Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dead & Gone
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Who's still around ?

Go down 
+3
Undbiter96
Πορτοκάλι
Gianis
7 posters
AuthorMessage
Gianis
Newbie
Newbie
Gianis


Αριθμός μηνυμάτων : 19
Reputation : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-08-23

Who's still around ? Empty
PostSubject: Who's still around ?   Who's still around ? Icon_minitime1Wed 03 Jul 2013, 19:53

Παιδιά καλησπέρα !
Έχω αρκετό καιρό να επισκεφθώ το forum, μπορεί να με ενημερώσει κάποιος σε τι φάση βρίσκεται ; Πόσα ενεργά μέλη έχουμε κάθε μέρα/εβδομάδα -πλην φυσικά αυτούς που φύγαν διακοπές... Νομίζω ότι τώρα είναι η κατάλληλη ώρα για να μαζευτούμε κάποιοι, αφού τελειώσαν εξεταστικές και πανελλαδικές, που αν δεν απατώμαι είχε λεχθεί στη συνομιλία ότι απασχολούσαν πολλούς από τους GDs φέτος.

Υπάρχει κάποια ενεργή διοργάνωση που να κρατάει κάποια μέλη πχ.tournaments, clan wars, COTW, DOTW (βλέπω έχει φύγει από το sidebar), δημιουργία καρτών κλπ. ;
Back to top Go down
Πορτοκάλι
The Invincible Superman
The Invincible Superman
Πορτοκάλι


Αριθμός μηνυμάτων : 575
Reputation : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-07

Who's still around ? Empty
PostSubject: Re: Who's still around ?   Who's still around ? Icon_minitime1Wed 03 Jul 2013, 20:37

Δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα να δώσω αναφορά σε ένα απλό μέλος. Ορίστε αυτά που ζήτησες.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Δεν υπάρχει καμία διοργάνωση πλην ενός [You must be registered and logged in to see this link.]

Ο μόνος ενεργός διαγωνισμός που δεν ξεπερνά τις τέσσερις συμμετοχές είναι ο παρακάτω.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Back to top Go down
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

Who's still around ? Empty
PostSubject: Re: Who's still around ?   Who's still around ? Icon_minitime1Wed 03 Jul 2013, 20:46

Καλώς τον!

Σε γενικές γραμμές επικρατεί νέκρα και ειδικά την τελευταία εβδομάδα. Αυτό φαίνεται και από τα μέλη που έχουν μπει τις τελευταίες 48 ώρες το κάτω μέρος του Home. Το περίεργο είναι ότι έγινε πολύ απότομα καθώς πριν από ~10 ημέρες έμπαιναν 10-12 μέλη την ημέρα. Ακόμα και τότε όμως μόνο οι μισοί μπορούσαν να θεωρηθούν ενεργά μέλη. Βασικά οι περισσότεροι που μπαίνουν μιλάνε μόνο στο chat. Η αιτία υποθέτω πως είναι οι αλλαγές -οι οποίες έχουν γίνει ρουτίνα πλέον- για το YGO.

Όσο για τους διαγωνισμούς και τα τουρνουά με κάλυψε ο Πορτοκάλης.
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
Kauko
Experienced
Experienced
Kauko


Αριθμός μηνυμάτων : 1233
Reputation : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : στις καρδιές σας

Who's still around ? Empty
PostSubject: Re: Who's still around ?   Who's still around ? Icon_minitime1Thu 04 Jul 2013, 00:21

Θα μπαίνω κι εγώ περισσότερο τώρα. Και το τουρνουά δε θα ακυρωθεί Κάλη, θα παίξουμε.
Back to top Go down
sonergmr
Hieratic Master
Hieratic Master
sonergmr


Αριθμός μηνυμάτων : 48
Reputation : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-11-17
Ηλικία : 25
Τόπος : Olo kai kapou den thame :P

Who's still around ? Empty
PostSubject: Re: Who's still around ?   Who's still around ? Icon_minitime1Thu 04 Jul 2013, 03:50

γεια και εγω ειμαι νεος στο forum και θελω να γνωριζο τα παλια μελη . Κσανα κσεκινισες σε δυσκολη περιοδο, αυτο το καιρο 4 deck μπορουν να παιξουν και να παρουν μια αξιοπρεπει θεσει σε ενα tour  καλα που εχουμε και το forum  που δεν ηπαρχουν τα top deck  εναντιον μας Very HappyΚαλοσηρθες απο εμενα Smile
Back to top Go down
https://www.youtube.com/user/SonerGMR
Blessed by Void
Administrator
Administrator
Blessed by Void


Αριθμός μηνυμάτων : 1151
Reputation : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-10-15
Ηλικία : 27
Τόπος : the darkest side of heraklion

Who's still around ? Empty
PostSubject: Re: Who's still around ?   Who's still around ? Icon_minitime1Thu 04 Jul 2013, 11:36

[quote="sonergmr  καλα που εχουμε και το forum  που δεν ηπαρχουν τα top deck  εναντιον μας
[/quote]

Shocked Shocked 
Back to top Go down
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

Who's still around ? Empty
PostSubject: Re: Who's still around ?   Who's still around ? Icon_minitime1Thu 04 Jul 2013, 13:23

nightmare wrote:
sonergmr wrote:
 καλα που εχουμε και το forum  που δεν ηπαρχουν τα top deck  εναντιον μας

Shocked Shocked 

Δεν καταλαβαίνω γιατί εξάπτεσαι Μάνο;
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
Vem
Veteran
Veteran
Vem


Αριθμός μηνυμάτων : 705
Reputation : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-03
Ηλικία : 26
Τόπος : Look behind you

Who's still around ? Empty
PostSubject: Re: Who's still around ?   Who's still around ? Icon_minitime1Thu 04 Jul 2013, 15:10

Gianis wrote:
Παιδιά καλησπέρα !
Έχω αρκετό καιρό να επισκεφθώ το forum, μπορεί να με ενημερώσει κάποιος σε τι φάση βρίσκεται ; Πόσα ενεργά μέλη έχουμε κάθε μέρα/εβδομάδα -πλην φυσικά αυτούς που φύγαν διακοπές... Νομίζω ότι τώρα είναι η κατάλληλη ώρα για να μαζευτούμε κάποιοι, αφού τελειώσαν εξεταστικές και πανελλαδικές, που αν δεν απατώμαι είχε λεχθεί στη συνομιλία ότι απασχολούσαν πολλούς από τους GDs φέτος.

Υπάρχει κάποια ενεργή διοργάνωση που να κρατάει κάποια μέλη πχ.tournaments, clan wars, COTW, DOTW (βλέπω έχει φύγει από το sidebar), δημιουργία καρτών κλπ. ;

Κατι πηγαινε να γινει πριν καμια εβδομάδα και μετα έρχεται ο Πορτοκάλης και μας κοτσάρει την φάτσα του Yuma στο banner και μας εδιωξε ολους.

Activity και διαγωνισμοι μπορουν να υπάρξουν αλλα οι admins βαριούνται δεν υπαρχουν ιδεες.
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

Who's still around ? Empty
PostSubject: Re: Who's still around ?   Who's still around ? Icon_minitime1Thu 04 Jul 2013, 15:40

Vem wrote:
Activity και διαγωνισμοι μπορουν να υπάρξουν αλλα δεν υπαρχουν ενεργα μελη

Fixed.
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
Gianis
Newbie
Newbie
Gianis


Αριθμός μηνυμάτων : 19
Reputation : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-08-23

Who's still around ? Empty
PostSubject: Re: Who's still around ?   Who's still around ? Icon_minitime1Fri 05 Jul 2013, 00:19

Vem wrote:
Gianis wrote:
Παιδιά καλησπέρα !
Έχω αρκετό καιρό να επισκεφθώ το forum, μπορεί να με ενημερώσει κάποιος σε τι φάση βρίσκεται ; Πόσα ενεργά μέλη έχουμε κάθε μέρα/εβδομάδα -πλην φυσικά αυτούς που φύγαν διακοπές... Νομίζω ότι τώρα είναι η κατάλληλη ώρα για να μαζευτούμε κάποιοι, αφού τελειώσαν εξεταστικές και πανελλαδικές, που αν δεν απατώμαι είχε λεχθεί στη συνομιλία ότι απασχολούσαν πολλούς από τους GDs φέτος.

Υπάρχει κάποια ενεργή διοργάνωση που να κρατάει κάποια μέλη πχ.tournaments, clan wars, COTW, DOTW (βλέπω έχει φύγει από το sidebar), δημιουργία καρτών κλπ. ;

Κατι πηγαινε να γινει πριν καμια εβδομάδα και μετα έρχεται ο Πορτοκάλης και μας κοτσάρει την φάτσα του Yuma στο banner και μας εδιωξε ολους.

Activity και διαγωνισμοι μπορουν να υπάρξουν αλλα οι admins βαριούνται δεν υπαρχουν ιδεες.

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες όλους σας!

@vem (Καλός και παλιός συνεργάτης μου) Υπήρχαν αρκετά μέλη στο παλιό forum τα οποία μετατόπισαν την ενεργότητά τους στο θέμα online YGO networking σε αυτό το forum. Θυμάμαι ξεκάθαρα ότι ήταν αρκετοί, δικτυωμένοι με hamachi, MSN και την τότε academy σε άλλο site, οι οποίοι επικοινωνούσαν τακτικά και με αφορμή τους διάφορους διαγωνισμούς (όπως αυτούς που περιέγραψα). Γενικότερα, είχε επιτευχθεί κάτι το οποίο δεν είχε γεννηθεί με το kaissaforum, με τη μεγαλύτερη ΤΟΤΕ δημοτικότητα και ελληνική πάντα συμμετοχή. Κάτι που ικανοποιούσε και το staff αλλά και τα περισσότερα θέλω να πιστεύω μέλη σε προσωπικό επίπεδο. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως εξαντλήθηκε αυτό που διατυπώνω στην πρώτη πρόταση μου, μπορεί η αρχική ερώτηση μου να παρεξηγήθηκε μερικώς απλώς ρώτησα σε τι κατάσταση βρίσκεται η κοινότητα σε σχέση με τα καλύτερα και τα χειρότερα που είχε.
Back to top Go down
Vem
Veteran
Veteran
Vem


Αριθμός μηνυμάτων : 705
Reputation : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-03
Ηλικία : 26
Τόπος : Look behind you

Who's still around ? Empty
PostSubject: Re: Who's still around ?   Who's still around ? Icon_minitime1Fri 05 Jul 2013, 02:49

Quote :
@vem (Καλός και παλιός συνεργάτης μου) Υπήρχαν αρκετά μέλη στο παλιό forum τα οποία μετατόπισαν την ενεργότητά τους στο θέμα online YGO networking σε αυτό το forum. Θυμάμαι ξεκάθαρα ότι ήταν αρκετοί, δικτυωμένοι με hamachi, MSN και την τότε academy σε άλλο site, οι οποίοι επικοινωνούσαν τακτικά και με αφορμή τους διάφορους διαγωνισμούς (όπως αυτούς που περιέγραψα). Γενικότερα, είχε επιτευχθεί κάτι το οποίο δεν είχε γεννηθεί με το kaissaforum, με τη μεγαλύτερη ΤΟΤΕ δημοτικότητα και ελληνική πάντα συμμετοχή. Κάτι που ικανοποιούσε και το staff αλλά και τα περισσότερα θέλω να πιστεύω μέλη σε προσωπικό επίπεδο. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως εξαντλήθηκε αυτό που διατυπώνω στην πρώτη πρόταση μου, μπορεί η αρχική ερώτηση μου να παρεξηγήθηκε μερικώς απλώς ρώτησα σε τι κατάσταση βρίσκεται η κοινότητα σε σχέση με τα καλύτερα και τα χειρότερα που είχε.

Υπαρχουν αρκετοι λογοι που επεσε η δημοτικοτητα του φορουμ σχετικα με την εποχη που ειχαμε αρκετα topics την ημερα με τους 1ους GD.

1) Η δημοτικοτητα του ιδιου του παιχνιδιου αρχισε να πεφτει το διαστημα που δημιουργηθηκε το φορουμ (Windupzektor loop format)
2) Κάθε χρονιά μια ομάδα ενεργών μελών δεν διαθέτει χρόνο να ασχοληθεί λόγω υποχρεώσεων (εξεταστικες, πανελλαδικες, στρατος) (Τα τελευταια 2 χρονια μελη οπως terraplant, redgar, chaos, blaze διναν πανελληνιες, ο ace ηταν στρατο. Μεγαλο προβλημα ειναι οταν τα μελη του staff εχουν προβληματα. (Ο sin συχνα εχει διαβασμα\εξεταστικη ή προβληματα με το ιντερνετ, εγω του χρονου αρχιζω προετοιμασια για πανελλήνιες)
3) Λόγω τον παραπάνω αρκετοι σταμάτησαν το game (Εγώ για 1 χρόνο, redgar, stef, iverson κ.α)
4) To φορουμ το φτιαξαμε με χαλαρο τροπο, περισσοτερο για να κρατησουμε την παρεα που σχηματιστηκε, και μπορει σε συνδυσασμο με το inactivity να αποθαρυννει αλλους επισκεπτες να κανουν join

To inactivity συμπεριλάμβανε πολλες φορες όλο το βασικό staff (Πορτοκάλης -o georgenal ειναι btw-, sin και εγω) και ως συνεπεια νεκρωσε απολυτως το φορουμ για ολο το διαστημα του χειμωνα που εβλεπες ~10 topic τον μηνα.

Τον τελευταιο μηνα που τελειωσαν τα σχολεια, εγω σταματησα το break, ξαναξεκινησα να παιζω και συζητωντας με τον sin εχουμε κάποιες ιδέες για να γίνει λίγο πιο ελκυστικο ξανα το φορουμ βλεποντας οτι υπαρχει μια βαση μελων που ενδιαφερονται. Ελπιζω τωρα που τελειωσε και η εξεταστικη του να αρχισουμε να υλοποιουμε καποιες απο αυτες τις ιδεες.

Αμα εχεις ιδέες και χρόνο η βοήθεια σου είναι ευπροσδεκτη.
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com
Gianis
Newbie
Newbie
Gianis


Αριθμός μηνυμάτων : 19
Reputation : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-08-23

Who's still around ? Empty
PostSubject: Re: Who's still around ?   Who's still around ? Icon_minitime1Fri 05 Jul 2013, 09:59

Δεν περίμενα να γίνει αυτό, μιας και το παιχνίδι έχει περάσει και άλλες φάσεις που μπορεί σε κάποιους να μην άρεσαν ίσως και περισσότερο. Βλέπε ακριβά decks όπως πχ. TeleDAD format ή και το ανοιξιάτικο format με το debut των Six Samurai (ShiEn pack). Τέλος πάντων, πάντα σεβαστό. Το καταλαβαίνω και γω τώρα τελείωσα αλλά ή σεζόν αυτή είναι η καταλληλότερη για όλους. Σε κάθε περίπτωση πάντως με λίγο χρόνο είναι πολλά τα πράγματα που μπορούν να κρατήσουν το ενδιαφέρον και στους νέους αλλά και στα παλιά ίσως απογοητευμένα μέλη για τα οποία πιστεύω ότι είχαν και την επιλογή των fun decks με τα αντίστοιχα tournaments και τους λοιπούς διαγωνισμούς που δε σχετίζονται απαραίτητα με το competitive play- και φυσικά, προθυμοποιούμαι όπως νομίζω φαίνεται και από το πρώτο ποστ να βοηθήσω είτε με ιδέες ή με απλή συμμετοχή σε ότι προκύψει.
Back to top Go down
Sponsored content





Who's still around ? Empty
PostSubject: Re: Who's still around ?   Who's still around ? Icon_minitime1

Back to top Go down
 
Who's still around ?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek Duelists :: Yu-Gi-Oh! TCG :: Γενικά Θέματα-
Jump to: