Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dead & Gone
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Vampires

Go down 
3 posters
AuthorMessage
ace94
Underworld Executor
Underworld Executor
ace94


Αριθμός μηνυμάτων : 319
Reputation : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : Glyfada

Vampires Empty
PostSubject: Vampires   Vampires Icon_minitime1Wed 02 Oct 2013, 03:31

Με την προυπόθεση ότι θα πάω στο Sneak Preview, ίσως το χρησιμοποιήσω ως backup deck αν τα Scrap χάσουν δύναμη. Ποστάρω το deck για διορθώσεις... Μέχρι στιγμής το έχω δοκιμάσει σε 2 match vs Dark World (2-0,2-0 wins)

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ακούω γνώμες...
Back to top Go down
sin
Administrator
Administrator
sin


Αριθμός μηνυμάτων : 1244
Reputation : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Τόπος : The Sanctuary in the Sky

Vampires Empty
PostSubject: Re: Vampires   Vampires Icon_minitime1Wed 02 Oct 2013, 12:14

Το deck εχει πλάκα.
Vs μεγάλης backrow αφήνεις τη field και τους Vampire Lord να κάνουν δουλειά, vs grave deck κλέβεις τα κομμάτια που θέλουν για τα combo τους με τον Bram και γενικά παίζει control και mind games.

Εχει λιγάκι αργό setup οπως το έστησα εγω αλλα εχει ωραίο midgame.

Δοκίμασα το deck χωρίς το level 6 engine (μου φάνηκε λίγο dead οταν το δοκίμασα αλλα ειναι ακόμα νωρίς και εχει καλύτερα xyz).

Eχω να προτείνω Transturn (ειδικά με Goblin Zombie), Instant Fusion (με Reaper on the Nightmare και Darkfire Dragon) να δοκιμάσεις 1 Endless Decay (ειδικά με τις χελώνες) και 1 Vampire Dragon.

Το extra θέλει δουλειά και δε δοκίμασα καν τα synchro (τα οποία άνετα μπαίνουν).

Πώς testαραν τα Synchro και η Vampire Lady;

Eπίσης προτείνω το Zombie World να μπεί side και να δοκιμάσεις λιγότερα Overpowering Eye γιατι το deck ηδη έχει πρόβλημα με τα dead hands!

[You must be registered and logged in to see this link.]
Back to top Go down
ace94
Underworld Executor
Underworld Executor
ace94


Αριθμός μηνυμάτων : 319
Reputation : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : Glyfada

Vampires Empty
PostSubject: Re: Vampires   Vampires Icon_minitime1Wed 02 Oct 2013, 18:23

sin wrote:
Εχει λιγάκι αργό setup οπως το έστησα εγω αλλα εχει ωραίο midgame.
Με καλό hand έστησα σε 2 γύρους, με κακό σε 4. Η δεύτερη περίπτωση θα μου έχανε το παιχνίδι... η πρώτη δεν νομίζω όμως.

sin wrote:
Eχω να προτείνω Transturn (ειδικά με Goblin Zombie), Instant Fusion (με Reaper on the Nightmare και Darkfire Dragon) να δοκιμάσεις 1 Endless Decay (ειδικά με τις χελώνες) και 1 Vampire Dragon.
Αρχικά δεν ήμουν οπαδός του Transmodify... με τα Goblin Zombie όμως είναι τρομερό. Worth a test. Τα fusion τα σκέφτηκα ήδη αλλά ίσως να είναι περιττά αν βελτιώσω το αυθεντικό engine. Θα δείξει. Endless Decay μου φάνηκε situational αλλά μπορεί να έρθει και με άλλο τρόπο. Απλά δεν είναι Vampire οπότε δεν έχει βοήθεια από το VampEngine και δεν μπορώ να σταματήσω να σκέφτομαι ότι όταν το σκορ θα είναι 500/1000 και θα θέλω κάτι game-changing θα μου ρίξει topdeck facepalm. Ο Vamp Dragon μου φάνηκε εντελώς περιττό σαν searcher και προτιμώ να αφιερώσω το Tribute Summon σε Curse το οποίο είναι super frustrating και σκέφτομαι να δοκιμάσω x2. On the other hand, Vamp Dragon gets to 2900 with Kingdom. Then again, Curse gets to 3000 at the cost of 500. Choices, choices...

sin wrote:
Πώς testαραν τα Synchro και η Vampire Lady;

Eπίσης προτείνω το Zombie World να μπεί side και να δοκιμάσεις λιγότερα Overpowering Eye γιατι το deck ηδη έχει πρόβλημα με τα dead hands!
O Iron Cain Dragon απέδωσε μια χαρά σε ένα παιχνίδι που τον έφερα. Ο Doomkaiser χρησιμεύει μόνο με Zombie World, οπότε θα φύγει μαζί του στο side αν όντως κάνω την αλλαγή. Archfiend Zombie Skull είναι σχετικά εύκολο να έρθει σε αυτό το build (αρκεί το ss του Pain Painter, αφού μεταξύ Engine, Reviving Effects και Special Summon Cards/Effects βρίσκω άνετα άλλα 2 monsters.) και με Kingdom είναι Indestructible 3000 beater. Σχεδόν victory condition ωστόσο δεν μου έχει χρειαστεί ακόμα.

Όσο για την Vamp Lady την λατρεύω! Την λάτρευα από όταν την είχα στο πρώτο μου deck (DARK-Themed). Όσο για τα τεστ, είναι μέλος των Vamp άρα abusable από το engine. Είναι ένα ακόμα 4άρι με προοπτικές 2050 ΑΤΚ με την field + ότι κάνει proc το effect της. Σε πραγματικές συνθήκες, μαζί με Overpowering Eye και Kingdom με έβγαλε από μια πολύ δύσκολη θέση. Αν δεν έβαζα 2η, σίγουρα δεν θα έβγαζα την 1.

sin wrote:
theme :3
Epic. +1
Back to top Go down
Kauko
Experienced
Experienced
Kauko


Αριθμός μηνυμάτων : 1233
Reputation : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : στις καρδιές σας

Vampires Empty
PostSubject: Re: Vampires   Vampires Icon_minitime1Thu 03 Oct 2013, 01:41

Στο deck αυτό δεν είχα πολυδώσει σημασία αλλά τώρα που παίξαμε μπορώ να πω πως μου άρεσε αρκετά. Πολύ καλή κάρτα η sorcerer και ο vampire curse (με αυτόυς με καθάρισες :Ρ), αλλά μεγάλο συν είναι το γεγονός ότι φέρνεις DAD.

Δεν έχω να κάνω κάποια πρόταση, απλά ήθελα να πω τις εντυπώσεις μου.
Back to top Go down
sin
Administrator
Administrator
sin


Αριθμός μηνυμάτων : 1244
Reputation : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Τόπος : The Sanctuary in the Sky

Vampires Empty
PostSubject: Re: Vampires   Vampires Icon_minitime1Wed 16 Oct 2013, 18:43

Δώσανε κι αλλο support!
[You must be registered and logged in to see this link.]
Προτείνω πλεον να πετάξεις τελείως το lv 6 engine, το lv5 ειναι ηδη πολύ δυνατό απο μόνο του!
Back to top Go down
ace94
Underworld Executor
Underworld Executor
ace94


Αριθμός μηνυμάτων : 319
Reputation : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : Glyfada

Vampires Empty
PostSubject: Re: Vampires   Vampires Icon_minitime1Wed 16 Oct 2013, 20:29

Και μετά λένε μην πάτε στο Specters Sneak. Με τέτοιο support τα 2 deckακια είναι must!
Back to top Go down
Sponsored content





Vampires Empty
PostSubject: Re: Vampires   Vampires Icon_minitime1

Back to top Go down
 
Vampires
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek Duelists :: Yu-Gi-Oh! TCG :: Συζητήσεις για Deck-
Jump to: