Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dead & Gone
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 18/06 Local Report

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Vem
Veteran
Veteran
Vem


Αριθμός μηνυμάτων : 705
Reputation : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-03
Ηλικία : 26
Τόπος : Look behind you

18/06 Local Report Empty
PostSubject: 18/06 Local Report   18/06 Local Report Icon_minitime1Sat 18 Jun 2011, 22:17

Σήμερα πήγα τουρ αν και βαριόμουν να σηκωθώ, σκέφτηκα οτι όταν σηκωθώ δεν θα έχω τι να κάνω οπότε πήγα. Έπαιξα Gravekeepers.

Round 1 : vs Blackwing

1ο game : Αρχίζω με Valley+Spy και Mirror Force πίσω, φέρνει armed wing ρίχνω το mirror και μου λέει περίμενε πριν το battle phase. Κάνει reborn ενα bw και κάνει starlight.. μένω εγώ (δεν το άφησα φυσικά). Μέτα topdeck royal tribute φεύγει ολο το χέρι του gg

2ο game : 2 Royal Tribute εφαγε. Οχι οτι χρειαζόντουσαν αλλα whatsoever

1-0

Round 2 vs Burn (troll)

1ο game : 3 recruiter , 1 spy 1 commandant 1 necrovalley, topdeck 1 commandant....

2o game : Έχουμε απο 3000LP δεν έχει τιποτα field/χέρι μου έχει ρίξει Lava Golem που δεν μπορώ να διώξω άρα σε 3 γύρους χάνω. Εγώ θέλω απλά να περάσει ένα attack.
Τοpdeck 1 : Threatening Roar
Topdeck 2 : Swift Scarecrow
Topdeck 3 : Battle Fader

1-1 και μου την σπάει που χάνω απο deck που θέλει απλά 100% κώλο.

Round 3 : Ήξερα οτι παίζει plant και χαίρομαι γιατί 3 τουρ με το GK δεν έχω παίξει με κανένα και είναι το καλύτερο μου match-up. Τελικά παίρν την νίκη γιατί είχε φύγει.

2-1

Round 4 : vs Gravekeeper

1o Game : 8000-0
2o Game : 8000-0

3-1

Round 5 vs Formula Monarch

Περιμένω να χάσω γιατί πάντα έχω 3-1 και χάνω τελευταίο γύρο. Κακό match-up και δεν περιμένω πολλά

1o Game : Veiler στον Caius καi κατεβάζω Assailant που του κάνει πολυ ζημιά αλλα πάλι είχε πολυ + . Topdeck Royal Tribute και απλοποιούνται τα πράγματα και σε κάποιους γύρους πάμε στο topdeck. Ε εντάξει το topdeck είναι το καλυτερο μου...

2ο Game : Τον καθυστερώ με Oppression και τελικά έχω 2 τέρατα field και αυτός τίποτα με λίγα LP φέρνει με βατράχι + fishborg για να μην χάσει. Ξέρω οτι με έναν Μονάρχη χάνω αλλά κάνω θεικό topdeck. Ελπιζω να πάει για formula και το κάνει. Πέφτει ο topdecked veiler και gg.

4-1 λοιπόν και έχασα μόνο απο gay deck. Δεν πήρα booster (Μην ρωτάτε πως έγινε αυτό με 4-1 ) . Απο τα DP Crow που δίνουνε για την συμμετοχή ανοίχτηκαν 3 Zephyros, και ο ένας ήταν common... ναι common. Red πως θα ένιωθες αν άνοιγες μια ultra ως common?

Γενικά ήταν ανιαρό τουρνουά, μόνο το τελευταίο παιχνίδι ευχαριστήθηκα. Πάντως αξίζε που πήγα. Έδωσα εναν Justice Bringner και πήρα 3 ryko common Very Happy !
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com
House
Amateur
Amateur
House


Αριθμός μηνυμάτων : 167
Reputation : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-09
Ηλικία : 28
Τόπος : Έδεσσα

18/06 Local Report Empty
PostSubject: Re: 18/06 Local Report   18/06 Local Report Icon_minitime1Sat 18 Jun 2011, 22:29

Nice.
Back to top Go down
redgar
Administrator
Administrator
redgar


Αριθμός μηνυμάτων : 1461
Reputation : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθηνα

18/06 Local Report Empty
PostSubject: Re: 18/06 Local Report   18/06 Local Report Icon_minitime1Sat 18 Jun 2011, 22:37

Οραιος Vem μην σκοωτιζεσαι για το πιποντεκ που σε κερδισε! Καλα με 4-1 δεν δωανε booster ελεος... Justice Bringer για 3 common ryko πολυ καλο.


C...c...co...mm...on... Ze..phy...ro..s.... *Shoots himself*
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com
Sponsored content





18/06 Local Report Empty
PostSubject: Re: 18/06 Local Report   18/06 Local Report Icon_minitime1

Back to top Go down
 
18/06 Local Report
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Local report (30/07)
» Vem derping (Μαρούσι 22/09 report)
» Sneak Peak Report (3/8)
» Tour report - kaissa xalandri 21/8
» Tour Report kaissa 11/8/2011

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek Duelists :: Άρθρα :: Tournament Reports-
Jump to: