Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Καλωσήρθατε στους Greek Duelists. Με την εγγραφή σας θα μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις συζητήσεις του forum μας, να κάνετε ανταλλαγές με αλλα members καθως και να συμμετέχετε σε online Yu-Gi-Oh! tournaments αλλα και αλλους διαγωνισμους οπως η κάρτα της εβδομάδας. Καλή Διασκέδαση!
Greek Duelists
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dead & Gone
 
HomePortalLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 My Custom Cards

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

My Custom Cards Empty
PostSubject: My Custom Cards   My Custom Cards Icon_minitime1Sat 07 Apr 2012, 19:59

FAIRIES

Αυτές δεν είναι ακριβώς arch αν και λειτουργούν σαν και αυτά. Όλες έχουν eff να επιστρέφουν χέρι από την αρένα σαν κόστος για να δίνουν LP.

Normal Monsters:

Effect Monsters:

Spell Support:

Trap Support:

Fusion Monsters:

Synchro Monsters:

Xyz Monsters:

Note: H Shining Fairy και η Fairy of the Shadows δεν λένε "8 level 1 monsters" αλλά "3 level 1 monsters". Δεν ξέρω γιατί έχουν κάνει το 3 να μοιάζει με 8 απλά το επισημαίνω.


DINOSAURS

Ούτε και αυτά είναι ακριβώς arch. Δεν είναι όμως όπως τα dinosaur που έχετε συνηθίσει γιατί δίνουν draw power τα συγκεκριμένα. Τα ονόματα των περισσότερων είναι από το Dino και saur. Το ξέρω ότι δεν είναι πολύ καλά τα ονόματα αλλά μη με φάτε Razz.

Effect Monsters:

Spell Support:

Trap Support:

Synchro Monsters:

Related:

WINDSTORMS

Ένα arch στο οποίο τα τέρατα έχουν effect για να κάνουν special άλλα Windstorm ενώ τα πιο δυνατά απαγορεύουν τον αντίπαλο να ενεργοποιήσει κάρτες ή effect στο Battle Phase. Οι spells εκτός από τα κανονικά eff τους έχουν και άλλα που γίνονται κάνοντας τα remove.

Normal Monsters:
Effect Monsters:

Spell Support:

Trap Support:

Synchro Monsters:

DOLLS

Με αφορμή το θέμα στο CCOTW εφτιαξα αρκετό support για το Bait Doll (http://yugioh.wikia.com/wiki/Bait_Doll).

Normal Monsters:

Effect Monsters:

Synchro Monsters:

Spell Support:

Trap Support:

RED BLADES

Ένα arch το οποίο εστιάζει στο να ψάχνει όλες τις κάρτες του, να χρησιμοποιεί Equip Spells και να επωφελείται από αυτές.

Effect Monsters::

Xyz Monsters::

Spell Support::

Trap Support::

MILLENNIUM AND FIVE MILLENNIA

Τα Millennium monsters είναι τα γνωστά Millennium Items από το Yu-gi-oh anime. Όλα τα αντικείμενα είναι DARK Rock-Type και level 6 (και όλες οι support κάρτες γράφουν αυτά τα χαρακτηριστικά για να μην μπερδευονται με κάρτες όπως π.χ. Millennium Scorpion) και δεν σπάνε από μάχη καθώς και επιπλέον effect που είναι βασισμένα στις δυνάμεις που είχαν.

Τα Five Millennia είναι ένα arch το οποίο υποστηρίζει τα Millennium τέρατα κάνοντας τα ευκολότερα στη χρήση.

Effect Monsters::

Spell Support::


Last edited by Undbiter96 on Tue 21 Apr 2015, 23:58; edited 14 times in total
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
ace94
Underworld Executor
Underworld Executor
ace94


Αριθμός μηνυμάτων : 319
Reputation : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Ηλικία : 30
Τόπος : Glyfada

My Custom Cards Empty
PostSubject: Re: My Custom Cards   My Custom Cards Icon_minitime1Tue 15 May 2012, 18:11

Γενικά μια πάρα πολύ καλή προσπάθεια. Τα περισσότερα effect είναι γραμμένα σωστά και το σκεπτικό φαίνεται αρκετά προτότυπο. Οι εικόνες με χαλάνε αλλά καταλαβαίνω απόλυτα πόσο δύσκολο είναι να βρείς αληθοφανή εικόνα που να ταιριάζει οπότε το παραβλέπουμε.

Η απορία μου είναι η εξής:

Στις: Fairy of Bubbles, Red Fairy, Fairy of Moon, Fairy of Snow έχεις effect που αρχίζουν με το γενικό ''you can'' χωρίς να κάνεις συγκεκριμμένο το πότε. Γίνονται στον γύρο σου; Αν ναι πρέπει να γράψεις ''During your...'' και το Step ή απλά ''turn''. Αντίστοιχα για τον γύρο του αντιπάλου σου. Στην προκειμένη περίπτωση υποθέτω ότι γίνεται σε οποιονδήποτε γύρο (Quick-Play effect of Spell Speed 2). Δεν ξέρω τι γίνεται με το νέο ''Problem-Solving (και καλά)'' text αλλά πιστεύω ότι είναι καλύτερο να το δηλώσεις και αυτό δηλ.
*''During either player's Main Phase...'' για Spell Speed 1
*''This effect can be activated during either player's turn.'' μετά το effect για Spell Speed 2

Επίσης παρατήρησα ότι όλα έχουν ''Fairy'' στο όνομά τους αλλά εσύ μιλάς για Fairy-Type στα effect. Δεν ξέρω αν το έκανες επίτηδες (για να συμπεριλάβεις και άλλα Fairy εκτός αυτών), απλά το επισημαίνω.

+1 από μένα για την πολύ καλή προσπάθεια! Είναι καλό να βλέπεις και άλλους παίχτες να ασχολούνται με τo Custom Card Creating.
Back to top Go down
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

My Custom Cards Empty
PostSubject: Re: My Custom Cards   My Custom Cards Icon_minitime1Tue 15 May 2012, 22:32

ace94 wrote:
Γενικά μια πάρα πολύ καλή προσπάθεια. Τα περισσότερα effect είναι γραμμένα σωστά και το σκεπτικό φαίνεται αρκετά προτότυπο. Οι εικόνες με χαλάνε αλλά καταλαβαίνω απόλυτα πόσο δύσκολο είναι να βρείς αληθοφανή εικόνα που να ταιριάζει οπότε το παραβλέπουμε.

Η απορία μου είναι η εξής:

Στις: Fairy of Bubbles, Red Fairy, Fairy of Moon, Fairy of Snow έχεις effect που αρχίζουν με το γενικό ''you can'' χωρίς να κάνεις συγκεκριμμένο το πότε. Γίνονται στον γύρο σου; Αν ναι πρέπει να γράψεις ''During your...'' και το Step ή απλά ''turn''. Αντίστοιχα για τον γύρο του αντιπάλου σου. Στην προκειμένη περίπτωση υποθέτω ότι γίνεται σε οποιονδήποτε γύρο (Quick-Play effect of Spell Speed 2). Δεν ξέρω τι γίνεται με το νέο ''Problem-Solving (και καλά)'' text αλλά πιστεύω ότι είναι καλύτερο να το δηλώσεις και αυτό δηλ.
*''During either player's Main Phase...'' για Spell Speed 1
*''This effect can be activated during either player's turn.'' μετά το effect για Spell Speed 2

Επίσης παρατήρησα ότι όλα έχουν ''Fairy'' στο όνομά τους αλλά εσύ μιλάς για Fairy-Type στα effect. Δεν ξέρω αν το έκανες επίτηδες (για να συμπεριλάβεις και άλλα Fairy εκτός αυτών), απλά το επισημαίνω.

+1 από μένα για την πολύ καλή προσπάθεια! Είναι καλό να βλέπεις και άλλους παίχτες να ασχολούνται με τo Custom Card Creating.

Thnx Ace.

Δεν έχω συνηθίσει ακόμα το νέο errata. Υποθέτω ότι παρατήρησες ότι αντί για Life Points γράφω LP. Ουσιαστικά έχω φτιάξει ένα δικό μου errata που έχει στοιχεία από το παλιό, το καινούργιο και μερικά δικά μου χαρακτηριστικά. Θα τα αλλάξω όμως κάποια στιγμή και θα κάνω update μαζί με μερικές νέες κάρτες.

Όσον αφορά το "Fairy" στην αρχή ήθελα να το κάνω Archetype αλλά επειδή υπάρχουν πολλές κάρτες που έχουν "Fairy" στο όνομα τους ή μπορεί αργότερα να φτιάξω άλλο archetype με fairies για αυτό τελικά τα έκανα series και τα έβαλα όλα να έχουν Level/Rank 1 για να μην μπερδεύονται με άλλες κάρτες.
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

My Custom Cards Empty
PostSubject: Re: My Custom Cards   My Custom Cards Icon_minitime1Sat 07 Jul 2012, 01:14

Έκανα update και τα σουλούπωσα Razz .

Γνώμες Smile ;
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
Blessed by Void
Administrator
Administrator
Blessed by Void


Αριθμός μηνυμάτων : 1151
Reputation : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-10-15
Ηλικία : 27
Τόπος : the darkest side of heraklion

My Custom Cards Empty
PostSubject: Re: My Custom Cards   My Custom Cards Icon_minitime1Sat 07 Jul 2012, 09:07

h fairy of the ancient forest pos kaleite?
Back to top Go down
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

My Custom Cards Empty
PostSubject: Re: My Custom Cards   My Custom Cards Icon_minitime1Sat 07 Jul 2012, 10:42

nightmare wrote:
h fairy of the ancient forest pos kaleite?

By tuning Fairy of Tuning with another monster of course Smile
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
sin
Administrator
Administrator
sin


Αριθμός μηνυμάτων : 1244
Reputation : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Τόπος : The Sanctuary in the Sky

My Custom Cards Empty
PostSubject: Re: My Custom Cards   My Custom Cards Icon_minitime1Sat 07 Jul 2012, 11:26

Καθυστέρησα πολύ αλλα τα είδα κι εγώ!
Αρχικά μου φαινόντουσαν αρκετά απλές, αλλα κατεβαίνοντας προς τα κάτω γίνονταν όλο και πιο op Razz
Πολύ καλή δουλειά Γιώργο, +1 και απο εμένα! Smile
Νομίζω οτι ειδικά τα fusions και το 1ο field είναι που κάνει απίστευτο το arch...
Βασικά κάνε κάτι στη field, αμα ο αντίπαλος δεν έχει mst ή κάτι είναι ιnfinite life loop με 2 κάρτες :OOO
Λαθάκια που πρόσεξα (μπορείς και να τα αγνοήσεις!:
κι εγω χαίρομαι που ασχολούνται κι αλλοι με το custom card making Smile)
Back to top Go down
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

My Custom Cards Empty
PostSubject: Re: My Custom Cards   My Custom Cards Icon_minitime1Sat 07 Jul 2012, 12:43

sin wrote:
Καθυστέρησα πολύ αλλα τα είδα κι εγώ!
Αρχικά μου φαινόντουσαν αρκετά απλές, αλλα κατεβαίνοντας προς τα κάτω γίνονταν όλο και πιο op Razz
Πολύ καλή δουλειά Γιώργο, +1 και απο εμένα! Smile
Νομίζω οτι ειδικά τα fusions και το 1ο field είναι που κάνει απίστευτο το arch...
Βασικά κάνε κάτι στη field, αμα ο αντίπαλος δεν έχει mst ή κάτι είναι ιnfinite life loop με 2 κάρτες :OOO
Λαθάκια που πρόσεξα (μπορείς και να τα αγνοήσεις!:
κι εγω χαίρομαι που ασχολούνται κι αλλοι με το custom card making Smile)

Ευχαριστώ sin.

Είναι το πιο op "archetype" που έχω φτιάξει (έχω φτιάξει πάρα πολλές κάρτες).
Το synchro μαζί με το loop κάνουν OTK.
Όντως τα Fusions είναι πανίσχυρα. Ούτε τα χαζόinzektors δεν τα καταστρέφουν.
Η μια field είναι όντως op. Θα την κάνω πιο balanced.
Βαριόμουν να βάζω life points και έγραφα LP.

Μ´ αρέσει να ασχολούμαι με το custom card making και δεν νομίζω να σταματήσω Smile
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

My Custom Cards Empty
PostSubject: Re: My Custom Cards   My Custom Cards Icon_minitime1Sun 08 Jul 2012, 23:57

Διόρθωσα κάποια μικρολαθάκια. Βαριόμουν να τις διορθώνω όλες γι' αυτό θα τις γράφω με το νέο errata από δω και στο εξής.

Fairy's Garden became more Balanced (much better Smile ?).

1 more card (Chaos Fairy, στα Fusions) added Smile .
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
sin
Administrator
Administrator
sin


Αριθμός μηνυμάτων : 1244
Reputation : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Τόπος : The Sanctuary in the Sky

My Custom Cards Empty
PostSubject: Re: My Custom Cards   My Custom Cards Icon_minitime1Mon 09 Jul 2012, 00:05

Αμα ειναι σαν το Ultimate Offering, εξακολουθείς να μπορείς να κάνεις το infinite life loop, αλλα ok Razz Επίσης δές το [You must be registered and logged in to see this link.]

Έχουν utility τα fairies τώρα! Very Happy Σταματάς και Chaos Dragons Very Happy
Back to top Go down
Blessed by Void
Administrator
Administrator
Blessed by Void


Αριθμός μηνυμάτων : 1151
Reputation : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-10-15
Ηλικία : 27
Τόπος : the darkest side of heraklion

My Custom Cards Empty
PostSubject: Re: My Custom Cards   My Custom Cards Icon_minitime1Mon 09 Jul 2012, 00:47

giwrgo h fairy of the forest exei 1 level pos 8a kaneis tune 2 terata O_o
Back to top Go down
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

My Custom Cards Empty
PostSubject: Re: My Custom Cards   My Custom Cards Icon_minitime1Mon 09 Jul 2012, 11:59

@sin: Όταν έφτιαχναν τις νεράιδες σκεφτόμουν το combo any fairy+ultimate offering+fire princess για OTK. Ο αντίπαλος έχει ένα γύρο πλέον να σταματήσει το loop με τη field, μπορεί να την καταστρέψει αρκετά εύκολα και δεν μπορείς να κάνεις fusion, ritual, synchro, xyz summons.

@nightmare: Μάνο, διάβαζε πρώτα τα eff πριν κάνεις οποιαδήποτε ερώτηση. Το eff της Fairy of Tuning λέει: If this card is used as a Synchro Material Monster: you can treat this card´s level as 0. Ελπίζω τώρα να σου λύθηκε η απορία Smile .
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
sin
Administrator
Administrator
sin


Αριθμός μηνυμάτων : 1244
Reputation : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Τόπος : The Sanctuary in the Sky

My Custom Cards Empty
PostSubject: Re: My Custom Cards   My Custom Cards Icon_minitime1Mon 09 Jul 2012, 12:54

Fire Princess; Ποιά Fire Princess; Εδώ έχεις [You must be registered and logged in to see this link.] και χάνεις μόνο απο deckout Razz
Back to top Go down
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

My Custom Cards Empty
PostSubject: Re: My Custom Cards   My Custom Cards Icon_minitime1Mon 09 Jul 2012, 13:14

sin wrote:
Fire Princess; Ποιά Fire Princess; Εδώ έχεις [You must be registered and logged in to see this link.] και χάνεις μόνο απο deckout Razz

Ωραία, θα τα τυπώσω να πάω να σηκώσω το tour στην kaissa και όποιος μου πει ότι δεν επιτρέπεται να τις χρησιμοποιήσω θα τον στείλω στο shadow realm Laughing .

Spoiler:

Spoiler:
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

My Custom Cards Empty
PostSubject: Re: My Custom Cards   My Custom Cards Icon_minitime1Sat 22 Sep 2012, 23:47

Title changed.

Πρόσθεσα και άλλες κάρτες εκτός από τα fairies.

Ξεχασα να βάλω μερικές αλλά θα τις βάλω άλλη στιγμή.
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

My Custom Cards Empty
PostSubject: Re: My Custom Cards   My Custom Cards Icon_minitime1Sat 06 Jul 2013, 00:13

Διόρθωσα μερικά από τα προβλήματα που είχαν οι εικόνες.

Πρόσθεσα 2 Normal τέρατα (1 στις Fairies 1 στα Windstorm).

Dolls added. Σύντομα θα κάνω και άλλο update.
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
sin
Administrator
Administrator
sin


Αριθμός μηνυμάτων : 1244
Reputation : 47
Ημερομηνία εγγραφής : 2011-06-06
Τόπος : The Sanctuary in the Sky

My Custom Cards Empty
PostSubject: Re: My Custom Cards   My Custom Cards Icon_minitime1Sat 06 Jul 2013, 22:34

Δείχνουν πολυ solid τα dolls! Περίμενα τα ονόματα να ειναι βασισμένα σε γνωστές κούκλες αλλα δεν βρήκα κατι με ενα γρήγορο ψάξιμο.

Επισης, δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα απο το flavor και το οvershadowing για οσους προσέχουν το lore (αναφέρομαι στα text των normals)!
Back to top Go down
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

My Custom Cards Empty
PostSubject: Re: My Custom Cards   My Custom Cards Icon_minitime1Sun 07 Jul 2013, 02:54

Δεν ξερω αν έψαχνες στις σωστές dolls πάντως έχεις δίκιο. Οντως τα ονοματα τους είναι παραφθορές από κάποιες ονομασίες που βρήκα για τις Voodoo Dolls.

Όσο για τα lores, είναι κομμάτια μιας ιστορίας (σαν αυτές με τα duel terminal archs) που έχω σκεφτεί. Σκεφτομαι να τη γράψω και ίσως θα τη ποστάρω αργότερα.
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

My Custom Cards Empty
PostSubject: Re: My Custom Cards   My Custom Cards Icon_minitime1Mon 08 Jul 2013, 16:10

Διόρθωσα κάνα δυο εικόνες που είχαν πρόβλημα. Έχει και άλλες αλλα θα τις φτιάξω άλλη φορά.

6 new cards added. Όλες είναι στα Dolls.
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
Undbiter96
Moderator
Moderator
Undbiter96


Αριθμός μηνυμάτων : 1354
Reputation : 44
Ημερομηνία εγγραφής : 2012-01-15
Ηλικία : 27
Τόπος : Somewhere near the Shadow Realm

My Custom Cards Empty
PostSubject: Re: My Custom Cards   My Custom Cards Icon_minitime1Wed 22 Apr 2015, 00:06

Red Blades and Millennium/Five Millennia archs added.

Πρόσθεσα και μερικά άλλα τέρατα:
Fairy of Nature, Hourglass Fairy, Fairy of Wisdom, Fairy of Judgement (all Effect Monsters)
Simbo Doll (Effect Monster)
Windstorm Skyplane (Effect Monster)

Coming soon: Pegasus monsters

Θα κάνω και άλλο update σύντομα.
Back to top Go down
https://thegreekduelists.forumgreek.com/forum
Sponsored content





My Custom Cards Empty
PostSubject: Re: My Custom Cards   My Custom Cards Icon_minitime1

Back to top Go down
 
My Custom Cards
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» YgoPro Custom cards
» zexal cards (2)
» Ace's Custom Card Workshop
» Legal cards
» want list ( scrap cards)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Greek Duelists :: Extra :: Galleries-
Jump to: