Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dead & Gone
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos

Go down 
+2
redgar
Undbiter96
6 posters
AuthorMessage
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Empty
PostSubject: Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos   Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Icon_minitime1Sat 27 Oct 2012, 21:14

Λοιπόν ξεκινήσαμε ένα fan-fic με τον nightmare. Επειδή είναι ελληνικό το Forum και επειδή είναι πιο εύκολο και για τους δυο είναι γραμμένο στα Ελληνικά. Enjoy Smile .

Chapter 1

«Πως δημιουργήθηκε τέτοια κίνηση Κυριακή πρωί;».
Ο Asterus Rusty βρισκόταν στο ολοκαίνουριο αυτοκίνητο του που του είχαν κάνει δώρο οι γονείς του στα περασμένα γενέθλια του επειδή απέκτησε δίπλωμα οδήγησης. Απολάμβανε να πηγαίνει βόλτες με αυτό. Τον έκανε να νιώθει ελεύθερος και ότι ξεφεύγει από τα προβλήματα της καθημερινότητας. Αλλά όχι σήμερα. Είχε κανονίσει να πάει μόνος του στην θάλασσα μιας που οι μέρες γίνονταν μέρα με τη μέρα ολοένα και πιο θερμές ώστε έφτασαν σε σημείο οι κάτοικοι της πόλης να κυκλοφορούν με ανεμιστηράκια, ομπρέλες και οτιδήποτε άλλο θα μπορούσε να τους προστατεύσει από τις ακτίνες του θερμού –και ταυτόχρονα επικίνδυνου– ήλιου. Έτσι λοιπόν πολλοί αποφάσισαν να κατευθυνθούν προς τις παραλίες. Αυτό όμως δεν άρεσε καθόλου στον Asterus.
Μέχρι να φτάσω στην παραλία θα με μαζεύουν με το κουταλάκι. Σκέφτηκε.
Μετά από αρκετή ώρα τα αυτοκίνητα άρχισαν να προχωρούν. Αυτό ανακούφισε κάπως τον Asterus και έτσι έβαλε μπρος και άρχισε να προχωράει. Δεν πρόλαβε όμως να κάνει πάνω από δέκα μέτρα και τα αυτοκίνητα σταμάτησαν. Ο Asterus εκνευρίστηκε τόσο πολύ τον Asterus ώστε χτύπησε το τιμόνι με δύναμη στο σημείο όπου βρισκόταν η κόρνα του αυτοκινήτου. Ακούστηκε ένας τόσο εκκωφαντικός ήχος ο οποίος αιφνιδίασε τον Asterus και ανασηκώθηκε απότομα από το κάθισμα σαν να τον χτύπησε στατικός ηλεκτρισμός. Ακούγοντας την κόρνα, όλοι οι οδηγοί έστρεψαν τα βλέμματα τους προς τον Asterus.
«Ουπς!» μουρμούρισε θέλοντας ταυτόχρονα να ανοίξει η γη και να τον καταποιεί.
***
Μετά από περίπου μια ώρα κατάφερε ο Asterus να φτάσει στην παραλία, κολύμπησε στην θάλασσα για μισή ώρα και μετά κάθιστε κάτω από μια ξαπλώστρα. Ύστερα σκεφτόταν διάφορους τρόπους ώστε να βελτιώσει και άλλο το Deck του για να καταφέρει να βγει πρώτος στο επόμενο τουρνουά που θα διοργανωθεί στο Duel Shop της περιοχής. Είχε ήδη καταφέρει να τα πάει πολύ καλά με ένα πρωτότυπο Deck, είχε καταφέρει να βγει δεύτερος στο προηγούμενο τουρνουά, αλλά οι Evolzar Laggia και Dolkka φαίνεται ότι δεν ήθελαν να βγει πρώτος. Άρεσε στον Asterus να ξοδεύει ώρες στη παραλία γιατί τον βοηθούσε να σκεφτεί για διάφορα θέματα.
Πρέπει να έρχομαι πιο συχνά εδώ. Σκέφτηκε. Είναι πολύ καλύτερο από το να κάθομαι σπίτι.

***
Πέρασε όλο το υπόλοιπο πρωί κάθοντας στη παραλία αγναντεύοντας τη θάλασσα και παράλληλα σκεφτόταν για προσθήκες στο Deck του. Όταν έφυγε είχε ήδη σκεφτεί αρκετές ιδέες και δεν έβλεπε την ώρα να πάει σπίτι για να πάει να τις δοκιμάσει. Πήρε λοιπόν το αυτοκίνητο του και κατευθύνθηκε προς το σπίτι. Το σπίτι του Asterus ήταν μια μεγάλη διόροφη μεζονέτα που βρισκόταν στα προάστια της πόλης. Είχε χρώμα μια περίεργη απόχρωση του πορτοκαλιού με βαμμένες-ξύλινες πόρτες και παράθυρα, κεραμίδια στη σκεπή και έναν μεγάλο κήπο. Ο κήπος είχε λουλούδια και φυτά τα οποία περιποιούταν η μητέρα του Asterus καθημερινά. Περιτριγυριζόταν από έναν βαμμένο-ξύλινο φράχτη διακοσμιμένος με διάφορα αναρριχητικά φυτά. Υπήρχε επίσης μια ωραία μαρμάρινη πόρτα και ήταν σαν συνέχεια του φράχτη. Αυτό το σπίτι έμοιαζε σαν να είχε βγει από παραμύθι και σκίαζε όλα τα υπόλοιπα σπίτια της γειτονιάς. Όλοι οι γείτονες το ζήλευαν. Ικανοποιούσε τον Asterus να βλέπει τα πρόσωπα των γειτόνων κάθε φορά που τον έβλεπαν. Τον κοίταζαν λες και ήταν κάτι κατώτερο από αυτόν. Έβαλε το κλειδί στην πόρτα και μπήκε μέσα στο σπίτι. Το σπίτι ήταν πεντακάθαρο από μέσα. Η μητέρα του Asterus φρόντιζε οτιδήποτε σχετικά με το σπίτι. Ο Asterus δεν πρόλαβε να κάνει το πρώτο βήμα και ξαφνικά εμφανίστηκε μια γυναίκα γύρω στα πενήντα, μεσαίου αναστήματος, με κοντά καστανά μαλλιά και καστανά μάτια.
«Ωστέ γύρισες ε;» είπε η μητέρα του Asterus. Μιλούσε με τέτοιο τρόπο ώστε έκανε κάποιον να φαίνεται κατώτερος από αυτήν. «Πάλι στην παραλία πήγες;»
«Ναι» είπε ο Asterus. «Υπάρχει κάποιο πρόβλημα;»
«Ναι, υπάρχει» είπε δυνατά η μητέρα του «Μόλις τώρα τελείωσα το σφουγγάρισμα και κοίτα τι έκανες» έδειξε προς το πάτωμα. O Asterus δεν πρόσεξε ότι τα ρούχα του είχαν γεμίσει με άμμο. Έτσι η άμμος έπεφτε στο πάτωμα «Εντάξει μαμα, θα τα καθαρίσω μετά» είπε.
«Φρόντισε να το καθαρίσεις καλά, αλλιώς δεν θα βγεις για δυο μέρες» είπε επιτακτικά. Μετά του γύρισε την πλάτη και έφυγε.
Αφού πλύθηκε, καθάρισε και ετοιμάστηκε, πήγε στο δωμάτιο του. Το δωμάτιο του ήταν αρκετά ευρύχωρο, οι τοίχοι ήταν βαμμένοι με γαλάζιο, είχε ένα μικρό παράθυρο. Είχε μια μεγάλη ντουλάπα, ένα ημίδιπλο κρεβάτι και ένα τεράστιο γραφείο με έναν υπολογιστή τελευταίας τεχνολογίας πάνω του. Ο Asterus κάθισε στον υπολογιστή και πάτησε το κουμπί εκκίνησης του υπολογιστή. Η οθόνη φωτίστηκε και ήταν έτοιμος να μπει στην ιστοσελίδα που παίζουν online μονομαχίες αλλά κάποιος του έκανε βιντεοκλήση. Ήταν ο φίλος του, ο Kaito.
Βαριέμαι τώρα σκέφτηκε βαριεστημένα ο Asterus και απέρριψε την κλήση. Μόλις πήγε να αποσυνδεθεί προκειμένου να αποφύγει άλλες ανεπιθύμιτες κλήσεις έλαβε ένα μήνυμα. Αυτός ο Kaito δεν βαριέται ποτέ. Ελπίζω να υπάρχει σοβαρός λόγος. Κοίταξε το μήνυμα. Το μήνυμα ήταν μικρό όμως έκανε τον Asterus να ασπρίσει.

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΧΡΩΣΤΑΣ ΕΝΑ ΚΕΡΑΣΜΑ. ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΥΜΕ, ΥΠΑΡΧΕΙ!

Kaito

ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ...

Ουσιαστικά στο πρώτο chapter κάνω introduce characters. Για αυτό δεν έχει κάτι σημαντικό. Ελπίζω να σας φανεί καλύτερο από το ZEXAL Razz .
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
redgar
Administrator
Administrator
redgar


Αριθμός μηνυμάτων : 1461
Reputation : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθηνα

Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Empty
PostSubject: Re: Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos   Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Icon_minitime1Sun 28 Oct 2012, 12:18

Στην αρχη η επαναληψη του ονοματος Astreus ειναι περριτη και λιγο κουραστικη. Κατα τα αλλα ειναι καλογραμμενο. Περιμενουμε τα επομενα να δουμε πως θα παει.
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com
sin
Administrator
Administrator
sin


Αριθμός μηνυμάτων : 1244
Reputation : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Τόπος : The Sanctuary in the Sky

Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Empty
PostSubject: Re: Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos   Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Icon_minitime1Wed 31 Oct 2012, 20:45

Τωρα το διάβασα κι εγω!
Καλή αρχη! Επιτέλους ενας ανθρώπινος χαρακτήρας που εχει και γονείς. Μου άρεσε το μινι κόμπλεξ ανωτερότητας Razz
Ειναι η πρώτη ιστορία που γράφεις;
Περιμένω το επόμενο οποτε μπορέσεις Very Happy
Back to top Go down
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Empty
PostSubject: Re: Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos   Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Icon_minitime1Wed 31 Oct 2012, 23:51

Ευχαριστω sin και red.

Ναι, είναι η πρώτη ιστορία που γράφω. Μαζί με τον Μάνο βασικά.

Το επόμενο κεφάλαιο το χει αναλάβει ο Μάνος, είναι ετοιμο αλλά υπάρχουν κάποια προβλήματα τα οποία θα λυθουν σύντομα.
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
Blessed by Void
Administrator
Administrator
Blessed by Void


Αριθμός μηνυμάτων : 1151
Reputation : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-10-15
Ηλικία : 27
Τόπος : the darkest side of heraklion

Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Empty
PostSubject: Re: Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos   Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Icon_minitime1Fri 02 Nov 2012, 22:03

Chapter 2

Ήταν Kυριακή πρωί και ο Belphegor είχε μόλις ξυπνήσει για μια άλλη -κατά τη γνώμη του- συνηθισμένη μέρα. "Σήμερα λέω να πάω στο duel shop και να πάρω 2-3 φακελάκια μήπως ανοίξω κάτι καλό ώστε να προσθέσω στο Deck μου" είπε ο Belphegor. Πήρε το Fiend
Deck του από το τραπέζι και έσπευσε προς το duel shop του. Σήμερα το duel shop είχε τουρνουά με θέμα τα type decks και έπαθλο 5 φακελάκια. Αυτό εντυπωσίασε τον Belphegor και αποφάσισε να εγγραφεί. Πήγε στο ταμείο και μίλησε στον καταστηματάρχη.
"Θέλω να μπω στο τουρνουά"
"Έξοχα!, είναι ήδη 7 άτομα και αφού μπαίνεις και εσύ το τουρνουά θα γίνει single ellimination. Όμως θα περιμένω ένα τέταρτο ακόμα για την περίπτωση που θέλει να μπει και κάποιος άλλος" είπε ο κατασταματάρχης. Ικανοποιημένος, ο Belphegor πλήρωσε την είσοδο για το τουρνουά και περίμενε μέχρι να αρχίσει.

Τελικά ο καταστηματάρχης ανακοίνωσε: “Παρακαλώ οι διαγωνιζομενοι να κανουν ησυχία για να ακουσουν με ποιον παιζουν λοιπον το τουρνουά θα ειναι single elimination με τους:
Abbigail vs Benny
Andie vs Arron
Dax vs Carmel
Βelphegor vs Colin”

Ο Βeplhegor μόλις άκουσε με ποιον παίζει πηγε αμέσως να βρει ποιος ήταν. Μετά απο λίγο τον βρηκε ηταν ενα ψηλο αγορι με καφε μαλλιά, φορούσε γυαλιά και κρατούσε ενα περιέργο duel disk. Ήταν κόκκινο με κεφάλια δράκων στις άκρες. “Εσύ είσαι ο Belphegor υποθέτω. Καλή τύχη” είπε ο Collin και ξεκίνησαν το Duel.

"Ξεκινάω εγω" Είπε ο Beplhegor και τράβηξαν και οι δυο 5 κάρτες.
(1st turn)
"Τραβαω” είπε και αφού έριξε μια ματιά στο χέρι του έκανε την πρώτη του κίνηση. “Καλώ τον Dark Effigy (1500/0). Μετά βαζω μια κάρτα σετ και τελειώνω τον γύρο μου"
(2nd turn)
"Οκ σειρά μου. Καλώ τον Flamvell Grunika(1700/200). Grunika επίθεση με φλόγο μπάλα”. Εκείνη τη στιγμή ο δρακος εφτιαξε μια μεγαλη μπάλα φωτιάς και την πέταξε. (Beplhegor 7800 | Collin 8000).
"Αυτο δεν ηταν τίποτα Collin"

"Δεν τέλειωσα, ενεργοποιώ το eff του δράκου μου. Χάνεις 200 πόντους για κάθε αστέρι του τέρατος σου.”

"Οχ οκ αλλα παλι δεν ειναι αρκετά για να χάσω"
(Beplhegor 7000 | Collin 8000)

"Οκ τελειώνω τον γύρο μου "
(3rd turn)
"Ξεκινάω. Βάζω ενα τερας σετ και ακόμα μια καρτα ανάποδα και τελειώνω” είπε ο Belphergor με μια περίεργη έκφραση στο πρόσωπο του.
(4th turn)
"Μόνο αυτό;” είπε χλευαστικά ο Collin “Καλά αφού θες να χασεις δεν πειράζει. Λοιπόν τραβάω και καλω τον Μagna Drago(1400/600). Λοιπόν grunika κατέστρεψε το τερας του με φλογερή γροθιά” Τότε ο δράκος έβαλε το χερι του στο στομα του και όταν το βγαλε ηταν γεμάτο φλογες και πήγε με μεγάλη ταχύτητα στο ανάποδο τέρας και εριξε την γροθια τότε ενας μικρός δαίμονας εμφανίστηκε αχνά και καταστράφηκε.
"Ενεργοποιώ το eff του τέρατος που κατέστρεψες.
Spoiler:
Όταν γίνετε flip μπορώ να πετάω καρτες από το deck μέχρι να μου τύχει ένα τερας και μπορω να το καλέσω. Αυτό το eff γίνεται και για σένα”

Ο Βelphegor πεταξε την πρώτη καρτα απο το deck του και ήταν τερας .ο Beplhegor είπε "Χαχαχα αυτο ακριβως περίμενα. Μια καρτα αρκετα δυνατή να σε νικήσει σήκω απο το σκοτάδι μεγάλε πολεμιστή που θα καταστρεψεις ότι βρεθει στον δρομο σου. Καλώ τον Evil Hero Malicious Edge(2600/1800).” “Τελειώνω τον γύρο μου." είπε ο Collin φανερά αναστατωμένος.
(5th turn)
Ωραια καλά πάω σκέφτηκε ο Belphegor “Λοιπόν τραβαω” κοίταξε λίγο το χέρι του. “Καλώ τον Infinite Dark(1500/1200). Λοιπόν Malicious Edge κατάστρεψε το ανάποδο τερας του με την ακτίνα του σκότους” Συγκέντρωσε σκοτεινή ενέργεια και την έριξε στο τερας. Η έκρηξη που προκάλεσε ήταν τόσο εκπληκτική ώστε δύσκολα καταλαβαινες τι είχε συμβεί.
Όταν ο καπνός καθάρισε το τερας του ειχε καταστραφεί. Το τερας που καταστράφηκε ηταν ο Τotem Dragon και χαρη στο eff του Malicious Edge ο αντ;iπαλος εχασε τους πόντους (Beplhegor 7000 | Collin 5600).

"Λοιπόν η επιθεση ηταν ισχυρή αλλά πάλι δεν έκανες κάτι. Έχεις ακόμα πολυ για να με νικήσεις"

"Οκ αλλά εχω ακομα μια επιθεση. Infinite Dark κατάστρεψε τον Magna Drago με απόλυτο σκοταδι” Τοτε η αρένα καλύφθηκε με ενα απέραντο σκοταδι και όταν καθάρισε ο δράκος ειχε εξαφανιστεί. "Σειρά σου" κατέληξε ο Belphegor. (Beplhegor 7000 | Collin 5500).
(6th turn)
"Τραβάω. Χμμ γυρνάω τον grunika σε θέση άμυνας και βάζω ένα τέρας σετ και τελειώνω”
(7th turn)
"Τραβάω. Ωραία και τώρα καλω τον Card Guard και ενεργοποιείται το eff του και παίρνει ένα Guard Counter και το βγαζω για να το βαλω στον Infinite Dark. Σου κάνω πάλι επίθεση με τον Malicious στον Grunika” Επιτέθηκε διαλύοντας τον δράκο και ρίχνοντας μεγάλη ζημιά στον αντίπαλο (Beplhegor 7000 | Collin 3100).
"Πω πω ξέχασα την ικανότητα του τέρατος σου." είπε ο Collin ανήσυχα.
"Δεν πειραζει την αλλη φορα θα 'σαι πιο προσεκτικος τώρα Infinite Dark κατάστρεψε το ανάποδο τέρας του"
"Χα το τερας μου είναι ο Exploder Dragon(1000/0) οταν καταστρέφεται απο μάχη καταστρέφει το τέρας που τον κατάστρεψε. Γι' αυτό πες αντίο"
Τότε ο Card Guard μπήκε πανω απο τον Infinite Dark και έτσι ο Exploder Dragon αντί να διαλύσει το τέρας διάλυσε κάτι που έμοιζε με μαγική ασπίδα. “Εγώ δεν θα το έλεγα γιατί χάρη στον Card Guard όταν το τέρας μου πάει να καταστραφεί φευγει το counter και δεν καταστρέφεται“
“Φτου τωρα τι θα κανω ειμαι ανυπεράσπιστος " είπε ο Collin δείχνοντας κάπως ταραγμένος.
"Card Guard, κάνε επιθεση κατευθείαν με πλάκωμα" Τότε πήδηξε ψηλα και έπεσε με δύναμη πάνω στον αντίπαλο. (Beplhegor 7000 | Collin 1500).

"Οκ ελπιζω να τραβηξω κάτι καλό"
"Μην νομιζεις οτι τελείωσα ενεργοποιω τα 2 Ookazi από το χέρι μου. Αυτό σημαίνει ότι χάνεις 1600 πόντους” (Beplhegor 7000 | Collin 0).
Οχιιιιι έχασα σκέφτηκε ο Collin απογοητευμένος αλλά τελικά είπε: “Μπράβο ωραία μαχη ελπιζω να πας μέχρι τον τελικο"

Ο Belphegor τον χαιρέτησε και αμεσως μετα ακούστηκε η έπομενη ανακοίνωση για τα επόμενα match-ups. “Στον επόμενο γύρο θα αγωνιστούν οι:

Βeplhegor vs Δax
Αrron vs Αbbigail”

Ο Belphegor βρήκε αυτόν με τον οποίο έπαιζε και του είπε:
“Γεια, είμαι ο Belphegor.”
“Γεια, είμαι ο Dax”. Ήταν ένα κοντό παιδί με μπλε μαλλιά και ενα περίεργο
σοβαρό ύφος “Λοιπόν ας ξεκινήσουμε” Ενεργοποίησαν τους δίσκους μονομαχίας και ξεκίνησαν τραβώντας 5 κάρτες ο καθένας.

(1st turn)
“Ξεκινάω” είπε ο Dax προσθέτοντας μια έκτη κάρτα στο χέρι του. “Καλώ τον Ally of Justice Nullfier (1600/1200)” τότε ενα μεγάλο κόκκινο ρομπότ με αρκετά πόδια εμφανίστηκε.“Βάζω μια καρτα set και τελειώνω”
(2nd turn)
"Τραβάω. Βάζω ενα τερας (D.D Trainer (100/2000)) set και μια κάρτα set και τελειώνω "

(3rd turn)
"Aν συνεχίσουμε ετσι θα νικήσω γιατί θυσιάζω το τερας μου για να καλέσω τον Ally of Justice Enemy Catcher (1800/1800)” Tο μηχανικό κοκκινο ρομποτ διαλύθηκε και απο μέσα του βγήκε ενα μεγαλο μηχανικό χταπόδι “Ενεργοποιώ το effect του και παίρνω το τέρας σου”

“Γυρνάω το τέρας σου σε επίθεση και σου κανω επίθεση πρώτα με τον Enemy Catcher και μετά με το τέρας σου” είπε ο Dax και μπερδεύτηκε όταν είδε τον Belphegor να χαμογελάει. (Beplhegor 6200 | Dax 8000).

"Μην είσαι τοσο σίγουρος ενεργοποιώ απο το χερι μου το eff του Ogre of the Scarlet Sorrow, τον καλώ στην αρένα και παίρνει την επίθεση του τερατος που επιτεθηκε πρώτο” Ένα σκοτεινό κτηνος βγήκε απο το πουθενά και πήρε το σχήμα του Enemy Catcher(1800/1800)

“Aχαχαχα να σε δω τι θα κάνεις με αυτό λοιπον τελειώνω τον γυρο μου αφού το eff του τέρατος μου τέλειωσε παίρνεις πίσω το τέρας σου.”

Για μια στιγμή ο χρόνος πάγωσε δεν κουνούσε κανείς, εκτός από τον Belphegor. Ξαφνικά, μια στιγμή βλέπει μια τεράστια σκιά να τον πλησιάζει. “Θες να σε βοηθήσω να νικήσεις και οχι μόνο εδώ αλλά όλα τα υπόλοιπα duels σου;” τον ρώτησε μία φωνή. Η φωνή ήταν πολύ βαθιά και πλούσια.
“Ναι” απάντησε ο Belphegor.
“Τότε πρέπει να αφήσεις το φως και πας με το σκοτάδι”
“Πως θα το κάνω αυτό;” ρώτησε καθώς είχε μπερδευτεί λόγω των γεγονότων που συνεβησαν το τελευταίο λεπτό.
"Για την ώρα πρέπει να συμφωνήσουμε οτι θες τις δυνάμεις μου και τίποτα άλλο για την ώρα"
“Σου είπα, τις θέλω” κατέληξε αποφασιστικά ο Βeplhegor. Δεν τον ένοιαζε καθόλου τι μπορει να ήταν. Μετά η σκιά εξανανίστηκε και ο χρόνος συνεχίστηκε.

(4th turn)
"Tραβάω. Όταν τράβηξε είδε μια καρτα που δεν την είχε βάλει ποτέ μέσα στο Deck του. “Λες;” μορμούρισε. Αμέσως στράφηκε προς τον Dax “Θυσιάζω τα δυο μου τέρατα για να καλέσω τον Darkness Destroyer(2300/1800)” Ένας τεραστιος δρακος που ηταν κατάμαυρος και μόνο τα δυο κατακόκκινα, γυαλιστερά μάτια του ξεχώριζαν. “Επίσης ενεργοποιώ 2 Sword of Dark Rites από το χέρι μου και έτσι ο δρακος μου παει 3100 ΑΤΚ και χαρης το eff μπορει να επιτεθεί δυο φορές. Και τώρα δρακε μου, διελυσε το μηχανικο χταποδι του”

O δρακος άνοιξε το στομα και απο μεσα πεταχτικε μια σκοτεινή ακτίνα. Μέσα σε κλασματα δευτερολέπτου διάλυσε το χταπόδι κάνοντας το κομματάκια. (Beplhegor 6200 | Dax 6700).

"Και τώρα η δευτερη επιθεση"

O δρακος έβγαλε πάλι μια σκοτεινή ακτινα που έπεσε πάνω στον αντίπαλο. (Beplhegor 6200 | Dax 3600).

"Τελειώνω τον γύρο μου" είπε ικανοποιημένος για τις τελευταίες κινήσεις του.

(5th turn)
"Λοιπον βαζω 2 καρτες σετ και τελειώνω τον γύρο μου"
(6th turn)
"Τραβαω και καλω τον Fiend Reflection #2(1100/1400) και με τον δρακο μου σου κανω επιθεση"

"Mην βιάζεσαι γιατί ενεργοποιώ τις δυο παγίδες μου, Stronghold the Moving Fortress(0/2000). Αυτό σημαίνει οτι αυτό τον γυρο είμαι αρκετά προστατευμένος απο τις επιθέσεις σου"

"Και τώρα δράκε μου κατέστρεψε τα ρομπότ του με ανάσα του σκοτους " Ο δρακος ανάσανε και το μέρος σκοτίνιασε για λίγο. Όταν καθάρισε τα ρομπότ είχαν εξαφανιστεί.

"Επισής μην ξεχνας το άλλο μου τέρας. Επίθεση!"

Το τερας πήγε κοντά στον Dax και μέσα απο τον καθρέφτη ειδε τον εαυτό του να καίγεται και τοτε κάηκε και αυτός. (Βelphergor 6200 | Dax 2500)
(7th turn)
"Τραβαω” δίστασε λίγο. “Βαζω μια κάρτα ανάποδα και τελειώνω τον γύρο μου” ήταν πολύ αναστατωμένος καθώς η κάρτα που έπαιξε ήταν άχρηστη και δεν μπορούσε να κάνει τίποτα.
(8th turn)

“Tραβάω” τοτε ο Belphegor άκουσα τον δράκο να του λέει νοερά: “Κάνε του επίθεση, δεν εχει τίποτα να σε φοβίζει)
Λοιπόν Darkness Destroyer πήγαινε και φά' τον"

Ο δράκος πήγε και εφαγε το κεφαλι του Dax αλλά για καλη του τύχη δεν ήταν αληθινός

"Λοιπόν, ωραία μαχη ηταν αλλα η καρτα σου με διελυσε” είπε ο Dax. Φαινόταν εξίσου απογοητευμένος με τον Collin.
"Oκ" είπε ο Belphegor και απομακρύνθηκε. Παμε για τον τελικο σκέφτηκε ενώ παράλληλα εμφανίστηκε ένα παράξενο χαμόγελο στο πρόσωπο του που δεν το έκανε κάνει άλλη φορά.

ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ...
Back to top Go down
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Empty
PostSubject: Re: Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos   Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Icon_minitime1Sun 04 Nov 2012, 14:11

Chapter 3

Ο Asterus διάβαζε και ξαναδιάβαζε το ίδιο μήνυμα για να συνειδητοποιήσει αυτό που έβλεπε. Υποθέτω ότι μπλοφάρει, σκέφτηκε μετά από λίγο, υποθέτω ότι το χρησιμοποιεί σαν δόλωμα για να αρχίσουμε την κουβέντα και βαριέμαι τώρα. Την ίδια στιγμή έλαβε και ένα δεύτερο μήνυμα, πάλι από τον Kaito. Αυτή τη φορά δεν του έλεγε τίποτα αλλά του είχε στείλει ένα link το οποίο άνοιξε ο Asterus για να μάθει τι είναι. Αμέσως εμφανίστηκε ένα κείμενο που έλεγε:

ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΓΝΩΣΤΟ ΩΣ “ΤΟ ΣΚΥΠΤΡΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ” ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ, ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ, ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΝΑ ΕΝΣΑΡΚΩΝΕΙ ΤΑ ΠΕΡΙΠΛΑΝΟΜΕΝΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΤΕΡΑΤΩΝ. ΕΠΙΣΗΣ ΚΡΥΒΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ, ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ. ΠΟΛΛΟΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΑΓΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΑΛΛΑ ΑΛΛΟΙ ΙΣΧΥΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟΜΟΝΩΜΕΝΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΜΕΝΟ ΜΕ ΜΑΓΕΙΑ.

“Μαγεία, χαχα” σχολίασε ο Asterus. Δεν πίστευε ότι υπήρχε μαγεία, μόνο πίστευε ότι έβλεπε. Αυτό ήταν η αρχή μιας διαφωνίας με τον φίλο του, τον Kaito, ο οποίος ισχυριζόταν το αντίθετο. Μετά από λίγο καιρό, ο Kaito έμαθε για ένα σκήπτρο το οποίο είχε μαγικές δυνάμεις , κάτι το οποίο, όπως ήταν λογικό, ο Asterus κατέκρινε την ύπαρξη του λέγοντας ότι κανένας δεν το είχε βρει και πως όσοι ισχυρίζονται ότι υπάρχει το λένε γιατί προφανώς επωφελούνται με κάποιον τρόπο. Έτσι έβαλαν ένα στοίχημα για αυτό. Ο Asterus συνέχισε να διαβάζει:

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΥΘΟ, ΑΝ ΤΟ ΣΚΥΠΤΡΟ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΧΕΡΙΑ, ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ.

“Χμμ, αν είναι ολογράμματα χαίρω πολύ” σχολίασε για δεύτερη φορά ο Asterus.

TO ΣΚΥΠΤΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΡΑΤΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΕΙΝΑΙ ΟΡΑΤΟ ΜΟΝΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ...

Εκεί σταματούσε απότομα το κείμενο. Ο Asterus έριξε μια δεύτερη ματιά το απόσπασμα. Παρατήρησε ότι η λέξη σκήπτρο γράφεται Σκύπτρο. Ερασιτέχνες σκέφτηκε. Νομίζω ότι πρέπει να εξηγήσω μια και καλή στον Kaito ότι η μαγεία δεν υπάρχει. Ένα ημιτελές κείμενο δεν μου λέει τίποτα. Του έστειλε μήνυμα Έρχομαι . Ετοιμάστηκε, πήρε το Deck του και έβγαλε τον δίσκο μονομαχίας του από την ντουλάπα. Ο δίσκος του ήταν γαλάζοπράσινος, ιριδίζων και οι γωνίες είχαν μια απαλή κόκκινη απόχρωση. Βγήκε από το δωμάτιο και κατέβηκε τις σκάλες, κατευθυνόμενος προς την κουζίνα. Έκει βρισκόταν οι γονείς του, η κυρία Rusty η οποία μαγείρευε καθώς και ο πατέρας του ο κύριος Rusty, ο οποίος την βοηθούσε. Βλέποντας τον Asterus η μητέρα του είπε: “Για που το 'βαλες εσύ;”
“Θα πάω μέχρι τον Kaito και θα γυρίσω”
“Θα πας το απόγευμα. Εξάλλου τώρα το φαγητό είναι έτοιμο.”
“Μα δεν πεινάω. Η θάλασσα μου κόβει την όρεξη”
“Είπα θα φας και μετά θα πας.” η φωνή της υψώθηκε απότομα.
“Μα γιατί; Δεν μπορείτε να φάτε εσείς πρώτα και μετά;”
“Όχι, τις Κυριακές θέλω να είμαστε όλοι μαζί την ώρα του φαγητού” την ίδια στιγμή στράφηκε προς τον κύριο Rusty “Εσύ δεν θα πείς κάτι;” είπε εκνευρισμένη.
Ο πατέρας του Asterus ήταν ψηλός και αδύνατος με σκούρα καστανά μαλλιά και μάτια. Ο Asterus είχε μοιάσει σε αυτόν περισσότερο από ότι στην μητέρα του. Κοίταξε για λίγο την τον Asterus και λίγο τη σύζυγο του. Έπειτα είπε ήρεμα “Άσε το παιδί να κάνει ότι θέλει. Δεν είναι 10 χρονών για να κάνει ότι του λες. Αν θέλει να φάει το απόγευμα, θα φάει το απόγευμα”
“Μα...” πήγε να πει η κυρία Rusty αλλά ο κύριος Rusty τη διέκοψε.
“Είπα θα κάνει ότι θέλει. Εξάλλου ήταν συνεπής κάθε φορά που του ζητούσες κάτι, οπότε άστον ήσυχο”
Η κυρία Rusty κοίταξε με ένα περίεργο βλέμμα τον σύζυγο της. Έπειτα είπε: “Καλά πήγαινε αλλά μην αργήσεις πολύ”. Ο Asterus ένιωσε ανακούφιση ακούγοντας τα λόγια της “Ευχαριστώ”.

***

Βγήκε από το σπίτι και ξεκίνησε για το σπίτι του Kaito. Δεν ήταν πολύ μακριά από το σπίτι του Asterus. Απείχε μόνο 20 λεπτά με τα πόδια. Καθώς προχωρούσε τον κεντρικό δρόμο έστριψε σε ένα πολύ μικρό δρόμο. Καθώς προχωρούσε είδε μπροστά του τρεις φιγούρες «Για που το βαλες;» είπε ο ένας. Ήταν ο Levy, ένας νταής που ήταν σκληρός και αδίστακτος. Αντίθετα από τον Asterus, ο Levy ήταν εύσωμος και γυμνασμένος, τόσο που θα μπορούσε άνετα να τραυματήσει κάποιον πολύ άσχημα μόνο με μια γροθιά. Παρ’ όλα αυτά, για κάποιο περίεργο λόγο ο Levy δε χρησιμοποιούσε τις γροθίες του, μόνο σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις. Προτιμούσε να νικάει τους αντιπάλους του με κάρτες. Εκτός από τον Levy, υπήρχαν άλλοι δυο μαζί του, ο Dan και ο Seth οι οποίοι ήταν οι βοηθοί του. Και οι δυο ήταν αρκετά γυμνασμένοι, όχι όμως τόσο όσο ο Levy.
«Κάντε στην άκρη. Τι θέλετε πάλι;» ρώτησε βαριεστημένα ο Asterus. Δεν ήταν η πρώτη φορά που αυτοί οι τρεις του ήταν εμπόδιο.
«Θέλουμε αυτόν τον Cyber-Tech Alligator».
«Γιατί δεν εκπλήσσομαι» είπε γελώντας ο Asterus. Ο Cyber-Tech Alligator δεν ήταν ιδιαίτερα καλή κάρτα, αλλά ήταν μια από τις πιο σπάνιες κάρτες. Παλιότερα ήταν πολύ συνηθισμένη κάρτα αλλά όσο άλλαζε το παιχνίδι, όλοι απέρριπταν τις παλιές κάρτες και δεν χρησιμοποιούνταν. Όσο περνούσε ο καιρός, γίνονταν ολοένα και πιο σπάνιες. Κάποια στιγμή αυτή η συγκεκριμμένη κάρτα εξαφανίστηκε μυστηριωδώς. Δοκιμάσαν να ανατυπώσουν την κάρτα αλλά κάθε φορά που το επιχειρούσαν, κάτι συνέβαινε και τελικά δεν τυπωνόταν. Όλα αυτά αποτελούσαν ένα μυστήριο και όταν έμαθε ο Levy ότι ο Asterus είχε έναν δοκίμασε πάρα πολλές φορές να τον κάνει δικό του αλλα τελικά απέτύγχανε.
«Γιατί δεν θα πρεπε να εκπλήσεσαι» απάντησε ο Levy «Seth, Dan θα μονομαχήσετε εσείς μαζί του»
«Μάλιστα, Levy» αναφώνησαν και οι δυο μαζί.
«Πολύ καλά λοιπόν» είπε ο Asterus.
Ενεργοποίησαν και οι τρεις τους δίσκους μονομαχίας τους και ξεκίνησαν. Οι δίσκοι μονομαχίας του Dan και του Seth ήταν απλοί και μαύροι, με κάποιες αποχρώσεις του γκρι στις άκρες. Τράβηξαν και οι τρεις πέντε κάρτες.
«Αφού είμαι ένας, ξεκινάω.»
(1st turn)
«Τραβάω» έριξε μια γρήγορα ματιά στο χέρι του και αναφώνησε: «Καλώ το Morphtronic Celfon (100/100)» Καθώς το ολόγραμμα εμφανιζόταν μπορούσες να διακρίνεις ένα κινητό το οποίο μεταμορφωνόταν σε κάποιου είδους ρομπότ. «Και τώρα ενεργοποιώ το Effect του» τα νούμερα 1, 2, 3, 4, 5 και 6 στο σώμα του Celfon αναβόσβηναν. Τελικά, φωτίστηκε το νούμερο 4 δηλαδή ο Asterus έπρεπε να δείξει 4 κάρτες από το Deck του. Εδειξε το Double Tool C&D, το Pot of Avarice, το Morphtronic Boomboxen και το Morphtronic Bind «Τέλεια, τώρα καλώ το Morphtronic Boomboxen σε θέση άμυνας (1200/400)» ένα τεράστιο στερεοφωνικό εμφανίστηκε δίπλα στο Celfon. «Ρίχνω μια κάρτα ανάποδα και τελειώνω τον γύρο μου» κατέληξε ο Asterus, ικανοποιημένος.
(2nd turn)
«Σειρά μου τότε» είπε ο Dan και τράβηξε. «Τώρα καλώ το Jurrac Guaiba» ένας φλεγόμενος δινόσαυρος εμφανίστηκε. «Ρίχνω μια κάρτα ανάποδα και τελειώνω τον γύρο μου».
(3rd turn)
«Σειρά μου πάλι, ενεργοποιώ ξανά το effect του Celfon» Αυτή τη φορά φωτίστηκε το νούμερο 2. Ο Asterus έδειξε το Mystical Space Typhoon και το Morphtronic Slingen «Καλώ το Slingen σε θέση επίθεσης (1200/800)» καθώς ένα ρομπότ σε μορφή σφεντόνας εμφανίστηκε ένα χαμόγελο εμφανίστηκε στο πρόσωπο του Dan «Ευχαριστώ γιατί ενεργοποίησες την παγίδα μου Torrential Tribute που σημαίνει ότι όλα τα τέρατα στην αρένα θα χαθούν»
«Δεν νομίζω, ενεργοποιώ την παγίδα μου Fake Monster»

Spoiler:


«Αυτό σημαίνει ότι το Slingen καταστρέφεται μόνο και χάνετε 1200 πόντους» (Dan/Seth 6800 | Asterus 8000) «Μετά θα παίξω το Morphtronic Boarden και θα ρίξω μια κάρτα ανάποδα. (500/1800)» εμφανίστηκαν στην αρένα το πίσω μέρος μιας ολογραφικής κάρτας μεγάλου μεγέθους και ένα ρομπότ σε μορφή σκέιτμπόρντ. «Τελείωσα το γύρο μου»
(4th turn)
«Σειρά μου, λοιπόν, τραβάω» είπε ο Seth. Αμέσως έκανε την κίνηση του: «Καλώ το Volcanic Rocket(1900/1000), οπότε μπορώ να πάρω ένα Blaze Accelerator στο χέρι μου» ένας πύραυλος έφερε την κάρτα «Και τώρα το ενεργοποιώ αμέσως» ένα περίεργο ολογραφικό κανόνι έκανε την εμφάνιση του. «Χαχαχα» γέλασε ο Asterus «Περίμενα κάτι καλύτερο. Τώρα θα το πληρώσεις. Αποκαλύψου Mystical Space Typhoon και κατάστρεψε την κάρτα του» Ένας ανεμοστρόβιλος βγήκε μέσα από την κάρτα και διάλυσε το κανόνι. Αμέσως μετά ο ανεμοστρόβιλος εξαφανίστηκε. «Δεν πειράζει, έχω ακόμα το Rocket μου για αυτό τέρας μου, κατάστρεψε το Celfon» το Volcanic Rocket εκτόξευσε μια ακτίνα λέιζερ προς το Celfon αλλά το Boomboxen μπήκε μπροστά από το Celfon απορροφώντας την επίθεση. «Φαίνεται ότι το τέρας μου δεν θα πάει πουθενά» είπε ο Asterus.
«Εγώ έχω άλλη άποψη» αντιγύρισε ο Seth «Δεν μπορείς να μπλοκάρεις την επίθεση δεύτερη φορά για αυτό Guaiba κάνε επίθεση τώρα!» Ο Guaiba επιτέθηκε στο Celfon, λιώνωντας το με τις φλόγες του (Dan/Seth 6800 | Asterus 6400) «Αυτό σημαίνει ότι τώρα ο Dan μπορεί να φέρει ένα Jurrac από τις κάρτες του» Μετά από λίγη σκέψη και αφού κοίταξε τις κάρτες του ο Dan είπε «Καλώ το Jurrac Aeolo(200/200)» Ο Guaiba έφτιαξε ένα αυγό μέσα από το οποίο βγήκε ένας μικρός φλεγόμενος δινόσαυρος. «Και τώρα θα καλέσω ένα Synchro τέρας χρησιμοποιόντας το Jurrac Aeolo και το Jurrac Guaiba.» Το Aeolo εξαφανίστηκε δίνοντας τη θέση του σε ένα αστέρι το οποίο μεταμορφώθηκε σε ένα πράσινο δακτύλιο από το οποίο πέρασε από μέσα του ο Guaiba. O Guaiba έγινε διάφανος και μετά έδωσε τη θέση του σε 4 αστεράκια. Μια ακτίνα φωτός κάλυψε πρώτα τα αστεράκια και μετά τον δακτύλιο με το λευκό φως της δημιουργόντας μια μικρή έκρηξη. «Καλώ τον Ally of Justice Catastor(2200/1200)» Αμέσως εμφανίστηκε ένα μηχανικό τέρας, τελευραίας τεχνολογίας, με τέσσερα πόδια και ενσωματωμένο στο κεφάλι του ένα λέιζερ. «Τελειώνω τον γύρο μου» είπε τελικά ο Seth, ικανοποιημένος.
(5th turn)
«Τραβάω» είπε ο Asterus. Ήταν λίγο απελπισμένος αλλά δεν το έδειχνε. Όταν είδε την κάρτα όμως ανακουφίστηκε, και πάλι χωρίς να το δείξει Τώρα πρέπει να κάνω μόνο ένα πράγμα σκέφτηκε. «Ενεργοποιώ το Junk Box για να επαναφέρω το Celfon σε θέση επίθεσης.» Μέσα από την κάρτα ξεπρόβαλλε ένα συρτάρι με χαλασμένα μηχανικά αντικείμενα και από μέσα τους αναδύθηκε ο Celfon. «Και τώρα ενεργοποιώ το Effect του για άλλη μια φορά» μετά από λίγη ώρα φωτίστηκε το νούμερο 3. Έδειξε τις 3 κάρτες οι οποίες ήταν το Morphtronics! Scrambble!, το Monster Reborn και το Morphtronic Radion. «Ναι!» φώναξε ο Asterus θριαμβευτικά «Ετοιμαστείτε να χάσετε γιατί καλώ το Radion» ο Radion αναδύθηκε από τις κάρτες αυτές. Ήταν ένα ρομποτικό ραδιόφωνο. «Και δεν τελείωσα ακόμα γιατί καλώ ένα ακόμα Radion!» ένα δεύτερο Radion έλαβε θέση δίπλα στο πρώτο. «Κάθε Radion δίνει 800 ΑΤΚ σε κάθε Morphtronic τέρας, ακόμα και στον εαυτό τους για αυτό γυρίζω το Boomboxen σε θέση επίθεσης» Το στερεοφωνικό μεταμορφώθηκε σε ένα κόκκινο και παχύ ρομπότ. «Και ενεργοποιώ την τελευταία μου κάρτα, το Limiter Removal» όλα τα Morphtronics, εκτός τα Radion, διπλασίασαν το μέγεθος τους. «Και μην ξεχνάτε, το Boomboxen επιτίθετε δυο φορές και το Boarden επιτρέπει σε όλα τα Morphtronics να επιτεθούν κατευθείαν.»
«Δεν μπορεί!» είπαν ο Seth και ο Dan μαζί.
«Και όμως μπορεί» είπε ο Asterus «Συνολικά θα χάσετε (3400+4200+2600+2600+5600+5600=)24200 πόντους που σημαίνει ότι νίκησα για αυτό τέρατα μου, ΕΠΙΘΕΣΗ» Όλα τα τέρατα χτύπησαν με δύναμη και τον Seth και τον Dan ώστε έπεσαν κάτω χωρίς να κάνουν τίποτα (Dan/Seth 0 | Asterus 6400) .
«Πολύ καλά λοιπόν» είπε χειροκροτώντας ο Levy ο οποίος παρακολουθούσε την μονομαχία. «Συγχαρητήρια, σκουριασμένε» την ίδια στιγμή ο Seth και ο Dan χτυπιόνταν στα γέλια. Έτσι αποκαλούσαν τον Asterus εξαιτίας του επιθέτου του, Rusty που σημαίνει σκουριασμένος. Αυτό τον εκνεύριζε απίστευτα πολύ αλλά ήξερε ότι δεν μπορούσε να κάνει τίποτα για αυτό. «Έπαιξες πολύ καλά» συνέχισε ο Levy «αλλά θα χρειαστείς κάτι παραπάνω για να με νικήσεις εμένα»
Ο Asterus γέλασε «αφού σε νικάω κάθε φορά, γιατί όχι και τώρα»
«Γιατί αυτή τη φορά δεν παίζω με Frogs, αλλά με κάτι πολύ χειρότερο.
«Όπως;»
«Θα το μάθεις μόνο αν μονομαχήσουμε»
«Αφού δεν έχω άλλη επιλογή, θα το κάνω, αλλά αν νικηθείς πάλι θα πάρω εγώ την πιο σπάνια κάρτα σου» είπε ο Asterus με την ελπίδα ότι θα αρνηθεί.
«Σύμφωνοι» την ίδια στιγμή ο Asterus ένιωθε σαν να είχε μόλις λογομαχήσει με τη μητέρα του για κάποιο θέμα και η μητέρα του εξακολουθούσε να επιμένει σε αυτό. Ο Levy έβγαλε τον δίσκο μονομαχίας από τη θήκη που τον είχε. Είχε ένα σκούρο μπλέ χρώμα μαζί με άλλες βαθιές αποχρώσεις. Τους ενργοποίησαν και αναφώνησαν και οι δυο:

«ΜΟΝΟΜΑΧΙΑ»

ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ...
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
sin
Administrator
Administrator
sin


Αριθμός μηνυμάτων : 1244
Reputation : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Τόπος : The Sanctuary in the Sky

Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Empty
PostSubject: Re: Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos   Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Icon_minitime1Sun 04 Nov 2012, 14:42

Ωραίο!
Χαίρομαι που δεν ειναι τελείως παιδικό. Επιπλέον, εξελίσσεται ωραία μεχρι αυτο το σημείο, και έγραψες καλα το duel!
Back to top Go down
Blessed by Void
Administrator
Administrator
Blessed by Void


Αριθμός μηνυμάτων : 1151
Reputation : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-10-15
Ηλικία : 27
Τόπος : the darkest side of heraklion

Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Empty
PostSubject: Re: Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos   Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Icon_minitime1Mon 05 Nov 2012, 23:43

Chapter 4
Belphegor vs Abbigail

Μετα τις δυο συνεχόμενες νίκες του στους τελευταίους γύρους, ο Belphegor πηγε στον καταστηματάρχη για να ρωτήσει ποιος ηταν ο επόμενος αντίπαλός του γιατι ηταν τοσο απορροφημένος απο το τελευταίο παιχνίδι που δεν άκουσε τα αποτελέσματα.

<<Ο Beplhegor, σωστά;>> ρώτησε ο καταστηματάρχης.
Οταν έγνεψε, συνέχισε <<Για να δώ...ο επόμενος αντίπαλός σου ειναι ο Abbigail.>>
Τον ευχαρίστησε και κατευθύνθηκε προς το χώρο που είχε παίξει τα προηγούμενα duel. Eίχε μαζευτεί αρκετός κόσμος και όλοι φαίνονταν περίεργα σκεπτικοί.
Αυτο τον έκανε απορήσει-ετσι ρώτησε ενα τυχαίο άτομο απο το κοινό για να μάθει τι έγινε.
<<Ο Abbigail ειναι πανίσχυρος αντίπαλος!>> αποκρίθηκε εκείνος. <<Δεν εχεις πολλές ελπίδες εναντίων του, κανείς μας δεν εχει...>> πρόσθεσε.
Καλο αυτο, επιτέλους ενας άξιος αντίπαλος. σκέφτηκε. Ελπίζω να ειναι οσο καλός οσο λένε.
<<Μπορείς να μου δείξεις τον Abbigail;>> ξαναρώτησε ο Beplhegor τον ιδιο.
Εκείνος έδειξε ενα άτομο στην ηλικία του. Ηταν ντυμένος με χειμωνιάτικα και ο,τι φόραγε ηταν καφέ. Χοντρό καφέ μπουφάν, καφέ καπέλο, καφέ μπότες και ενα χοντρό καφέ κασκόλ το οποίο ειχε τυλίξει ετσι ωστε να ξεχωρίζουν μονο τα μάτια του, τα οποία ηταν κι εκείνα καφέ.
<<Ειναι τα μέσα του καλοκαιριού, πως αντέχει ντυμένος έτσι; Δε τους καταλαβαίνω μερικούς μερικούς...>> είπε και προχώρησε προς εκείνον.
Ειχε σκοπό να του μιλήσει, αλλα πριν προλάβει να αρθρώσει ο χρόνος πάγωσε για αλλη μια φορά. O Darkness Destroyer μίλησε απο μια γωνιά του καταστήματος.
<<Νιώθω τη παρουσία ενως αλλο πνεύματος εκτώς απο εμένα>> <<Καλα θα έκανες να είσαι προσεκτικός.>> πρόσθεσε και ο χρόνος συνέχισε να κυλά κανονικά.

<<Παίζω εναντίων σου αυτο το γύρο>> είπε ο Belphegor κοιτώντας τον Abbigail και ο τελευταίος χωρίς να πει τίποτα έβγαλε το δίσκο μονομαχίας του και ετοιμάστηκε.
Δεν είχε ξαναδεί κάτι σαν κι αυτο - ο δίσκος είχε κυκλικό σχήμα και μάλιστα ηταν φτιαγμένος σα ρολόι, με αριθμούς και ακίνητους δείκτες. Κοιτώντας πιο προσεκτικά, είδε πως σε κάθε αριθμό υπήρχε μια υποδοχή για κάρτα. ΟΙ υποδοχές 10 μέχρι και 2 έγραφαν με αχνά γράμματα Monster Card Zone, οι υποδοχές 4-8 Spell & Trap Card Zone ενώ οι υποδοχές 9 και 3 έγραφαν Field Card Zone και Deck Zone αντίστοιχα. Το νεκροταφείο, το Banished Zone καθώς και το Extra Deck δεν ηταν εμφανή επάνω στο δίσκο.
Έριξαν και οι 2 ενα εικοσάπλευρο ζάρι και αποφάσισαν ο Abiggail να παίξει πρώτος.

<<Ξεκινάμε!>> αναφώνησαν

(1ος Γύρος)
<<Καλώ το Small Clock.>> ανακοίνωσε ο Abbigail.
Spoiler:
Small Clock
Machine/Effect/500 ATK/1150 DEF
When this card is Summoned, you can add 1 "Clock" card from your deck to your hand.

Ένα μικρό, ανθρωπόμορφο ρολόι με χέρια και πόδια εμφανίστηκε στην αρένα. Έμοιαζε αρκετά με τον TIme Magician αλλα ήταν μαύρο και δεν είχε μπέρτα. Κράταγε ένα μικρό μαύρο ραβδί με γρανάζια και δείκτες στις άκρες του, το οποίο ύψωσε στον αέρα. Τα γρανάζια και οι δείκτες άρχισαν να κινούνται φρενιασμένα.
Παίρνω το Pyro Clock of Destiny.>>είπε καθώς έψαχνε το deck του και το ανακάτεψε.
Τα γρανάζια και οι δείκτες απότομα σταμάτησαν να κινούνται, εμφανόστηκε ένα ολόγραμμα του Pyro Clock of Destiny και το ρολογάκι κατέβασε τα χέρια του και στάθηκε ακίνητο.

<<Χμμ, να και ενα deck που δεν το εχω ξαναδεί ποτε μου!>> αναφώνησε ο Belphegor.
<<Βάζω μια κάρτα set και τελειώνω το γύρο μου>> είπε ο Abbigail χωρίς να σχολιάσει.

(2ος Γύρος)
<<Ωραία, αρχίζω!>> πήγε να πει ο Belphegor, αλλα ο χρόνος πάγωσε παλι. Τοτε ενα μικρό μαύρο πλασματάκι με 2 κεφάλια και και 6 πόδια που θύμιζε ύδρα απο την αρχαιοελληνική μυθολογία εμφανίστηκε και ειπε <<Τωρα θα χρησιμοποιήσεις εμένα!>> <<Εισαι χρήσιμο πλάσμα, αλλα πάντα βοηθάω περισσότερο, οπως και αυτη τη φορά>> συμπλήρωσε η βαρυά φωνή του Darkness Destroyer και χωρίς να προλάβει να πει κατι, ο χρόνος άρχισε και παλι να κυλάει.
<<Λοιπόν, τραβάω! Χμμ...βάζω ενα τέρας set (Spear Cretin #2) και τελειώνω το γύρο μου.>>

(3ος Γύρος)
Ο Abibigail άρχισε το γύρο του και τράβηξε χωρίς να πει κατι.
<<Ενεργοποιώ τη face-down κάρτα μου, Pyro Clock of Destiny. Το παιχνίδι πρωχωράει κατα ενα γύρο χωρις να χάσω το δικό μου.>>
Ενα φλεγόμενο ρολόι εμφανίστηκε και οι δείκτες του έκαναν μια ολόκληρη περιστροφή και σταμάτησαν στο 4.
(4ος Γύρος, συνεχίζει ο Abbigail)
<<Συνεχιζω. Αφου ενεργοποιήθηκε μια κάρτα με "Clock" στο ονομα της μπορω να καλέσω απο το χέρι μου το Clock Beast.
Spoiler:
Clock Beast
Level 6
Machine/Effect/2000 ATK / 0 DEF
Can only be Special Summoned by its own effect. When a "Clock" Spell or Trap card is activated: you can Special Summon this card (from your hand). When this face-up card is destroyed (either by battle or by card effect) and sent to the Graveyard: You can banish a "Clock" card from your Graveyard except this card; Special Summon this card. If you do, this card's original ATK is halved.


Ένα μεγάλο ρολόι εμφανίστηκε στην αρένα, άνοιξε διάπλατα και απο μεσα του βγήκε ενα θηρίο φτιαγμένο απο λεπτά και χοντρά γρανάζια, δείκτες και ρολόγια. Είχε επάνω του διάφορα λατινικά νούμερα αλλα το πιο εμφανές και έντονο ηταν το ΧΧ με ενασκουριασμένο 20 σαν φόντο.

<<Ωραία κάρτα>> ειπε ο Belphegor
<<Καλώ το Clock Bird>> συνέχισε ο Abbigail
Spoiler:
Clock Bird
Machine/Effect/0 ATK/200 DEF
When this card is Summoned: You can banish 1 "Clock" card from your hand or Graveyard and target one monster your opponent controls; Change its battle position.

Eμφανίστηκε ενα μικρό πτηνό απο λεπτά γραναζάκια που βαστούσε ενα ρολόι μεσα ενα ρολόι οπως αυτα απο τα οποία εμφανίστηκαν το Small Clock και το Clock Beast.

Eνεργοποιώ το effect του Clock Bird κανοντας banish το Pyro Clock of Destiny - Αλλάζει τη θέση μάχης του τέρατος σου!
Δείξε μας το τερας του Clock Bird! Το μηχανικό πτηνό πήγε και με τους δείκτες του ρολογιού που κρατούσε αναποδογύρισε την κάρτα του Belphegor.

<<ΧΑ!>> αναφώνησε θριαμβευτικά ο Belphegor
<<Οταν ο Spear Cretin #2 γίνει flip κάνω το effect του! Λοιπόν, πετάω κάρτες απο το deck μου μέχρι να μου τύχει ένα τέρας, το οποίο μπορώ να καλέσω. Αρχινάω!>>
Έδειξε τις
Sword of Dark Rites Yami
και η 3η κάρτα ηταν η Hydra of Darkness
Spoiler:
Hydra of Darkness
Fiend/Dark/Level 6/Tuner/0 ATK / 0 DEF
When this card is Summoned: Skip your opponent's next Battle Phase.

<<Οταν η Hydra of Darkness καλείται χάνεις το επόμενο Battle Phase σου.>>
<<Τοτε τελειώνω το γύρο μου>> ανακοίνωσε ψύχραιμα ο Abbigail.
(5oς γύρος)
<<Τραβάω!>> ειπε ο Belphegor
Moλις τράβηξε την κάρτα, πριν προλάβει να τη δει και να τη προσθέσει στο χέρι του, ο χρονος πάγωσε για αλλη μια φορά και η Hydra of Darkness τον πλησίασε απο την αρένα, άγγιξε την κάρτα που είχε τραβήξει και ο χρόνος άρχισε να κυλάει και παλι κανονικά. <<Περνάει η ωρα, μη χαζεύεις την κάρτα και παίξε.>> ειπε ο Abbigail με την άχρωμη φωνή του.
<<ΟΚ, ΟΚ, λοιπόν καλώ το Stygian Street Patrol (1600 ATK/ 1200 DEF)
Το ολόγραμμα μιας μηχανής ακούστηκε να μουγκρίζει απο μακρυά,πέρασε την πορτα του μαγαζιού με θεαματικό αλμα και φρέναρε στρίβοντας στην αρένα. Η μηχανή είχε ενα δαιμονικό πρόσωπο με μεγάλα σαγόνια στην πρόσωψή της, υπήρχαν 2 σειρήνες στα πλάγια, οι εξατμήσεις τις ηταν φτιαγμένες σαν κέρατα, ενώ τα μπροστινά φώτα της έμοιαζαν με μάτια, τα οποία θα ορκιζόταν κανείς πως που και ποτε κοίταζαν απο εδω κι απο κει στο κοινό. Φαινόταν ζωντανή, ισως ενας δαίμονας απο μόνη της. Ο οδηγός της φόραγε ένα κράνος με κέρατα και καθώς συνέχισε να μαρσάρει τακτικά ειχε μόνιμα ενα χαιρέκακο χαμόγελο ζωγραφισμένο στα χείλη του που μονο ανθρώπινο δε μπορούσε να ειναι.

<<...και τώρα>> συνέχισε ο Belphegor μετα την επίδειξη του Stygian Street Partol <<θα καλέσω ένα Synchro τέρας! Καλώ το Absolute Beast of Darkness!>>
χρησιμοποιόντας τη Ηydra of Darkness και τον Stygian Street Patrol τοτε ενα μαύρο νέφος εμφανίστηκε, εξαφάνησε και τα 2 τέρατα και ενας κεραυνός άστραψε ολη την αρένα. Το νέφος δεν καθάρησε πλήρως, ομως ηταν αρκετό ωστε να φανεί πως δεν υπήρχε τίποτα στη μεριά της αρένας του Belphegor.

Absolute Beast f Darkness:
Absolute Beast of Darkness
Level 10/Dark/Effect/Synchro/3500 ATK/0 DEF
Hydra of Darkness + 1 Fiend-type monster
Must first be Sunchro Summoned and cannot be Special Summoned by other ways except by its own effect. Once per turn: You can pay half your Life Points; banish all other cards on the field. You cannot conduct your Battle Phase the turn you activate this effect. (rest of the effect uknown)


<<Τα στατιστηκά του εμφανίστηκαν, ομως γιατι δεν φαίνεται το τέρας; Ειναι bug στο AR*; Επίσης, πως ειναι δυνατόν να λείπει κομμάτι του effect του;;>> ρώτησε ο Abbigail φανερά παραξενεμένος. Το κοινό φαινόταν εξίσου απορρημένο.
<<Το τέρας μου ειναι ηδη στην αρένα. Για κοίτα καλύτερα!>> απάντησε ο Belphegor
Όλοι έψαχναν την αρένα και κοιτούσαν παραξενεμένοι...


ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ .....

Νote:
*AR = Augmented Reality
Φανταστείτε τα ολογράμματα των Yu Gi Oh anime. Φαίνονται πως υπάρχουν στ'αλήθεια, αλλα στην πραγματικότητα ειναι απλα εικόνες χωρίς υπόσταση που μοιάζουν πραγματικές. Ειναι δηλαδή επιπλέον προβολές επάνω στην πραγματικότηρα, εξού και ο όρος augmented reality.
Back to top Go down
harpie queen
Newbie
Newbie
harpie queen


Αριθμός μηνυμάτων : 5
Reputation : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-11-14

Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Empty
PostSubject: Re: Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos   Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Icon_minitime1Sat 17 Nov 2012, 23:44

Wink ΟΟοΟοοοΟΟοοοΟΟΟΟΟοοοοΟΟοΟοοο απλα ειναι τελιο!!!φανταστικομου πειρε βεβαια λιγια ωρα για να το διαβασω αλλα αξιζε τον κοπο! Smile
Back to top Go down
sin
Administrator
Administrator
sin


Αριθμός μηνυμάτων : 1244
Reputation : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Τόπος : The Sanctuary in the Sky

Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Empty
PostSubject: Re: Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos   Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Icon_minitime1Thu 22 Aug 2013, 21:25

Θα θέλατε να συνεχίσετε το fanfic; προσφέρομαι να βοηθήσω αν θέλετε : P
Back to top Go down
Blessed by Void
Administrator
Administrator
Blessed by Void


Αριθμός μηνυμάτων : 1151
Reputation : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-10-15
Ηλικία : 27
Τόπος : the darkest side of heraklion

Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Empty
PostSubject: Re: Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos   Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Icon_minitime1Fri 23 Aug 2013, 00:18

δεν εχω θεμα εγω θελω
Back to top Go down
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Empty
PostSubject: Re: Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos   Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Icon_minitime1Fri 23 Aug 2013, 01:25

Ουτε εγω εχω προβλημα, αν και σε περιπου ενα μηνα θα περιοριστει καπως ο χρονος μου. Μαλλον θα ασχοληθω οταν γυρισω απο τις διακοπες (σε 2-3 μερες).
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
Blessed by Void
Administrator
Administrator
Blessed by Void


Αριθμός μηνυμάτων : 1151
Reputation : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-10-15
Ηλικία : 27
Τόπος : the darkest side of heraklion

Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Empty
PostSubject: Re: Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos   Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Icon_minitime1Fri 23 Aug 2013, 10:57

ειπα να ποσταρω ενα κεφαιλαιο

chapter 5 belphegor vs abbigail part 2
το duel μεταξυ των  belphegor και abbigail  εχει ξεκινισει και τωρα ο Beplhegor ειναι ο γυρος του  belphegor

το μαυρο νεφος πανω στην αρενα αλλα το τερας του Beplhegor να μην εχει εμφανιστει ακομα ο Beplhegor  ενα περιεργο χαμογελο λεει το τερας μου δεν φαινετε επειδη ειναι το ιδιο το νεφος τοτε ο abbigail σχολιαζει χωρις να δειχνει φοβισμενος
(συνεχεια 5ου γυρου)
belphegor 8000 / abbigail 8000
<<οκ και τωρα τι προκειτε να κανεις?>>
<<τωρα?>> αναφωνησε ο Beplhegor
<<τωρα θα ενεργοποιησω την ικανοτητα του θηριου μου δινοντας τους  μισους μου ποντους ζωης μπορω να στειλω ολες τις καρτες στο νεκροταφειο εκτος τον αυτον αλλα το battle phase μου χανεται>>
ο abbigail χωρις να φαινετε να νοιαζετε καθολου αλλα με ενα ακομα πιο τρομακτικο χαμογελο απο τον Beplhegor του απανταει
<< συνεχισε με αυτο που θες να κανεις>>
<<οκ τοτε>> ειπε και χωρις πολλα λογια ειπε  
<< Absolute Beast of Darkness ενεργοποιησε την ικανοτητα σου >>
τοτε το νεφος πηρε την μορφη ενος ανεμοστροβιλου και κατεστρεψε τα παντα στο περασμα του
<<οκ>> ειπε ο abbigail
<<βαζω αναποδα μια καρτα και τελιωνω τον γυρο μου>>
<<επιτελους τελιωσες>> αναφωνησε ο αbbigail
belphegor 4000 abbigail 8000
(6ος γυρος)
<<τραβαω!>> ειπε και συνεχισε ο abbigail  
<<Λοιπον κανω banish απο το grave μου δυο "Clock" καρτες για να καλεσω την Clock Chimera βγαζωντας Banish το Clock Beast και το Clock Bird>>

Spoiler:
τοτε μια ρογμη εμφανιστηκε στην αρενα που ανοιξε και απο μεσα της βγηκαν δειχτες γραναζια και βιδες οπου ολα αυτα ενωθηκαν και εφτιαξαν την "Clock Chimera" το τερας ηταν αρκετα μεγαλο και στο πρωσοπο του ειχε χαραγμενο πανω στο ρολοι αριθμους που πηγεναν μεχρι το 13
ο Belphegor το προσεξε αλλα δεν ειπε κατι
συνεχιζω ειπε ο abbigail  ενεροποιω την ικανοτητα του τερατος μου με αφηνει να παρω στο χερι μου ενα clock scarecrow  απο την τραπουλα μου στο χερι
Spoiler:
<<και αφου το σκιαχτρο μου ηρθε απο την ικανοτητα της clock chimera μπορω να το καλεσω>>
τοτε η chimera ανοιξε το στομα της και απο μεσα βγηκε το σκιαχτρο
<<αρχιναω και βαριεμε >> λεει ο Belphegor
<<μην ανησυχεις ολα θα γινουν στην ωρα τους>> του απανταει ο abbigail  
<<συνεχιζω, λοιπον ενεργοποιηω το clock turn που πηρα απο το σκιαχτρο μου βγαζωντας banish την clock chimera και το clock scarecrow και ετσι μπορω να καλεσω το 13το ρολοι >>
Spoiler:
Spoiler:
το σκιαχτρο και η χειμερα διαλυθηκαν και στην θεση τους ηρθε απο τον ουρανο χωρις να ενωθουν η κατι τετιο το 13το ρολοι  ενα ρολοι που ειχε παλι αριθμους μεχρι το 13
και τωρα χρησιμοποιω την ικανοτητα του τερατος μου 2 φορες και το απολυτο τερας του σκοταδιου  σου κατεβενει στους 875 ποντους επιθεσης  ειπε ο abbigail γελωντας
<<μην εισαι  τοσο σιγουρος  ενεργοποιηω την καρτα που εβαλα αναποδα dark focus shield πληρονωντας τους μισους μου ποντους μπορω να ακυρωσω την ικανοτητα ενος τερατος σου και να το κανω banish >> ειπε ο   belphegor
τοτε ο abbigail αρχισε να γελαει περιεργα λεγωντας <<ωραια πολυ ωραια τωρα θα δεις την πραγματικη δυναμη της καρτας οταν η καρτα φευγει απο το παιχνιδι μπορω να σου μιωσω τους ποντους στο μισο και μετα να να  καταστρεψω μια καρτα στην αρενα >>
τοτε το 13το ρολοι εξεραγει και και το μερος γεμισε σκονη βιδες γραναζια και δεικτες επισης το absoulute beast of darkness καταστραφηκε και αυτο και μετα ο που καθαρισε μετα την εκρηξη  στην αρενα δεν υπηρχε τιποτα  
o abbigail ειπε <<τωρα τελιωνω το γυρο μου αλλα δεν νομιζω να μπορεισ να κανεις και πολλα με μια καρτα χερι και τοσους ποντους>>
turn 7

belphegor 1000 / abbigail 8000

<<τραβαω!>> ειπε ο belphegor με ενα χαμογελο τοτε ο χρονος παγωσε τοτε η Hydra of darkness και o darkness destroyer τον κοιταξαν τοτε ο χρονος αρχισε να κυλαει χωρις να ειχε καταλαβει τι ακριβως εγινε παλι συνεχισε χωρις να χασει αλλο χρον.  τοτε ειδε την καρτα που τραβηξε και χαρηκε ενεργοποιηω την αναγενηση τερατος για να φερω πισω εναν παλιο φιλο ελα πισω hydra of darkness  μετα καλω το  nightpainter
Spoiler:
επισης ενεργοποιηω την ικανοτητα του painter δινοντας τους μισους μου ποντους ζωης μου για να παρω μια  spell or trap απο την τραπουλα στο χερι αλλα δεν μπορω να την ενεργοποιησω αυτον τον γυρο και τωρα συχνρονιζω την υδρα μου με το Painter για να καλεσω τον  darkness gorrila  
Spoiler:
το τερας με τα 2 κεφαλια και τα 6 ποδια ηρθε παλι αλλα τωρα πανω του εχει ενα ζωγραφο που ζωγραφζει κατι μαυρο  η ηδρα γεινετε 6 πρασινοι κυκλοι που μεσα τους μπενει μεσα ο ζωγραφος και βγανει ενας σκοτινος γορριλας που ηταν πολυ τριχωτος με σκοτινο μαυρο χρωμμα τα ματια γυαλιζαν και ειχε ενα τρομμερο βλεμα
ο  abbigail  ειπε<< ωραιο τερας αλλα και παλι δεν αρκει για να νικησει>>

το ξερω ειπε ο belphegor αλλα πιστευω στο deck μου αναφωνησε δυνατα λοιπον σκοτινε γοριλλα πηγενε και πλακωσε τον εχθρο με σκοτινει γροθεια
τοτε ο γορριλας ετρεξε κατα πανω στον abbigail και του ριξε μια γροθεια που αν ηταν αληθινη θα μπορουσε να τον ειχε σκοτοσει ο γοριλας επεστρεψε και καταστραφηκε
ο belhegor τοτε ειπε << οταν ο γοριλας μου επιτιθετε κατεστρεφετε και πεταω τις πρωτες 5 καρτεσ απο την τραπουλα μου >>
οι πρωτες 4 καρτες που πεταχτηκαν ηταν sword of darkness/sword of dark rites 2 φορες ενα Pot of avarice τοτε η 5η καρτα που πεταχτηκε ηταν το dog of darkness
Spoiler:
belphegor  με ενα χαμογελο ειπε << την ικανοτητα του σκυλου του σκοταδιου δινοντας τους μισους ποντους μου μπορω  να σουμειεωσω τους ποντους ζωης σου κατα 1000>>
ενα σκυλι με 3 κεφαλια σαν το κερβερο την ελληνικης μυθολογιας εμφανιστηκε και πηγε κοντα στον abbigail δινωντας του το τελιωτικο χτυπημα
<< μα πως!!>> ειπε με ενα παρα πολυ απογοητευμενο υφος ο abbigail
belphegor 250 / abbiggail 0
belphegor wins

ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ.....
Back to top Go down
sin
Administrator
Administrator
sin


Αριθμός μηνυμάτων : 1244
Reputation : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Τόπος : The Sanctuary in the Sky

Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Empty
PostSubject: Re: Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos   Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Icon_minitime1Fri 23 Aug 2013, 15:06

Θα κανω ενα μικρό edit στα effect των καρτών για να διαβάζονται ευκολότερα : )
Back to top Go down
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Empty
PostSubject: Re: Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos   Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Icon_minitime1Sun 25 Aug 2013, 16:22

Chapter 6

O Levy και ο Asterus τράβηξαν πέντε κάρτες.

(1st turn)

“Ξεκινάω” είπε ο Levy και τράβηξε μια ακόμα κάρτα. “Ρίχνω μια κάρτα ανάποδα. Αυτό είναι όλο.”
“Περίμενα περισσότερα για να πω την αλήθεια” σχολίασε ο Asterus.

(2nd turn)

“Σειρά μου τότε. Τραβάω” Μετά από λίγη σκέψη είπε “Καλώ το Morphtronic Radion (1000/900)”. Ένα ρομποτικό ραδιόφωνο έκανε την εμφάνιση του μπροστά από τον Asterus. “Το Radion παίρνει 800 ΑΤΚ εφόσον είναι Morphtronic τέρας λόγω του effect του.”Το Radion έγινε μεγαλύτερο σε μέγεθος. “Και τώρα Radion, κάνε επίθεση κατευθείαν”. To Radion έστειλε ραδιενεργά κύματα στον αντίπαλο. “Δεν νομίζω” αντιγύρισε ο Levy “Ενεργοποιώ την ανάποδη κάρτα Scapegoat”. Τέσσερις μικροί τράγοι διαφορετικού χρώματος ξεπρόβαλλαν από την κάρτα μπροστά από τον Levy. Το  ραδιενεργό κύμα του Radion κατέστρεψε τον ένα τράγο, αφήνοντας τον Levy άθικτο. “Πολύ καλά λοιπόν” είπε ο Asterus και αφού έριξε μια δεύτερη ματιά στο χέρι του έκανε νόημα στον Levy να συνεχίσει αυτός.

(3rd turn)

“Τραβάω λοιπόν.” είπε ο Levy και τράβηξε. Ένα πλατύ χαμόγελο εμφανίστηκε στο πρόσωπο του Levy, ένα χαμόγελο που ο Asterus έβλεπε για πρώτη φορά σε αυτόν. “Ετοιμάσου τώρα γιατί θα θυσιάσω και τους τρεις τράγους για να καλέσω τον Leviathan: Ship Destroyer(2300/2100)”

Spoiler:

Η αρένα του Levy γέμισε με νερό. Ύστερα επικράτησε σιωπή . Λίγο πιο μετά όμως άρχισε να ακούγεται ένα θόρυβος. Ο θόρυβος γινόταν δυνατότερος κάθε στιγμή. Ξαφνικά, μέσα από το νερό αναδύθηκε ένα τεράστιο θαλάσσιο τέρας. Ήταν μακρύ και είχε ύψος περίπου  δέκα μέτρα. Είχε καρφιά στο κεφάλι του και η γλώσσα του ήταν επίσης μακρυά. Γύρω από το τέρας υπήρχαν διάφορα κατεστραμμένα ξύλινα πλοία τα οποία βούλιαζαν σταδιακά. Ένα αίσθημα φόβου κατέκλυσε τον Asterus καθώς αντίκριζε αυτό το τρομερό τέρας. Παρόλα αυτά προσπάθησε να μην το δείξει. “Αυτό είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις;” είπε ψέματα.
“Εγώ στη θέση σου δεν θα ήμουν τόσο χαλαρός.” του απάντησε ο Levy.
Στο μεταξύ ο Dan και ο Seth που παρακολουθούσαν τη μονομαχία κοίταζαν έκπληκτοι το τέρας του Levy. “Ώστε τελικά τα κατάφερε ο Levy να  τον καλέσει” είπε ο Dan, αφού ξεπέρασε το αρχικό σοκ.
“Πράγματι” συμφώνησε ο Seth. “Ο Rusty δεν έχει καμία ελπίδα να ξεφύγει από τη μανία αυτού του πλάσματος. Και ακόμα και αν τα καταφέρει, δεν θα μπορέσει να ξεπεράσει και τους άλλους δυο.”
Ακούγοντας τα λόγια του, ο Asterus ένιωσε τα πάντα γύρω του να καταρρέουν. Αυτή τη φορά δεν μπορούσε να κρύψει το φόβο και την ανησυχία του. “Θες να πεις ότι υπάρχουν και άλλοι;” ρώτησε δύσπιστα τον Seth.
“Φυσικά και υπάρχουν” η απάντηση αυτή τη φορά ήρθε από τον Levy. “Για την ακρίβεια, αυτός είναι ο πιο αδύναμος, υπάρχουν άλλοι δυο, πολλοί πιο δυνατοι από αυτόν” τώρα ο Asterus είχε φτάσει σε κατάσταση σοκ. Δεν τον πείραζε το γεγονός ότι ήταν τεράστιοι σε μέγεθος και τρομακτικοί. Τον πείραζε γιατί αν έχανε την μονομαχία, θα έχανε την αγαπημένη -και πιο σπάνια- κάρτα του για πάντα. Αφού του πέρασε το αρχικό σοκ και σκέφτηκε καλύτερα την κατάσταση είπε:  “Το τέρας σου μπορεί να είναι δυνατό, αλλά νικιέται εύκολα”
“Χαχα, μην είσαι τόσο σίγουρος, γιατί ενεργοποιώ την κάρτα πεδίου, Leviathan Abyss”

Spoiler:


“Και τι κάνει;” ρώτησε ο Asterus.
“Δίνει σε κάθε Leviathan τέρας 300 ATK και DEF. Και τώρα τέρας μου, επίθεση στο Radion”. Το τέρας έβγαλε τη γλώσσα του έξω. Έπιασε το Radion με τη γλώσσα του σαν να έδενε κάποιος κάποιον άνθρωπο με ένα σχοινί, το έφερε προς το στόμα του και το καταβρόχθησε. Αυτό προκάλεσε αηδία στον Asterus, αλλά ο Seth και ο Dan φαίνονταν εξίσου ενοχλημένοι (Levy 8000 | Asterus 7200). “Μετά θα ρίξω δυο κάρτες ανάποδα και τελειώνω το γύρο μου” Ο Levy κοιτούσε τον Asterus χασκογελώντας περιμένοντας να εγκαταλείψει τη μονομαχία. Προς μεγάλη του έκπληξη όμως, ο Asterus μόλις συνήλθε από την επίθεση, απέκτησε ένα χαμόγελο. Αυτό αιφνιδίασε τον Levy, καθώς και τον Dan με τον Seth. Ο Asterus μόλις το κατάλαβε είπε: “Περιμένατε στα αλήθεια ότι θα παρέδιδα την αγαπημένη μου κάρτα έτσι απλά; Δεν νομίζω. Αν θέλεις, Levy, τον Cyber-Tech Alligator τόσο πολύ, τότε νίκα με.” μιλούσε γεμάτος αυτοπεποίθηση, κάτι το οποίο τους αιφνιδίασε ακόμα περισσότερο, ο Levy όμως έμεινε στη θέση του και είπε: “Πολύ καλά λοιπόν. Θα τον αποκτήσω και τότε θα τρέχεις κλαίγοντας προς τη μαμάκα σου” μιλούσε πολύ περιφρονητικά, με την ελπίδα ότι ο Asterus θα έχανε την ψυχραιμία του, αλλά ο Asterus παρέμεινε στη θέση του. “Καλύτερα να αφήσουμε τα πολλά λόγια και να γυρίσουμε στη μονομαχία. Τι λες;”
Ο Levy ένευσε καταφατικά “Σύμφωνοι”
“Σειρά μου λοιπόν”

(4th turn)

Ο Asterus τράβηξε μια ακόμα κάρτα και μελέτησε προσεκτικά το χέρι του. Μετά είπε “Και τώρα...”
“Μη βιάζεσαι” τον διέκοψε ο Levy “Ενεργοποιώ την παγίδα μου, Light of Intervetion. Αυτό σημαίνει ότι κανένα τέρας δεν θα είναι ανάποδα στην αρένα”
“Δεν πειράζει, καλώ το Morphtronic Boomboxen σε θέση άμυνας(1200/400)” το στερεοφωνικό αναδύθηκε μέσα από την κάρτα. “Μετά θα ρίξω δυο κάρτες ανάποδα και αυτό είναι όλο”.

(5th turn)

“Περίμενα περισσότερα, για αυτό τραβάω και ενεργοποιώ την κάρτα Foolish Burial. Χάρη σε αυτή τη κάρτα μπορώ να στείλω ένα τέρας κατευθείαν στο νεκροταφείο, όπως τον Leviathan Healer”.

Spoiler:

“Και τώρα ενεργοποιώ το Effect του τέρατος μου. Έχει τη δυνατότητα να καταστρέφει κάθε τέρας EARTH στην αρένα.” Έβγαλε τη γλώσσα του, τυλίγοντας και καταβροχθίζοντας το Boomboxen. “Και όχι μόνο αυτό. Επίσης μπορώ να καλέσω ένα αδύναμο τέρας από το νεκροταφείο μου, για κάθε τέρας που καταστράφηκε και αφού καταστράφηκε ένας τέρας, ένα τέρας θα φέρω για αυτό καλώ τον Leviathan Healer(1000/1600)” Ένας περίεργος πολεμιστής εμφανίστηκε στην αρένα. Το σώμα του είχε διάφορες αποχρώσεις του μπλε.
“Ενεργοποιώ το Effect του, που μου δίνει 2000 πόντους ζωής, χάρη στο τέρας μου” (Levy 10000 | Asterus 7200). “Επιπλέον τραβάω μια κάρτα αφού το τέρας μου είναι δεκάστερο.
Ουάου, αυτό σίγουρα δεν είναι καλό αλλά δεν ανησυχώ σκέφτηκε ο Asterus.
“Τέρατα μου κάντε τώρα κατευθείαν επίθεση.” Και τα δυο τέρατα στράφηκαν προς τον Asterus και εξαπέλησαν επίθεση.
“Ενεργοποιώ την παγίδα μου Mirror Force”
“Πολύ προβλέψιμο εκ μέρους σου, Rusty, για αυτό ενεργοποιώ από το χέρι μου την κάρτα Forbidden Lance άρα το τέρας μου δεν θα καταστραφεί”. H Mirror Force έστειλε πίσω την επίθεση καταστρέφοντας τον Healer και ο Destroyer προστατεύτηκε από μια αόρατη ασπίδα. Ο Destroyer φάνηκε εξασθενημένος καθώς εξαπέλυε ξανά την επίθεση του (Levy 10000 | Asterus 5400). Ο Asterus έπεσε στα γόνατα, όμως γρήγορα κατάφερε να ξανασταθεί στα ποδια του. “Τελειώνω τον γύρο μου” είπε τελικά ο Levy, κάτι που αναπτέρωσε κάπως τις ελπίδες του Asterus.

(6th turn)

“Τραβάω” είπε και κοίταξε το χέρι του μέχρι να σκεφτεί κάτι. Τελικά είπε: “Καλώ το Morphtronic Scopen” Ένα μικροσκόπιο εμφανίστηκε μπροστά από τον Asterus. “Μετά ενεργοποιώ το eff του που μου επιτρέπει να καλέσω το Morphtronic Videon από το χέρι μου” μια βιντεοκάμερα εμφανίστηκε και μεταμορφώθηκε, όπως και τα υπόλοιπα Morphtronics, σε ένα ρομπότ. “Και τώρα θα καλέσω ένα Synchro τέρας χρησιμοποιώντας το Scopen και το Videon”. Καθώς η διαδικασία γινόταν, ο Levy και οι άλλοι κοίταζαν περιμένοντας για το τι θα αντικρίσουν. “Καλώ τον Power Tool Dragon(2300/2500)” αναφώνησε ο Asterus τη στιγμή που τελείωνε η διαδικασία. Απέναντι από τον Destroyer ένας κίτρινος μηχανικός δράκος. Τα φτερά του σχημάτιζαν ένα Χ, η ουρά του ήταν μεταλλική με ένα περίεργο, ημικυκλικό αντικείμενο στην άκρη της. Είχε και αυτός “καρφιά” πάνω στο κεφάλι του, μόνο που ήταν μεταλλικά. Στο ένα χέρι φορούσε κάτι που έμοιαζε με ένα μεγάλο μπλε γάντι,  και στο άλλο είχε ένα άλλο πράσινο τρυπάνι. Ο Power Tool Dragon ήταν αρκετά μικρότερος στο μέγεθος από τον Destroyer -είχε ύψος μόνο 6 μέτρα- αλλά ήταν αρκετά μεγάλος για να αιφνιδιάσει κάπως τον Levy. “Δεν περίμενα ότι θα είχες ένα τόσο μεγάλο τέρας” είπε ο Levy “αλλά και πάλι ο Destroyer μου είναι πιο δυνατός από τον μηχανικό δράκο σου”
“Και πάλι θα σε νικήσει”
“Μα πώς;”
“Με το effect του, το οποίο μου επιτρέπει να ψάξω το Deck μου για 3 Equip Spells. Εσύ θα διαλέξεις μια τυχαία από αυτές για να την πάρω στο χέρι μου και οι άλλες πάνε από εκεί που ήρθαν”
Ο Asterus διάλεξε το Mage Power, το Double Tool C&D και το United we Stand και τις έδειξε στον Levy. Μετά τις γύρισε ανάποδα και ανακάτεψε το χέρι του. O Levy διάλεξε την μεσαία κάρτα την οποία ο Asterus πρόσθεσε στο χέρι του και γύρισε τις άλλες δυο στο Deck. “Ευχαριστώ, Levy, γιατί τώρα μπορώ να ενεργοποιήσω το Double Tool C&D”. Το γάντι και το πράσινο όπλο εξαφανίστηκαν από τα “χέρια” του Power Tool Dragon και έδωσαν την θέση τους σε ένα μεγάλο αλυσοπρίονο και ένα μεγάλο τρυπάνι, αντίστοιχα.“Ο Power Tool Dragon αποκτά 1000 πόντους επίθεσης για όσο είναι ο γύρος μου” συμπλήρωσε ο Asterus.
“Αδύνατον!”
“Και όμως είναι δυνατόν. Power Tool Dragon, κατάστρεψε το θαλάσσιο πλάσμα του” Ο Power Tool Dragon κατευθύνθηκε με μεγάλη ταχύτητα προς τον Destroyer με το τρυπάνι μπροστά. Το τρυπάνι τρύπησε τον Destroyer και αυτός βρυχήθηκε δυνατά. Μετά το ολόγραμμα εξαφανίστηκε (Levy 9300 | Asterus 5400).
“Τελικά ο Rusty τα κατάφερε” είπε με έκπληξη ο Seth.
“Εγώ δεν θα ανησυχούσα πάντως” του είπε ο Dan. “Ο Levy ξέρει να χειρίζεται τέτοιες καταστάσεις. Υποθέτω ότι θα καλέσει τον δεύτερο”
“Έχεις δίκιο” ο Seth στράφηκε προς τον Levy “Μπορείς να τον νικήσεις”
“Μα φυσικά και μπορώ” του απάντησε ο Levy “Χάρη στο effect του Destroyer. Όταν φύγει από την αρένα μπορώ να πάρω ένα Leviathan τέρας από το Deck στο χέρι μου. Και παίρνω τον Leviathan: Lord of Tentacles” έδειξε την κάρτα στον Asterus και την πρόσθεσε στο χέρι του.
“Τελειώνω τον γύρο μου” είπε ο Asterus.
“Ωραία. Αυτό σημαίνει ότι τώρα θα σε καταστρέψω. Ενεργοποιώ την κάρτα Leviathan Reincarnation”

Spoiler:

“Χάρη σε αυτήν την κάρτα θα πάρω πίσω στο χέρι μου τον Leviathan Healer. Και μόλις τώρα ξεκινάει ο γύρος μου για αυτό τραβάω”

(7th turn)

O Levy τράβηξε και το πρόσωπο του απέκτησε μια όψη από την οποία ο Asterus κατάλαβε ότι ετοίμαζε κάτι πολύ μεγάλο “Ετοιμάσου να χάσεις” είπε. “Πρώτα ενεργοποιώ το Mystical Space Typhoon για να καταστρέψω την ανάποδα κάρτα σου (Starlight Road). Τώρα δεν έχεις τίποτα για να με σταματήσει γιατί καλώ το Leviathan Egg (0/0).

Spoiler:

Ένα μπλέ αυγό εμφανίστηκε μπροστά από τον Levy. “Μπορώ να το χρησιμοποιήσω σαν τρεις θυσίες αν πρόκειται να καλέσω ένα Leviathan τέρας”
“Όχι!” είπε απελπισμένα ο Asterus φοβούμενος μην αντικρίσει ένα δεύτερο γιγάντιο θαλάσσιο τέρας.
“Φοβάσαι ε” ήταν περισσότερο διαπίστωση παρά ερώτηση. “Θα 'πρεπε. Θυσιάσω το Egg για να καλέσω τον Leviathan: Lord of Tentacles (2500/2000)”. Το αυγό εξαφανίστηκε και εμφανίστηκε ένα άλλο γιγάντιο τέρας, με τον ίδιο τρόπο όπως ο Destroyer. O τρόμος του Asterus αναβίωνε καθώς έβλεπε το τέρας. Βλέποντας τον, ο Levy του είπε “Πριν τελειώσει ο γύρος, εσύ θα έχεις τελειώσει. Και όχι μόνο αυτό, αλλά και ο Cyber-Tech Alligator θα γίνει δικός μου”

ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ...


Last edited by Undbiter96 on Tue 03 Sep 2013, 17:50; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
ace94
Underworld Executor
Underworld Executor
ace94


Αριθμός μηνυμάτων : 319
Reputation : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : Glyfada

Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Empty
PostSubject: Re: Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos   Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Icon_minitime1Fri 30 Aug 2013, 16:47

Ουάου. Μου πήρε λίγο καιρό να ανακαλύψω ότι υπάρχει αυτό. Serves me right I guess, αφού ήμουν ανενεργός. Στο διαταύτα...

1) Γράφετε ένα fanfic στα ελληνικά. Από μένα συγχαριτήρια για το θάρρος σας και την ικανότητά σας να περιγράφετε duels στα ελληνικά χωρίς να ακούγεται γελοίο.

2) Μου αρέσει που ο καθένας γράφει από τη δική του οπτική γωνία. Τώρα φαίνονται δύο ξεχωριστές ιστορίες αλλά σίγουρα συνδέονται στο μέλλον. Είχαμε επιχειρήσει να το κάνουμε με τον Sin κάποτε αλλά έμεινε πίσω. +1 Γι αυτό από τώρα.

3) Πολύ ενδιαφέρον story mode. Ανυπομονώ να δω πως εξελίσσεται.

Μερικές παρατηρήσεις:

1) Night, δώσε λίγο παραπάνω χρόνο στο edit του κειμένου σου, τακτοποίησέ το λίγο. Είναι φανερό ότι μέχρι ενός σημείου σε βοήθαγε ο Γιώργος, σε ένα chapter που δεν το έκανε ήταν λίγο χαοτικό. Το ξέρω καλύτερα απ' όλους ότι το edit είναι το πιό βαρετό κομμάτι του γραψίματος αλλά στην τελική αξίζει.

2) Δοκιμάστε να βάλετε χρώματα. Είναι σπαστικό μέχρι θανάτου, το ξέρω. Αλλά κάνει το κείμενο πιό ευχάριστο στο μάτι και πολύ πιό εύκολο στην κατανόηση (λόγω χρωμάτων ξεχωρίζει η αφήγηση, οι σκέψεις, οι νοητικές συνομιλίες και φυσικά οι γύροι στις μονομαχίες). Αναφερθείτε σε κάποιο από τα fanfic που έχουμε γράψει εγώ ή ο Redgar για βοήθεια.

Και πάλι συγχαριτήρια για την καλή δουλειά. +1 σε όλα τα κεφάλαιά σας από μένα για να συνεχίσετε.
Back to top Go down
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Empty
PostSubject: Re: Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos   Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Icon_minitime1Tue 03 Sep 2013, 19:41

@ ace Ty. Όσο για τα χρώματα δεν νομίζω ότι χρειάζεται. Υπάρχουν τα εισαγωγικά, τα πλάγια γράμματα για τις σκέψεις, η αφήγηση ξεχωρίζει αρκετά. Πάνω κάτω όπως είναι τα βιβλία. Ίσως προσπαθήσω να κάνω έτσι το μεθεπόμενο chapter. Γιατί το επόμενο είναι παρακάτω...

Chapter 7

Ο Lord of Tentacles ήταν ένα τεράστιο θαλάσσιο τέρας, μεγαλύτερο από τον Destroyer, ο οποίος είχε κάποια περίεργα πλοκάμια. Ήταν γύρω στα δώδεκα μέτρα και ήταν τόσο μεγάλος και επιβλητικός, ακόμα και σαν ολόγραμμα, που θα τρομοκρατούσε οποιονδήποτε. Περίπου το ίδιο ένιωθε και ο Asterus. Ο Levy ένιωσε το φόβο του και άρχισε να του μιλάει χλευαστικά “Χαχα, δείτε εκεί, ένας από τους καλύτερους παίκτες δειλιάζει σαν κότα μπροστά σε ένα ολόγραμμα”. Ο Asterus στράφηκε στον Levy. Δεν τον πείραξε ο χαρακτηρισμός “κότα” αλλά το γεγονός ότι φοβόταν ένα ολόγραμμα. Καταπολέμησε τους φόβους σου σκέφτηκε και στον Levy είπε:
“Μπορεί το τέρας σου να είναι μεγάλο και ισχυρό, αλλά θα χρειαστείς κάτι παραπάνω για να με νικήσεις”
“Το ξέρω.” του απάντησε ο Levy “Και αυτό που βλέπεις είναι μόνο η αρχή. Ενεργοποιώ την ικανότητα του τέρατος μου”

Spoiler:

“Η οποία είναι;”
“Καταστρέφω όλες τις κάρτες στη δική μου πλευρά της αρένας και καταστρέφω τον ίδιο αριθμό καρτών και στη δική σου μεριά”
Ο Lord τίναξε τα πλοκάμια του προς όλη την αρένα διαλύοντας την. Εκτός από την αρένα όμως εξαφανίστηκαν και τα περισσσότερα πλοκάμια του. Με τα υπόλοιπα κατάστρεψε και τον Power Tool Dragon. Μετά όμως δεν είχε πλοκάμια και το πλάσμα ένιωσε έναν οξύ πόνο -δεν ένιωσε πόνο αφού είναι ολόγραμμα αλλά φαινόταν ότι ένιωθε- και άρχισε να καταρέει και τελικά έπεσε στο εδάφος, σηκώνοντας σκόνη. Όταν καθάρισε η σκόνη το τέρας είχε εξαφανιστεί. Αλλά δεν ήταν μόνο αυτό. Είχε αφήσει και ένα αυγό. Και δεν ήταν οποιοδήποτε αυγό, ήταν το Leviathan Egg (0/0)!
“Τι έγινε;” ρώτησε γεμάτος απορία ο Asterus. Αυτή τη φορά δεν έδειχνε φοβισμένος, παρότι ήξερε ότι το Leviathan Egg σήμαινε ένα ακόμα πανίσχυρο Leviathan τέρας.
“Είναι απλό. Ενεργοποιήθηκε το άλλο του effect. Όταν ένα Leviathan τέρας φύγει από την αρένα, αναγεννιέται από το νεκροταφείο. Και το μόνο τίμημα είναι ότι θα φύγει εκτός παιχνιδιού όταν φύγει από την αρένα” εξήγησε ο Levy. “Και δεν τελειωσα ακόμα. Για την ακρίβεια, τώρα άρχισα.”
“Τι εννοείς!?” τον ρώτησε ο Asterus, αν και διεσθανόταν τη συνέχεια.
“Θα δεις” του απάντησε ο Levy. “Πρώτα ενεργοποιώ την ικανότητα του Lord of Tentacles, που μου επιτρέπει να πάρω ενα άλλο Leviathan τέρας στο χέρι. Και θα πάρω τον Leviathan: Devil's Servant” είπε ο Levy και έδειξε την κάρτα στον Asterus. “Και τώρα θυσιάζω το Leviathan Egg για να τον καλέσω! Εμφανίσου Leviathan: Devil's Servant! (2800/800)”
Το Leviathan Egg εξαφανίστηκε και έδωσε τη θέση του σε ένα τεράστιο μαύρο θαλάσσιο τέρας. Είχε ύψος πάνω από 20 μέτρα. Σε αντίθεση με τους άλλους δυο, αυτός δεν είχε καμιά σχέση στα χαρακτηριστικά τους. Είχε “καρφιά” σε όλο του το σώμα, είχε τέσσερα φτερά μήκους περίπου 3 μέτρα το καθένα, ένα τεράστιο στόμα και δυο μάτια μικρά για το μέγεθος του. Ο Asterus ένιωσε ζαλισμένος και αδύναμος όταν αντίκρισε το τέρας, όμως η σκέψη ότι θα έχανε τον Cyber-Tech Alligator αν δεν τον αντιμετώπιζε του έδωσε δύναμη.

Spoiler:

“Και τώρα τέρας μου, κάνε κατευθείαν επίθεση στον Asterus!”. Το πλάσμα επιτέθηκε με την ουρά του, η οποία χτύπησε δυνατά τον Asterus. Παρότι ήταν ολόγραμμα και το χτύπημα δεν ήταν αληθινό, η ψευδαίσθηση ήταν αρκετά ισχυρή ώστε ο Asterus να πέσει κάτω (Levy 9300 | Asterus 2600). O Levy έβαλε τα γέλια ενώ ο Seth και ο Dan κοιτούσαν έκπληκτοι. Όταν ο Levy σταμάτησε να γελάει, είπε: “Λέω να τελειώσουμε τη μονομαχία τώρα αν παραδωθείς εδώ και τώρα.”. Ο Asterus, ο οποίος δεν είχε σηκωθεί ακόμα, άρχισε να σκέφτεται αυτό το ενδεχόμενο. Άρχισε να συνειδητοποιεί τη κατάσταση της μονομαχίας. Ότι ο Levy είχε ένα πανίσχυρο τέρας και σχεδόν τους τετραπλάσιους πόντους ζωής, ο Asterus δεν είχε τίποτα στην αρένα και λίγες επιλογές στο χέρι του. Μετά όμως θυμήθηκε το λόγο που μονομαχούσε και τελικά, αφού στάθηκε πάλι στα πόδια του, απάντησε πολύ αποφασιστικά “Όταν οι πόντοι ζωής στον δίσκο μου ή στο δίσκο σου δείξουν 0, τότε και μόνο τότε θα σταματήσει αυτή η μονομαχία.”
“Πολύ καλά, χαμένε...” απάντησε χλευαστικά ο Levy. “Ρίχνω μια κάρτα ανάποδα και τελειώνω το γύρο μου” αναφώνησε.

(8th turn)

“Τραβάω” φώναξε ο Asterus και τράβηξε μια κάρτα. Όταν είδε την κάρτα σε συνδυασμό με το χέρι του εντυπωσιάστηκε. Είχε τραβήξει μια κάρτα την οποία τέσταρε τώρα τελευταία στο Deck του. Απογοητεύτηκε από τις επιδόσεις της στα τουρνουά επειδή ήταν situational και ήταν έτοιμος να την βγάλει. Δεν πρόλαβε, όμως. Τώρα που την τράβηξε, χάρηκε που τελικά δεν το έκανε. “Τώρα για να δούμε” φώναξε ο Asterus. “Ή όλα ή τίποτα. Ενεργοποιώ την κάρτα Morphtronic Upgrade”

Spoiler:

O Levy έδειχνε φανερά έκπληκτος “Αυτό δεν το περίμενα, Rusty, και πάλι όμως θα χρειαστείς κάτι περισσότερο.”
“Ίσως αυτό το περισσότερο έρθει τώρα.” του απάντησε ο Asterus.
O Asterus έστειλε τις κάρτες Morphtronic Celfon, Morphtronic Slingen και Gadget Driver στο νεκροταφείο και τράβηξε 5 κάρτες. Όταν είδε το χέρι του χάρηκε υπερβολικά πολύ, όμως δεν το έδειξε. “Ενεργοποιώ την κάρτα Junk Box, που μου επιτρέπει να φέρω το Morphtronic Celfon στην αρένα” είπε ο Asterus και το Celfon αναδύθηκε (100/100). “Τώρα ενεργοποιώ την ικανότητα του. Δεν χρειάζεται να μπω σε λεπτομέρειες, την γνωρίζεις ήδη.” συνέχισε να λέει και τα φώτα των πλήκτρων πάνω στο Celfon αναβόσβηναν μέχρι που έμεινε φωτεινό ο αριθμός 5. “Υπέροχα” σχολίασε ο Asterus και έδειξε τις πέντε πρώτες κάρτες από το Deck του. Ήταν η Bottomless Trap Hole, το Torrential Tribute, το Morphtronic Boarden, το Swift Scarecrow και το Morphtronic Map. “Καλώ το Morphtronic Boarden” είπε απλά ο Asterus και το ρομποτοειδές σκέιτμπορντ εμφανίστηκε δίπλα στο Celfon (500/1800). “Δεν τέλειωσα ακόμα γιατί καλώ το Morphtronic Radion”. Το Radion εμφανίστηκε δίπλα στο Boarden (1000/900). “Θυμάσαι τι κάνει.” ήταν περισσότερο διαπίστωση παρά ερώτηση “Δίνει σε κάθε Morphtronic 800 πόντους επίθεσης”. Και τα τρία Morphtronics έγιναν μεγαλύτερα σε μέγεθος. Ο Levy απλώς παρακολουθούσε τις κινήσεις του Asterus αδιάφορα. Εκείνος συνέχισε “Μετά θα ενεργοποιήσω την κάρτα Monster Reborn για να επαναφέρω το Morphtronic Boomboxen (1200/400)” το Boomboxen ξεπρόβαλλε μέσα από την κάρτα Monster Reborn και αναπήδηξε μπροστά από όλα τα άλλα Morphtronics ενώ ταυτόχρονα το μέγεθος του αυξήθηκε λόγω του Radion. “Τέλος, ενεργοποιώ το ”United we Stand, που δίνει στο Boomboxen σύνολο 3200 πόντους”. Το Boomboxen έγινε πολύ μεγαλύτερο σε μέγεθος. Ήταν πλέον πέντε μέτρα αλλά και πάλι, το μέγεθος του δεν συγκρινόταν με αυτό του Leviathan: Devil's Servant. “Ας μην ξεχνάμε ότι το Boarden επιτρέπει στα τέρατα μου να επιτεθούν κατευθείαν. Για αυτό πέρατα μου, ΕΠΙΘΕΣΗ!” είπε τελικά ο Asterus και τα Morphtronics  πέρασαν μέσα από το τέρας του Levy και στάθηκαν μπροστά του. Το Celfon επιτέθηκε πρώτο (Levy 8400 | Asterus 2600), ακολουθούμενο από το Boarden (Levy 7100 | Asterus 2600), το Radion (Levy 5300 | Asterus 2600) και τέλος το Boomboxen. Όταν το Boomboxen επιτεθηκε, η επίθεση του σταμάτησε απότομα μόλις λίγα εκατοστά από τον Levy. O Asterus έδειχνε απορημένος, το ίδιο και ο Dan με τον Seth.
“Πίστευες στα αλήθεια ότι θα μπορούσες να με νικήσεις με αυτό το φτηνό ΟΤΚ;” τον ρώτησε ο Levy.
“Φυσικά. Γιατί να μην...” ξεκίνησε να λέει ο Asterus όταν είδε μια κάρτα παγίδα μπροστά από τον Levy να ενεργοποιείται. Ο Asterus αναγνώρισε αυτή την κάρτα. Την είχε ξαναχρησιμοποιήσει ο Levy παλιότερα προκειμένου να αποφύγει την ήττα. Και όπως φαίνονταν τα πράγματα, το αποτέλεσμα της μονομαχίας δεν θα διέφερε από εκείνη τη φορά. Ήταν η κάρτα Full Pain! Half Gain!

Spoiler:

“Ξέρω ότι θυμήθηκες την κάρτα και τι κάνει.” του είπε ο Levy “Θα περάσω κατευθείαν στον υπολογισμό της ζημιάς. Το Boomboxen έχει 6200 πόντους άρα θα χάσεις 3100 εσύ και 6200 εγώ (Levy 0 | Asterus 0)” Οι δίσκοι μονομαχίας και των δυο έδειξαν 0 την ίδια στιγμή. Αυτό σήμαινε ότι η μονομαχία κατέληξε σε ισοπαλία. Οι δίσκοι απενεργοποιήθηκαν αυτόματα και τα τέρατα εξαφανίστηκαν. Ο Levy, o Dan και ο Seth κατευθύνθηκαν προς τις μοτοσικλέτες τους, οι οποίες ήταν παρκαρισμένες δίπλα από το μέρος όπου μονομαχούσαν ο Levy και ο Asterus. Όταν ανέβηκαν και οι τρεις πάνω τους και άναψαν τις μηχανές, ο Levy στράφηκε προς τον Asterus “Δεν τελειώσαμε. Θα ξαναμονομαχήσουμε σύντομα.” είπε. Πριν προλάβει ο Asterus να απαντήσει οι τρεις είχαν ήδη φύγει αφήνοντας ένα κύμα ηχορύπανσης από τον ήχο των μοτοσικλετών. Ο  Asterus στάθηκε λίγο συλλογισμένος. Μετά άρχισε να κατευθύνεται προς το σπίτι του Kaito. Ώρα να τελειώνουμε και με αυτό σκέφτηκε καθώς προχωρούσε.

ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ...
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
Sponsored content





Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Empty
PostSubject: Re: Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos   Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos Icon_minitime1

Back to top Go down
 
Yu-gi-oh! Apocalypse of Chaos
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Chaos XYZ:
» chaos
» Chaos
» Piper Chaos
» Chaos Mash

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek Duelists :: Άρθρα :: Fan-Fiction-
Jump to: