Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dead & Gone
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Member Cleanup

Go down 
3 posters
AuthorMessage
ace94
Underworld Executor
Underworld Executor
ace94


Αριθμός μηνυμάτων : 319
Reputation : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : Glyfada

Member Cleanup Empty
PostSubject: Member Cleanup   Member Cleanup Icon_minitime1Sun 08 Sep 2013, 21:48

Δεν ξέρω ποια είναι η δική σας άποψη, αλλά εγώ προσωπικά μπαίνοντας σε ένα φόρουμ με 208 εγγεγραμμένα μέλη αλλά μόνο 7 που συνδέθηκαν τις τελευταίες 2 μέρες, χάνω την αξιοπιστία μου.

Δεν λέω ότι αυτό είναι το μοναδικό μας πρόβλημα αλλά ίσως είναι ένας από τους λόγους που όταν μπαίνουν νέα μέλη βγαίνουν ανενεργοί αμέσως. Περιμένουν να βρουν ένα φόρουμ γεμάτο κίνηση και προφανώς απογοητεύονται. Ενώ αν μπαίνουν με την ψυχολογία να ΧΤΙΣΟΥΜΕ το φόρουμ, θα το προσεγγίσουν αλλιώς.

Στην προσπάθεια αυτή προτείνω την διαγραφή τουλάχιστον όσων μελών είναι ανενεργοί χωρίς να έχουν ποστάρει έστω μια φορά στο φόρουμ. Έτσι κι αλλιώς, αν επιστρέψουν, αμφιβάλλω αν θα θυμούνται τον κωδικό και το όνομα χρήστη - πιθανότατα θα φτιάξουν νέο λογαριασμό.

Με την ευκαιρία του νέου φορμάτ και των πολλών παλιών παιχτών που πιθανώς να επιστρέψουν και να αναζητήσουν ένα φόρουμ για τη νέα τους ασχολία, πιστεύω ότι είναι καλή ευκαιρία να κάνουμε το φόρουμ μας πιο ελκυστικό...

Περιμένω να ακούσω τις απόψεις σας...
Back to top Go down
Kauko
Experienced
Experienced
Kauko


Αριθμός μηνυμάτων : 1233
Reputation : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : στις καρδιές σας

Member Cleanup Empty
PostSubject: Re: Member Cleanup   Member Cleanup Icon_minitime1Mon 09 Sep 2013, 00:29

Νομίζω γενικά καλό θα ήταν να γίνει ένα ξεκαθάρισμα. Αυτό όμως πρέπει να συνοδευτεί με προσπάθεια εύρεσης νέων μελών. Υπάρχουν groupάκια στο facebook με έλληνες duelists και θα ήταν εύκολο να ψαρέψουμε μέλη από κει. Αρκεί κάποιος να το αναλάβει.
Back to top Go down
sin
Administrator
Administrator
sin


Αριθμός μηνυμάτων : 1244
Reputation : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Τόπος : The Sanctuary in the Sky

Member Cleanup Empty
PostSubject: Re: Member Cleanup   Member Cleanup Icon_minitime1Mon 09 Sep 2013, 01:09

Aύριο δίνω το τελευταίο μάθημα και επίσης γυρίζω Αθήνα. Είχα σκοπό να ασχοληθώ με αλλαγές στο forum προ πολλού (πριν αρχίσει το καλοκαίρι) αλλα επιδή χρειάζεται χρόνο και προσπάθεια δεν έκανα τίποτα τελικά.
Διαγραφή μελών κάναμε κάθε καλοκαίρι, απλα αυτο slackαρα ειχα πολύ διάβασμα, και δεν έκανα διακοπές μονος μου οποτε δε καθόμουν στο pc.

Οσο για "ψάρεμα" καινούργιων μελών εχω κάνει αλλα δε δούλεψε ιδιαίτερα καλα. Ισως τωρα με το hype του καινούργιου format κιολας να βρεθεί κόσμος, αλλα ακόμα κι εγω δε θα έμπαινα σε ενα forum που απλα αράζουμε που και ποτε στο chat.
Tour, activity, τέτοια πράγματα.
Το συγκεκριμένο format ευνοεί ιδιαίτερα το activity αφού υπάρχουν τόνοι build να σχολιάσουμε και να συγκρίνουμε, tech κλπ.

Στα πράγματα που θέλω να κάνω ειναι και οπτική αναβάθμιση του forum, αν και αυτό ειναι το πιο χρονοβόρο και σχετικά δευτερεύον (εχω ακούσει αρνητικά σχόλια για την εμφάνιση του forum)

Υπόσχομαι οτι θα ασχοληθώ, δε σας εχω ξεχάσει! : )
Back to top Go down
Kauko
Experienced
Experienced
Kauko


Αριθμός μηνυμάτων : 1233
Reputation : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : στις καρδιές σας

Member Cleanup Empty
PostSubject: Re: Member Cleanup   Member Cleanup Icon_minitime1Tue 10 Sep 2013, 23:51

Sin δε νομίζω πως αξίζει τον κόπο να μπεις σε διαδικασίες και να σπαταλάς το χρόνο σου για να κάνεις την "οπτική αναβάθμιση" αν δε γίνονται προσπάθειες για νέα μέλη.
Εμείς που είμαστε εδώ έτσι κι αλλίως θα μπαίνουμε και χάλια να δείχνει το φόρουμ.
Το θέμα είναι νομίζω ότι μείναμε πάρα πολύ λίγοι, γιατί χάσαμε και παλιά παραδοσιακά μέλη.
Back to top Go down
Sponsored content





Member Cleanup Empty
PostSubject: Re: Member Cleanup   Member Cleanup Icon_minitime1

Back to top Go down
 
Member Cleanup
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Member Of The Week 10

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek Duelists :: Καλωσήρθατε :: Συζητήσεις για το Forum-
Jump to: