιχνίδια και ασχολίες γενικότερα φαίνεται ;P
Αμα δεν έρχεστε επιδή το forum έιναι για ygo, ας το αλλάξουμε. Ας φτιάξουμε και ενότητες για αλλα CG. Κι εγω παράτησα το ygo έτσι όπως παραμένει να είναι.

Σήμερα πήγα να χαζέψω τα προκριματικά στα Xανιά. Τί στόκοι παίζουνε...topαραν (προφανώς) Inzektors, αλλα και Drain T.G. που μου έκαναν εντύπωση.
Αυτο μου έδωσε μια ιδέα. Θα συνεχίζατε να παίζατε αν οργανωνόμασταν και κάναμε κάθε Σάββατο πρωί tour όπως και στα μαγαζιά με διαφορετική banlist;

p.s.: Terra, mtg έκανα 2 νίκες 1 ήττα και 1 ισοπαλία (που θα ηταν νίκη για εμένα αμα δε σλάκαρε η αντίπαλός μου >.<) το προηγούμενο Σάββατο στη γλυφάδα. Με πολύ μέτριο deck. Good~

p.s#2: Γιώργο στα χέρια μας είναι αν θα ανοίξει ξανα ή αν θα κλείσει. Ντρέπομαι που δεν ασχολήθηκα αρκετά, αλλα θα προσπαθήσω περισσότερο. Τα forum είναι τα μέλη τους!
Back to top Go down
Chaos714
Kefka's Minion
Kefka's Minion
Chaos714


Αριθμός μηνυμάτων : 539
Reputation : 12
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 29
Τόπος : Πίσω σας :)

Where is everybody?! Empty
PostSubject: Re: Where is everybody?!   Where is everybody?! Icon_minitime1Sun 13 May 2012, 11:49

sin wrote:

Αυτο μου έδωσε μια ιδέα. Θα συνεχίζατε να παίζατε αν οργανωνόμασταν και κάναμε κάθε Σάββατο πρωί tour όπως και στα μαγαζιά με διαφορετική banlist;

Ιδέα μου είναι ή όντως κατέληξα να 'μαι ο μόνος εδώ πέρα που συνεχίζει να παίζει ΜΟΝΟ Yugi (από CG); Razz

Δεν είναι ότι μισώ το MTG. Φαίνεται OK, αλλά, & να ήθελα να το παίξω, ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ... άντε για YGO Razz

Όπως & να 'χει, αν θέλουμε activity εδώ πέρα, ίσως θα έπρεπε να φέρουμε πιο πολύ κόσμο... ξέρετε, φίλους σας απο Kaissa κτλπ. Αν είχαμε, κατά τη γνώμη μου, & κανάλι στο Youtube με Trade Binder, Deck Profile, Pack Opening & DN/rl Duel Vids (ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!), τόσο το καλύτερο.

Όσο για τα tour, ψήνομαι, αλλά ας τα κάνουμε το καλοκαίρι καλύτερα. Τώρα έρχονται οι εξετάσεις... λές γι' αυτό το λόγο να 'ναι dead το Forum & κάνουμε έτσι; O_O
Back to top Go down
https://www.youtube.com/user/Arxidia36?feature=mhum
Kauko
Experienced
Experienced
Kauko


Αριθμός μηνυμάτων : 1233
Reputation : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : στις καρδιές σας

Where is everybody?! Empty
PostSubject: Re: Where is everybody?!   Where is everybody?! Icon_minitime1Sun 13 May 2012, 14:32

Μετά τις πανελλαδικές θα ξαναγίνει ενεργό το φόρουμ. Άντε να τελειώσουν!!!
Back to top Go down
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

Where is everybody?! Empty
PostSubject: Re: Where is everybody?!   Where is everybody?! Icon_minitime1Sun 13 May 2012, 16:36

Chaos714 wrote:
Ιδέα μου είναι ή όντως κατέληξα να 'μαι ο μόνος εδώ πέρα που συνεχίζει να παίζει ΜΟΝΟ Yugi (από CG); Razz

Και εγώ επίσης μόνο ygo παίζω απλά είπα ότι αν συνεχίσει έτσι για πολύ θα αρχίσω άλλο CG.

Chaos714 wrote:

Όσο για τα tour, ψήνομαι, αλλά ας τα κάνουμε το καλοκαίρι καλύτερα. Τώρα έρχονται οι εξετάσεις... λές γι' αυτό το λόγο να 'ναι dead το Forum & κάνουμε έτσι; O_O

Όπως έχω ξαναπεί είναι ένας λόγος οι εξετάσεις αλλά δεν είναι ο μόνος. Δλδ πολλοί έχουν ξενερώσει με το ygo όπως έχει καταντήσει ή και με το forum το οποίο ήταν (και είναι) inactive πριν από αρκετό καιρό.

Kauko wrote:
Μετά τις πανελλαδικές θα ξαναγίνει ενεργό το φόρουμ. Άντε να τελειώσουν!!!

Το ελπίζω αφού οι περισσότεροι (μάλλον) θα έχουν πολύ ελεύθερο χρόνο.
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
sin
Administrator
Administrator
sin


Αριθμός μηνυμάτων : 1244
Reputation : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Τόπος : The Sanctuary in the Sky

Where is everybody?! Empty
PostSubject: Re: Where is everybody?!   Where is everybody?! Icon_minitime1Sun 13 May 2012, 19:43

Έχουμε χάσει πολύ κόσμο με τις πανελλήνιες (πχ Blaze, Ace, Kauko).

Ξαναλέω οτι όσο λιγότερος κόσμος γράφει στο forum, τοσο λιγότερο activity θα υπάρχει και απο τους νέους/υπόλοιπους.
Δηλαδή: αμα γράφουν 2, θα γράψει και 3ος, και 4ος και πέρνει όλους η μπάλα και ασχολούνται.

Παράδειγμα; Δεν έχει γράψει κανένας μέρες και τελικά άνοιξα το topic α σας ρωτήσω που είστε για να μαζευτούμε χμ...5 άτομα; Δεν θα ήταν άσχημα για αρχή, αν και ο Kauko έχει πανελλήνιες ακόμα (καλή επιτυχία!!).

Ο ace btw είμαι σίγουρος οτι οταν γυρήσει θα στεναχωρηθεί με το ygo οπως είναι τώρα ...

Chaos για να ξεκινήσεις να παίζεις MTG βάζεις 25 euro (σε event deck) για να βγάλεις decent προς καλά score και αν ζητήσεις και βοήθεια απο τους αλλους για να συμπληρώσεις 4άδες toppάρεις. Σε local πάντα Razz

Στις Κάισσες δεν μου είναι εύκολο να διαφημίζω το forum...σε μερικές δεν με ξέρουν και καλά κιολας :/ Επίσης λίγα είναι τα άτομα που ενδιαφέρονται να μπούν και σε forum. Συνολικά έχω καλέσει καμια 20αριά άτομα, αλλα βλέπετε να έχουν κάτσει περισσότερο απο το να κάνουν απλα εγγραφή;

Το Youtube ομωες είναι καλή ιδέα. Ίσως αν είχαμε ένα κανάλι για την GD;...Νομίζω υπήρχε κάποτε!
Back to top Go down
ace94
Underworld Executor
Underworld Executor
ace94


Αριθμός μηνυμάτων : 319
Reputation : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : Glyfada

Where is everybody?! Empty
PostSubject: Re: Where is everybody?!   Where is everybody?! Icon_minitime1Mon 14 May 2012, 14:31

Γειά σας και από μένα παιδιά. Εγώ δυστυχώς λόγω διαβασμάτων δεν πολυμπάινω, και όταν κάνω login σπάνια βλέπω κάποιον μέσα. Για το πως εξελίσσεται το παιχνίδι δεν πρόκειται να ρωτήσω... είμαι σίγουρος ότι θα εκνευριστώ Razz Anyway, μετά τις Πανελλήνιες σίγουρα θα γίνω πιό active. Από άλλα CG μόνο λίγο MTG. Συνήθως με LoL περνάω τον λίγο χρόνο που έχω.

Τέλος πάντων έγραψα για να σας διαβεβαιώσω ότι δεν με χάσατε. Ακόμα εδώ είμαι αλλά χωρίς πολύ χρόνο.

P.S.1. Άμα βγεί το HA06 ειδοποιήστε με... δεν έχω ιδέα πως πάει το παιχνίδι από τα Χριστούγεννα, ούτε τι έχει κυκλοφορήσει.

P.S.2. Sin δεν σε βρίσκω ποτέ όταν μπαίνω. Ο αντισυγχρονισμός μας συνεχίζεται.
Back to top Go down
Vem
Veteran
Veteran
Vem


Αριθμός μηνυμάτων : 705
Reputation : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-03
Ηλικία : 26
Τόπος : Look behind you

Where is everybody?! Empty
PostSubject: Re: Where is everybody?!   Where is everybody?! Icon_minitime1Mon 14 May 2012, 15:57

ccg not fun anymoar. miss you vds.

Κάψιμο LoL.
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com
redgar
Administrator
Administrator
redgar


Αριθμός μηνυμάτων : 1461
Reputation : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθηνα

Where is everybody?! Empty
PostSubject: Re: Where is everybody?!   Where is everybody?! Icon_minitime1Mon 14 May 2012, 23:42

Γεια και απο μενα! Η αληθεια ειναι πως και εγω εχω σταματησει να παιζω/μπαινω στο φορουμ. Ελπιζω πως η κατασταση με το activity θα βελτιωθει μολις αρχισει να ξανασπαμαρει ασταματητα ο kauko τελειωσουνε οι πανελληνιες. Let's just wait and see Smile
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com
sin
Administrator
Administrator
sin


Αριθμός μηνυμάτων : 1244
Reputation : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Τόπος : The Sanctuary in the Sky

Where is everybody?! Empty
PostSubject: Re: Where is everybody?!   Where is everybody?! Icon_minitime1Fri 18 May 2012, 13:41

Vem σταμάτησες τελείως τα card games;

Δεν το βλέπω να βελτιώνεται το activity, εδω εγω θελω να κάνω κατι αλλα έχω χάσει πλέον αυτή τη "σπίθα" που είχα για το ygo και το forum Sad

Και είναι αστείο, και στα 2 forum είναι λες και γράφω σε ημερολόγιο πλεον Razz

Αce μπαίνω πολύ σπάνια...
Back to top Go down
Πορτοκάλι
The Invincible Superman
The Invincible Superman
Πορτοκάλι


Αριθμός μηνυμάτων : 575
Reputation : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-07

Where is everybody?! Empty
PostSubject: Re: Where is everybody?!   Where is everybody?! Icon_minitime1Fri 18 May 2012, 14:34

Vem wrote:
ccg not fun anymoar. miss you vds.

Κάψιμο LoL.
Η απόδειξη για το ότι το LoL είναι η πιο απλοποιημένη μορφή MOBA. Laughing
Back to top Go down
Chaos714
Kefka's Minion
Kefka's Minion
Chaos714


Αριθμός μηνυμάτων : 539
Reputation : 12
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 29
Τόπος : Πίσω σας :)

Where is everybody?! Empty
PostSubject: Re: Where is everybody?!   Where is everybody?! Icon_minitime1Fri 18 May 2012, 18:00

sin wrote:
Vem σταμάτησες τελείως τα card games;

Δεν το βλέπω να βελτιώνεται το activity, εδω εγω θελω να κάνω κατι αλλα έχω χάσει πλέον αυτή τη "σπίθα" που είχα για το ygo και το forum Sad

Και είναι αστείο, και στα 2 forum είναι λες και γράφω σε ημερολόγιο πλεον Razz

Ο κοσμάκης διαβάζει τώρα Sin. Το καλοκαίρι πάλι... Razz
Back to top Go down
https://www.youtube.com/user/Arxidia36?feature=mhum
sin
Administrator
Administrator
sin


Αριθμός μηνυμάτων : 1244
Reputation : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Τόπος : The Sanctuary in the Sky

Where is everybody?! Empty
PostSubject: Re: Where is everybody?!   Where is everybody?! Icon_minitime1Fri 18 May 2012, 19:34

Ασε που δεν έχετε χρόνο απο το διάβασμα ρε xD
Back to top Go down
Sponsored content





Where is everybody?! Empty
PostSubject: Re: Where is everybody?!   Where is everybody?! Icon_minitime1

Back to top Go down
 
Where is everybody?!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek Duelists :: Extra :: Off-Topic-
Jump to: