Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dead & Gone
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Κάισσα Καλαμαριάς 30-3-2013

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Kauko
Experienced
Experienced
Kauko


Αριθμός μηνυμάτων : 1233
Reputation : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : στις καρδιές σας

Κάισσα Καλαμαριάς 30-3-2013 Empty
PostSubject: Κάισσα Καλαμαριάς 30-3-2013   Κάισσα Καλαμαριάς 30-3-2013 Icon_minitime1Sat 30 Mar 2013, 19:34

Σήμερα δεν είχα να κάνω απολύτως τίποτα και αποφάσισα να πάω στο τουρ, για πρώτη φορά σε αυτό το φόρματ και για πρώτη φορά μετά τον Δεκέμβριο του 2012. Έπαιξα Heroes χωρίς Escuridao & Blade Armor Ninja τους οποίους ήλπιζα να βρω.

1ος γύρος
Mirror Match vs Heroes
1ο Game με καλύτερο χέρι νικάω εύκολα αφού αυτός σπαταλούσε τους πόντους ζωής του με το A Hero Lives.
2o Game είχε αυτός το πάνω χέρι, το ψιλογύρισα με traps και κέρδισα topdeckαροντας miracle αφού αυτός βάρεσε με Alius τον Alius μου σε άδειο field. Και σε αυτό δε θα έχανε αν δεν πετούσε Life με το Hero Lives.

1-0 και ήμουν τυχερούλης

2ος γύρος
vs Dark World
1o game με άριστο χέρι κατεβάζω Shining και νικάω χωρίς πρόβλημα
2ο game ούτε κατάλαβα πως, μου έβγαλε 2 silva και grapha σε έναν γύρο κι έχασα με ευκολία.
3ο game έκανα side in τους μακρόκοσμους και τον κέρδισα έτσι.
Αξίζει να πω ότι στο πρώτο παιχνίδι που κέρδισα είχα να αντιμετωπίσω το ξεχασμένο puppet plant από το side ου το τράβηξα και μου έκανε τη ζωή δύσκολη.

2-0

3ος γύρος
vs Macro Rabbit
1o game χάνω πολύ εύκολα αφού κατέβασε τους δεινόσαυρους ΧΥΖ.
2ο game κερδίζω με Super Poly και Nova Master.
3o game χάνω αφού κατέβασε 2 XYZ δεινόσαυρους (δε θυμάμαι το όνομα) και με κλείδωσε.

2-1

3ος γύρος
vs Spellbooks
Πρώτη φορά έπαιζα εναντίον αυτού του ντεκ, δεν το είχα ξαναδεί βασικά. Παίζει να τον εκνεύρισα και λίγο γιατί του ζητούσα να μου εξηγεί κάθε κάρτα και να παίζει αργά.
1ο game κερδίζω δύσκολα με Shining τελικό attack.
20 game του κατεβάζω Shock MAster, blockάρω τις Spells και κερδίζω.

3-1


Πολύ καλή επίδοση αν σκεφτεί κανένας την αποχή μου. Βρήκα Blade Armor Ninja (super όχι απο το SE) δίνοντας Doomcal gold. Είχα 9 store credit και πήρα 1 cosmo blazer και 5 star packs. Aπο το blazer άνοιξα Brotherhood of the fire fist-Dragon super και απο τα Star packs Escuridao starfoil, Crismon Shadow Armor Ninja, Catapult Warrior, Illumiknight.


Αυτά. Ελπίζω να ποστάρει κάποιος. Έκανα το report μπας και ζωντανέψουμε λίγο.
Back to top Go down
sin
Administrator
Administrator
sin


Αριθμός μηνυμάτων : 1244
Reputation : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Τόπος : The Sanctuary in the Sky

Κάισσα Καλαμαριάς 30-3-2013 Empty
PostSubject: Re: Κάισσα Καλαμαριάς 30-3-2013   Κάισσα Καλαμαριάς 30-3-2013 Icon_minitime1Sun 31 Mar 2013, 00:19

Wow, μπράβο :O
Με ενθαρύνει να περάσω κι εγω απο local, ποιος ξέρει μπορεί να πάει καλα (δεν εχω καθόλου εμπειρία σε τουρνοά, ειδικά rl)

Το A Hero Lives ειναι οντως αρκετά επικύνδυνο, σήμερα έκανα playtest το αντίστοιχο για τον Dark Magician σε ενα level 7 ritual deck και μου δημιουργούσε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Στην τελική προκαλούσε περισσότερα προβλήματα απ'όσα έλυνε (εκτως απο τα xyz, κανει καλα xyz).

Macro Rabbit βγηκε και πρώτο σε πρόσφατα regional. Τα xyz ειναι πολύ δυνατά, αν ξεκινήσει πρώτος δύσκολα γυρνάς το game χωρίς side. Οι χιονάνθρωποι ειναι πολύ καλοι εναντίων τους!

Shock Master ftw! Δικαίωμά σου να ρωτάς, και μάλιστα καλύτερα, εγω τσαντιζόμουν οταν απλα με άφηναν να παίζω με τα Aliens χωρίς να κοιτάνε effects και οταν έκανα swarm με ρώταγαν τί έκανα και έπρεπε να ξαναπαίξω ολες τις κινήσεις απο την αρχή...

Παρα πολύ καλα πήγες, βρήκες και ο,τι ήθελες κομπλέ!
Ήθελα να κάνω report MtG αλλα δεν κατάφερα να πάω - ευχαριστώ για το report σου : )
Back to top Go down
Kauko
Experienced
Experienced
Kauko


Αριθμός μηνυμάτων : 1233
Reputation : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : στις καρδιές σας

Κάισσα Καλαμαριάς 30-3-2013 Empty
PostSubject: Re: Κάισσα Καλαμαριάς 30-3-2013   Κάισσα Καλαμαριάς 30-3-2013 Icon_minitime1Sun 31 Mar 2013, 17:36

SIn μπορείς να δοκιμάσεις να πας σε locals, τα deck που παίζονται δεν είναι και τόσο αχτύπητα και υπάρχει και σχετική ποικιλία. Στο δικό μας τουρ εκτός από αυτά που έπαιξα εναντίον και γράφω στο report, είδα ακόμα να παίζουν six sams, gk, agents και ένα περέργο macro anti meta. Δοκίμασε το θα τους ξαφνιάσεις με τα Aliens.


Όσον αφορά το side vs Rabbits που είπες, έκανα λαθάκι γιατί έβαλα μόνο fiendish chains (χιονάνθρωπο που είπες παίζω έναν main) και δεν έκανα για κάποιο λόγο που δεν κατάλαβα side in τις 2 veilers.
Back to top Go down
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

Κάισσα Καλαμαριάς 30-3-2013 Empty
PostSubject: Re: Κάισσα Καλαμαριάς 30-3-2013   Κάισσα Καλαμαριάς 30-3-2013 Icon_minitime1Mon 01 Apr 2013, 22:41

Ωπ, νεο ρεπορτ;

Μπράβο, καλή επίδοση. Κάτι τέτοια ρεπορτ με κανουν να θέλω να ξανανπώ σε τουρ αλλά μετά σκέφτομαι ότι θα πα8ζω κυρίως vs tier 1 decks + η κ*λοφαρδία των άλλων.

Anyway, την άλλη φορά από 4-0 και πάνω.
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
sin
Administrator
Administrator
sin


Αριθμός μηνυμάτων : 1244
Reputation : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Τόπος : The Sanctuary in the Sky

Κάισσα Καλαμαριάς 30-3-2013 Empty
PostSubject: Re: Κάισσα Καλαμαριάς 30-3-2013   Κάισσα Καλαμαριάς 30-3-2013 Icon_minitime1Tue 02 Apr 2013, 08:02

Kauko wrote:
SIn μπορείς να δοκιμάσεις να πας σε locals, τα deck που παίζονται δεν είναι και τόσο αχτύπητα και υπάρχει και σχετική ποικιλία. Στο δικό μας τουρ εκτός από αυτά που έπαιξα εναντίον και γράφω στο report, είδα ακόμα να παίζουν six sams, gk, agents και ένα περέργο macro anti meta. Δοκίμασε το θα τους ξαφνιάσεις με τα Aliens.
(το απο-κάτω ειναι τέρμα off-topic)

Playtestάρω μια βδομάδα τωρα. 2-3 win vs meta, wins εναντίων χαζών deck (δε τα μετράω καν) και γενικότερα απογοήτευση. Θα ξανακρυφτώ στη σπηλιά μου κι αυτο το format, δεν εχει νόημα.

Ο,τι και να κάνω, το Alien engine ειναι απλα ξεπερασμένο και τα Agents, χωρίς να εχουν χάσει κατι, δεν ακουμπάνε καν τα meta deck πλεον. Ισως τα παίζω λάθος, αλλα αλήθεια βαρέθηκα να με κάνουν faceroll μια βδομάδα με "παίζω ολο το χέρι μου" plays.

Αυτο, ή απλα θα συνεχίσω να ψάχνω κάποιο deck που να μ'αρέσει και να μπορεί να παίξει (οπως κανω συνήθως). Τα spirits κατι λένε προς το παρών, κυρίως λόγω των Fader xD
Back to top Go down
Kauko
Experienced
Experienced
Kauko


Αριθμός μηνυμάτων : 1233
Reputation : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : στις καρδιές σας

Κάισσα Καλαμαριάς 30-3-2013 Empty
PostSubject: Re: Κάισσα Καλαμαριάς 30-3-2013   Κάισσα Καλαμαριάς 30-3-2013 Icon_minitime1Tue 02 Apr 2013, 15:10

^ Δοκίμασε τότε Malefics ή κανένα Gadget Build που είναι και φτηνά.
Back to top Go down
Sponsored content





Κάισσα Καλαμαριάς 30-3-2013 Empty
PostSubject: Re: Κάισσα Καλαμαριάς 30-3-2013   Κάισσα Καλαμαριάς 30-3-2013 Icon_minitime1

Back to top Go down
 
Κάισσα Καλαμαριάς 30-3-2013
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Κάισσα Καλαμαριάς 12-10-2013
» Κάισσα Καλαμαριάς 17-11-2012
» Κάισσα Καλαμαριάς 22-12-2012
» Κάισσα Γλυφάδας 14/9/2013
»  Κάισσα Γλυφάδας 14/9/2013 (sin)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek Duelists :: Άρθρα :: Tournament Reports-
Jump to: